Miért köhögök?

Sziasztok! Augusztusban próbáltam először áttérni a vape-re. Nekem csak mtl jön szóba. Imádok cigizni csak kevésbé káros alternatívát kerestem. És baromira be is jönne, jobban mint a cigi. Egy Voopoo vinci pod moddal kezdtem 50/50 liqviddel először 9-es majd 6-os nikotinnal. Köhögtem. Még hetek után is.
Most egy oxva origin x 60w van ugyanúgy 50/50 liqvid különböző erősségű nikotin. És köhögtet. Néha olyan mintha “csiklandozná” a torkomat néha pedig egyszerűen csak elkezdek tőle roham szerűen köhögni. És nem mindig. Van hogy köhögök van, hogy nem. Gyermekkoromban asztmás voltam így lehet hogy bennem van a hiba.
De a cigitől semmi bajom.
Próbáltam lassan ki lassan be úgy is. Járt már így valaki?
Van erre valami megoldás szerintetek? Van ötletetek, hogy mitől lehet?
Előre is köszi.

2 kedvelés

Szia. Üdv köztünk Sándor. :blush:

Sok asztmás vaper/vaperina ismerősöm van, mióta e-cigiznek azt mondják javult az állapotuk. :slightly_smiling_face: A tüdő öntisztító, valószínűleg azért köhögsz ennyit mert 2 felé gondal küzdesz, az asztma után (amikor a hörgőcskék összeszűkülnek) most tudnak tágulni a hörgőcskék, a cigi pedig nem csak tovább szűkítette, de jó mélyen le is tapadt a sok “kosz” (bocsi, csak rosszabb szavam lenne). Én úgy gondolom valahol ez normális, mert lassú folyamat mire helyreáll a tüdőd. Sokan hetekig köhögtek mire kitisztult a kátrány és egyébb cucc a tüdejükből.
Nemrég olvastam egy oldalon (asszem a Mentőszolgálat oldalán), hogy 2 hét és 3 hónap közé teszik azt a folyamatot mire visszaáll (30%-al megnő) a tüdő kapacitása. Maga a hörgőgörcs (ami az asztmánál “alap”) 72 óra mire megszűnik, ha valaki elhagyja a dohányzást. Ha ezt vesszük alapul, hogy ezek olyan emberekre vonatkoznak akik nem asztmások, akkor az asztmásoknál ezek az időmeghatározások csak hosszabbra nyúlnak. Én sok kitartást kívánok, mert tudom, hogy sokkal jobban leszel. Nagyon remélem, hogy minél hamarabb. :blush:

Illetve az okoskodáson kívül van egy észrevételem. :point_up:
Hányás porlasztókkal használtad? Én 1 ohm felettit javasolnék, mivel 1 ohm alatt tényleg sok gőz jut a tüdődbe, több mint 1 ohm feletti porikkal. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Szia Sándor
Igen járt már így valaki. :wink: Nikotin 3mg, ez a max. Porlasztót 0,8 alatt nem használtam. A levegőzést pedig alaposan be kellett szűkíteni. Ha jelentkezett a “füstharapási kényszer” (az első hónapokban gyakrabban) akkor a levegőzés nyitása tökéletesen kielégítette az igényeim.

5 kedvelés

Köszönöm szépen. Nagyon kedvesek vagytok. Tényleg remélem hogy csak átmeneti, úgyhogy kevesebb nikotin és kitartok.
Csak 1ohm feletti porlasztókat használok a legkisebb amit próbáltam 0.8 ohm volt.
De csak próbaképpen. Most 1.2 - es van és ennél lejjebb nem is megyek.
Mégegyszer köszi szépen. Nem is számítottam rá, hogy Vasárnap délután ennyien válaszoltatok.

9 kedvelés

:smiley:Még a színe is olyan, mint az enyém.

4 kedvelés

A kevesebb nikotin segíteni fog. Sok sikert és jó gőzölgetést!

6 kedvelés

Szia! Üdv a csapatban :grinning: Én csak kitartást kívánnék neked és hidd hogy sokkal jobb lesz utána minden és nem tudsz majd betelni a finom ízekkel

5 kedvelés

Szia. Most gondoltam vissza, hogy én már kétszer voltam üdülni, amióta vapelek, akkor ez már több, mint egy év, bőven. És kijelenthetem, hogy amikor szívom, még mindig köhögök. Egyfolytában, amíg szívom. Eleinte megpróbáltam elhagyni mindent, propilénglikolt, nikotint, a legjobban a tiszta gicerin köhögtetett. Erre akkor jöttem rá, amikor a fiammal rendeltettem liquidet, és ízbajnokot rendelt (70% propilénglikol, 30 glicerin) attól jóval kevésbé köhögtem. A nikotin, kezdetben zavart a csípős íze, Így gőzben valahol a tömény szeszesital, és az erőspaprika közt van, de köhögés szempontjából nem számít. De hát ahány ember, annyiféle reakció. Nincs tudomásom allergiáról, attól még valamire lehetek az.

2 kedvelés

Köszönöm szépen. Eddig úgy tűnik, hogy megoldódott a probléma.
Valószínűnek tűnik, hogy vagy rossz helyről vagy csak rossz szériából rendeltem liqvidet.
Még maradt az előző rendelésből bekeverve és azt használtam.
Aztán gondoltam kipróbálom a vákumozást (azthiszem épp a Te videód), hátha azzal jobb lesz.
Már amikor letekertem a kupakot éreztem, hogy ez nem úgy “büdös”. Semmi gond bekevertem, vákumozás, hadd érjen.
Aztán 3 nap múlva csodát láttam illetve éreztem.
Nyoma sem volt a köhögési rohamoknak.
Ettől is köhécselek, de akkor már érzem is, hogy száraz a torkom (jópár slukk után).
Szóval eddig úgy néz ki, hogy “jól” bevásároltam fél liter liqvidet és ez volt az oka.
Tanultam belőle, mégegyszer onnan soha.

7 kedvelés

Az Eliqvid.vg - ről rendeltem.
De tényleg lehet, hogy csak én jártam rosszul.
Olvastam, hogy más a Vapinggel járt így Én most onnan rendelek és nincs vele problémám.
Szóval simán lehet, hogy egyedi eset.

4 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.