Drag X Plus Pro TC mód

Sziasztok!
Olvasgattam már a témában, lehet felületes vagyok, de minden TC témában csak annyit olvasok, hogy SS tekercs kell, meg hogy szobahőmérsékleten rögzítsem az ellenállást… de teljesítményről nem esik szó, és mind a DragX-ben, mind a Gaur-18-ban is lehet °C mellett W-ot is állítani… :thinking:

  • Meg tudja nekem valaki mondani mit jelent az első érték, és mire állítsam?
  • A második nem is annyira mod-specifikus kérdés, de TC módban mit állítok a teljesítménnyel?
    Köszönöm szépen

Szia Zsolt!

Az első érték a huzalod TCR értéke. Meghatározza, hogy a hőmérséklet függvényében milyen ellenállásváltozást produkál a kiválasztott drótod. A mod ugyanis nem hőmérsékletet mér, hanem ellenállást, azaz a TCR érték szerinti ellenállás változásból számolja a tekerésed hőmérsékletét.

TC mode-ban a megadott teljesítmény ami fűti a tekerést, ugyan úgy mint a Watt mode-ban. Hagyományos Watt mode-ban kvázi “ész nélkül” vagyis ameddig nyomod a tűz gombot, viszont TC mode-ban csak a beállított hőmérsékletig. Érdemes a szükséges teljesítménynél egy hajszálnyival magasabb Watt-ot beállítani, hogy a tekerés biztosan elérje a megfelelő hőfokot és a készüléked ettől kezdve tudjon szabályozni, vissza szabályozni.

2 kedvelés

Szia Balázs, köszönöm szépen a részletes leírást, de ezáltal újabb kérdés merült fel: A TCR értéket a készülék 1000-1600 között engedi állítani, de neten ezeket találtam: SS316L: 0.00092, SS316: 0.000915.
Most akkor valamit még át kell számítanom vagy mi?

A teljesítménymód részét azt gyanítottam hogy így működik, köszi a megerősítést.

1 kedvelés

A TCR érték megadásának módja a készüléked SW-étől függ.
pl.: 0,000915 vagy 915 ugyan az, gondolom az egyszerű megjelenítés kedvéért.
A Cthulhu mod-ban pl. ss316L-nél 92-t szoktam beállítani.

Egyszerűen csak hagyd el az elejéről a nullákat!

  • pl.:0,00092 azaz 92 vagy lehet 920 is.
1 kedvelés

Volt ilyen nem is olyan régen, ez ide csak elejtem…:smiley:

4 kedvelés

igen, csak a modban 1000 és 1600 között lehet állítani, ez nekem sehogy sem jön össze 92-höz…
Közben látom Gumicska megírta a választ rá, köszönöm! (gondolom az ajánlott 1113 lesz a jó nekem)

1 kedvelés

Igen, ilyen lökött egyedi megoldásuk van :thinking: Olvass körbe a másik témában, biztos segíteni fog

1 kedvelés

Köszönöm szépen még egyszer!

2 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.