Köhögök az új rta tankomtól

Sziasztok!

Van valakinek tippe/ötlete, hogy miért köhögök a saját tekeresemtől?
Első rta tankom. Korábban maximum csak egy rba tankot próbáltam építgetni.
Tehát főleg porlasztós tankokat szívtam eddig.

Sok próba tekerés eljutottam odáig, hogy sikerült szerintem jól megépíteni. Nem szorcsog, sípol, égett stb… Szóval finom és csendes. :grin:

Viszont mint korábban is(már az rba építésnél is) észrevettem, hogy köhögök, illetve nehezebben veszem a levegőt kicsit. A porlasztós tankokkal nem vettem ezt észre.

Olyan “nehezebbnek” tűnik a füst. Próbáltam kevesebb watton, kisebb air flowal használni. De ezen nem változtatott.

Tehát fogalmam sincs miért van ez. Valakinek van ötlete? Elmúlik vagy valami mégsem jó?

2 kedvelés

levegőt nyiss rá

3 kedvelés

Hát, alapból teljesen nyitottan kezdem el. Azért zártam el kicsit, hátha javul valami.

1 kedvelés

ohh…nem sok a nic?

Nem hinném. 3mg minimumot szivok. Annyival is szoktam át egyébként egy évvel ezelőtt… :grin:

Egyébként egy obs crius 2 tankról van szó jelenleg. Nem a legújabb, de a wotofo nexmini + rba porival is ez volt a helyzet.

akkor gondolom a pg-vg arány is be van lőve…nem vagy beteg?másik tanktól is köhögsz?

Csak ha már túlzásba viszem. De alapból sima skrr-s poris tankkal, vagy hasonlóval nem jellemző.
50-50 arányú van benne most. De próbáltam 70-30 meg fordítva is. Sőt, a “100” vg-t is.

Nem tudnám leírni pontosan, de olyan érzés, mintha “nehéz” lenne a gőz. Ami így elég hülyén hangzik, de máshogy nem tudok leírni. :sweat_smile:

1 kedvelés

Értem volt ílyen nekem is mintha szoritaná a tüdöm meg a szívem…nekem az alappal volt a gond más márkát használok azóta és megszünt…

4 kedvelés

Ez… Ha jól látom, akkor dl tank, ugye?

2 kedvelés

Igen, pontosan. Bár furcsa, hogy a porlasztós tankoknal nem érzem ezt.

Milyen alap lotyi márkát használsz?

1 kedvelés

Igen, úgy van.

2 kedvelés

Most Pure.

Nekem ares 2 es brunhilde mtl kazánjaim vannak. Mindkettő mtl-ben. Régebben en is toltam dl-ben, volt h nekem is “nehéz” volt a gőz. De mtl-ben ilyen gondom nincs.

Hol találom meg?:grin:

1 kedvelés

Gondolkoztam, hogy kipróbálom mélyebben az mtl dolgot.
Eddig csak így haverok által próbáltam ki, annyira nem jött át. De lehet ha ott is van ilyen átszokási fázis. Meg kell szokni lehet.

https://www.aromaparadise.hu/pure-1000ml-pg-alapfolyadek

3 kedvelés

Van egy olyan mondás miszerint, “ami drága, az olcsó, es ami olcsó az drága”, veszel egy olcsó cuccot, nem jön be, veszel még egyet, az se jön be, annyi mintha vettel volna egy drága cuccot és minden ok vele… De ezt… Csak úgy… Mint… Szubjektív dolog…

1 kedvelés

Köszi! Ránézek.

1 kedvelés

Ez az alaplé, amire múltkor rákérdeztem? A csúnya cimkés?

Hol kitől miért?