Mtl rta --> köhögés!

Amúgy meg… Nyugi… Ha bármi gondod van, csak írd le… Itt mindenki azon van h mivel tudna segíteni… És… Lesz itt még majd később bőven segítség a többi tag részéről is… Megoldjuk… Emiatt ne fájjon a fejed… :smiling_face::smiling_face::smiling_face:

6 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm! :heart:
Arról kérhetek tanácsot, hogy a nagyon vékony huzalt, hogyan is kéne tekerni, hogy jó legyen? Illetve miben jó vagy épp rossz a vékonyabb huzal?

4 kedvelés

Ez a huzal pont jó az mtl kazánokba.
Nagyjából a 26ga, 28ga és 30ga huzalok a legjobbak. Én is ilyet használok. Más gyártót, de 28ga-at. Függ sok mindentől egy tekerés… Mag méret, tekerés helyzete, vattázás… Ki kell tapasztalni…

7 kedvelés

Nincs rejtett nikkel allergiád véletlenül?

Csak Ni huzalt próbáltál, vagy az SS316 vagy Kanthal is köhögtet?
A másik: ahogy fentébb is kérdezték, nem vagy érzékeny a propilén-glikolra? Tiszta VG-vel is köhögsz?

6 kedvelés

Na ez is egy jó kérdés, nem próbáltam másik huzallal! Még azzal is baj lehet? Nem próbálkoztam még tiszta vg-vel sem. Csak ugye mivel porlasztós kazánnál nem volt problémám az 50/50-es levessel, ezért nem is gyanakodtam rá!

4 kedvelés

Most agyalok, bőrömön van nikkel allergiám. Minden bizsutól (ami nem nemes acél, vagy orvosi fém), pár óra után hólyagosra sebesedek.
Lehet ez a baj?? :astonished::astonished::astonished:

8 kedvelés

Ha jól értem összefoglalva:

Porlasztósnál nem köhögtél 50/50-től, majd váltották építősre, és Ni huzallal köhögsz. Megkérdezhetem PONTOSAN milyen porlasztót használtál? Ha tippelnem kellene, akkor a huzal távolról se tartalmazott nikkelt.

Ha így van, nekem úgy tűnik van egy nikkel allergiád, amiről nem tudtál eddig. Próbálj egy SS316 huzalt meg a tankban hátha az segít a köhögésed ellen.

5 kedvelés

Akkor nem is annyira rejtett :smiley:

Szerintem itt lesz a probléma forrása, és örülj, hogy nem lett nagyobb baj, és a tüdőd hörgői nem kaptak asthmatikus görcs rohamot. Gyorsan tedd le a Ni huzalt, és próbálj meg mást.

Kezedet nem irritálta a a huzal, miközben tekerted?

5 kedvelés

Nem, tekerésnél nem! De azt tudom, hogy még az övcsattól is sebesedik a bőröm rövid időn belül! Vaporesso gtx mesh porlasztókat használtam, amitől semmi bajom nincs!

4 kedvelés

Nem találtam pontosabb infót a benne levő Mesh lap anyagösszetételére vonatkozóan, de szerintem az nem nikkel volt. Kiváncsi leszek egy SS316 huzalra mit reagálsz, de szerintem attól nem kellene köhögnöd. :slight_smile: majd írd meg milyen volt a váltás.

3 kedvelés

Ezer köszönet!!! Erre nem gondoltam volna semmiképp! :see_no_evil: Össze kell dobnom egy rendelést, mivel csak ni80-as huzaljaim vannak… Amint megérkezett és letesztelem, jelzek!

2 kedvelés

Debrecenben tudok adni SS316 huzalt kipróbálásra de talán Kanthalt is ha erre jársz véletlen :slight_smile:

4 kedvelés

Az 1.2-es és a 0.15-ös FeCrAl, a többi NiCr.

2 kedvelés

Woaaa. Ezt hol találtad? Én is kerestem de nem találtam össze tételt.

1 kedvelés
3 kedvelés

Köszönöm, nagyon aranyos vagy, de jó messze vagy! :sweat_smile: Pest megye, Albertirsa! :v:t2:

1 kedvelés

1.2-est használok!

2 kedvelés

Akkor pont eltaláltad, mi a jó :slight_smile:

5 kedvelés

Arra pont nem járok mostanában :smiley: (meg amúgy se). Remélem megoldódik, és SS huzallal már hűvös ízes köhögésmentes gőzzel tudsz adni az élvezetnek :slight_smile:

3 kedvelés

A vandyvape jó márka…nálam az SS316L 28ga. 7-8hurok, 2.5 magon bevált…esetedben közel (1mm) a légréshez.

5 kedvelés