MTL RTA minimális gőzzel?

Sziasztok!

Évek óta DL RTA tankot használok, de most szeretnék egy MTL RTA tankot. Imádom a mostani DL-t, a sok gőzt, de itthon és a munkahelyen is van, akit zavar, ezért szeretnék egy olyan tankot, ami megfelelő tekerés mellett jó ízt, de a lehető legkevesebb gőzt adja és az aktuális beállítással nem égeti meg kb azonnal a vattát. Tudtok ilyet ajánlani? Esetleg ahhoz való pontos setup is jöhet, linkekkel együtt, ahonnan be lehet szerezni. Megmondom őszintén, hogy ezzel nincs kedvem kísérletezni, csak egyszerűen szeretnék egy ilyet.
Nem érdekel, hogy hogy néz ki, csak feleljen meg az előbb leírtaknak, bár azért örülnék ha nem folyna a tank :smiley: . Nem vágyok semmi extrára, minél egyszerűbb építeni, annál jobb.

Előre is köszi minden kedves hozzászólónak!

5 kedvelés

Üdv!
Ares 2, brunhilde mtl, digiflavor siren V4,
A kevesebb gőzt pedig huzalból es wattból, tudod állítani. Nekem az ares 2 - ben, Ni80 28ga szálhuzal van, 6-7 menet hézagosan, 0.80 - 1.2 ohm körül mozog, 10-15 watton.

5 kedvelés

Szerintem a nem a sok gőzzel lehet a baj, hanem a gőzzel, hogy egyáltalán van.
El tudom képzelni, hogy lesz egy szetted, amit nem fogsz szeretni, a többieket meg ugyanúgy fogja zavarni.

Sok jó MTL tank van, érdemes olyat választani, amiben cserélhető az afc, és ha kellően szűkre veszed és elég nagy ellenállást tekersz hozzá, akkor kevés gőz lesz belőle, de legalább íze sem lesz :sweat_smile:

De lesz itt ajánlás mindjárt dögivel :slight_smile:

8 kedvelés

Szia!
Kayfun Lite Plus Pro a lehető legprecízebben beállítható mtl tankocska,bár nekem nincs csak az elődjéhez volt szerencsém az is tudott mindent is a legszűkebbtől a tágabbig,vagy beszerzel egy cerka ego féleséget pl Ce4 vagy Ce5 tankal vagy igazából a cerka aku nem kis kell alá lehet beszerezni ego/510 átalakítót,nem lessz nagy gőze ízre nem mondanám rosssznak cserébe bután néz ki egy nagyobb modon,tavaly próbálltam picit vissza idézni a kezdeteket​:slightly_smiling_face: na azoknál kisebb gőzt nem hiszem,hogy bármiből kinyersz.Am sztem,ha zavarja őket akkor valszeg minden is zavarni fogja,én egyszerűen megoldom eme problémákat arrébb állok és ha tehetem másfele fújom a gőzt​:thinking:

7 kedvelés

A probléma azzal van, hogy fújok kettőt-hármat és nem lehet látni a lakásban. Én abszolút megértem, hogy zavaró, mert tényleg durván begőzölök a mostanival.

3 kedvelés

Szia!
Itt egy pár:
https://m.cigabuy.com/product/list/category/206
A berserkert használom.Egyszerű építés,jó ízű,nem folyik

3 kedvelés

Nálam ízre a Dvarw 16 MTL klón, az verhetetlen. Nincsen másik hozzá hasonló. 1.baja, hogy alultöltős, 2. hogy kicsi, és sűrűn kell utána önteni, 3. hogy műanyag palástos, de tervbe van hogy rendelek hozzá üveget, mert ez nem állapot, hogy nem látni bele, homályos. Próbálkozzál esetleg PG többlettel. Én azért szívom, mert a VG engem köhögtet. Annak a gőze talánvalamivel halványabb. De aki allergiás rá, az kiszagolja úgyis. A kolégámat nem zavarja, de ha főnök jön be, annak nem tetszik nálunk sem.

3 kedvelés

Szervusztok !

“az előző gazdája valami hígítóval tönkretette a palástokat.”
Nem tudom miért kell ilyet feltételezni a másikról ? Soha nem használtam hígítót egyetlen tankomnál sem !
Dvarw tankok alapból opálos kazán palásttal készülnek ! És liquidel érintkezve kitisztulnak !
Tisztelt Ferenc gondolja ezt át mielőtt bárkit sérteget és tájékozódjon előtte !

5 kedvelés

Köszönöm. Láttam, hogy árulnak, éppen ezért nem is tettem fel új témában kérdésként. Csupán csak a beszerzési forráson gondolkodom még, ha közelebbi nincs, akkor vannak ezek:

https://www.aliexpress.com/i/4000804690015.html

1 kedvelés

Ez hosszú folyamat. Nekem kb fél év kellett hozzá, pedig elég “agresszív” citrusos liquid volt a tankban. De persze függ a palást (gyártó) minőségétől is. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés


Lehet kapni direkt olyan Drip tipet ami arra van hogy kevesebb gőz jöjjön át rajta illetve ha fröcsög a liquid nem megy a szádba

1 kedvelés

Elnézést, de ettől nem lesz kevesebb a gőz. Az egyik Kayfun drip tipjében is volt háló, csak a “fröcsögés” miatt jó, ha van. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Bocsi akkor nekem nem volt még ilyen csak azt írtam amit olvastam róla :blush:

Aszongya puszitüdő. :sweat_smile: Ez édes. :blush:
Ettől függetlenül el van írva. :slightly_smiling_face: A kis háló lyukacskáin ugyanúgy áthalad a gőz. A felfröccsenés ellen tényleg klassz megoldás. :slightly_smiling_face: A spirál pedig arra szolgál, hogy a kondenz visszafollyon, ami viszont nem jó dolog. Attól csak ismét köpködni fog. :slightly_smiling_face:

De én is elnéztem, mert ebben nem háló van, csak a spirál. De mostmár legalább leirtam a hálót is. :blush:

Jó rég volt ilyen a kezemben (Ego AIO), de nem mondanám szűknek a drip tipjét. :thinking:

7 kedvelés