MTL RTA kicsit kevés íz, erős torokhatás

Szia Sanyi!

Semmi gond azzal ami történt (bár tudom, világvége hangulatot tud okozni), sajna ez ilyen, kell egy kis kísérletezés, amíg meglesz az optimális beállítás.

A többiek már leírták a legfontosabb tudnivalókat, én már csak pár apróságot tudok mondani:

Nyugodtan használd ki a tank adta lehetőségeket, “koppanásig” ültesd a tekerést a levegőzésre, ebben segít a két kis “fül” a bekötőoszlopok között-mellett, fektesd rájuk a tekerősegédet amikor lefogatsz és amikor pozícionálod a tekerést. Nem engedik a coilt hozzáérni semmihez sem:

Az építés során a megszokottnál alaposabban érdemes beáztatni ezt a vattát az Aresban, ha elrontom ezt a lépést, akár 1 tank likvid is elmegy, mire megfelelő ízt csiholok belőle. Kicsit lassabban törik be a “pamut”. Amikor készen vagy, várj 8-10 percet még az erőteljes használat előtt.

Mindenképpen próbáld ki a csomagban kapott coilt, sima kanthal GA28. Ha jobb, akkor sajnos ott a huzal lesz a gond. Nálam ez a helyzet áll fent, a fused clapotonokat száműztem az MTL tankokból, gyakorlatilag semmilyen ízt nem érzek velük (illetve csak tompa, dohos valamit).

A coil leégetése-kapargatása nem maradt ki véletlenül az építés során? Ez is okozhat ilyen problémát.

Egy kicsit még lehet emelni kellene a teljesítményen, fél wattonként próbálj rá. Csak figyelj a gőz hőmérsékletére is, ha kezd kellemetlen lenni, már túl sok lesz.

Sok sikert az építéshez!!!

7 kedvelés