Modok és módok TC és Swag2

Szia Feri! Kanthal és Ni80 as huzalt nem tudja kezelni a Tc mod. Csak az SS huzalt és igen annak változik az ellenállása!

3 kedvelés

Csak azért hoztam fel példának, mert azoknál nem ugrál a hőmérséklet, akkor talán mégiscsak jól mér a mod? A Swag2 -nél nem íratják ki a kijelzőre, és nem látsz semmit. A Tesla Pokeren meg leolvashatatlanul gyorsan ugálnak a számok. Tehát nem látod, hogy hol tart. Igen, SS huzallal szeretném TC -ben használni, De a Pokerrel csak szétégettem a Galaxies vattáit. Mert folyton resetelni kell a fent emlytett üzenet miatt. Akkor viszont égeti a coilt. Ezért panaszkodtam eddig az SS316 huzalra, hogy nem jó az nekem. Pedig nem is a huzal a hibás, hanem hol a mod, hol meg a vatta.

2 kedvelés

Nagy a baj, ha TC üzemmódban szétégeti a vattát (jó beállítások mellett).

Nem régen egy topicodban részletesen leírtam a Tesla beállítását TC üzemmódban. Azt követted (például lockoltad a hideg ellenállás értékét)? Jó a tcr érték?

Megjegyzem, hogy a kijelzőn az ellenállásérték “ugrálása” csak azt jelzi, hogy korrekten működik a chip.

3 kedvelés

Ha előtte Watt módban próbálgattad az új tekerést, és forrón kapcsolsz át TC módba, esélyed sincs rá, hogy hidegen lockold. Most olvastam el, hogy annál a + és a - gombok egyszerre való benyomása való erre. Annyira másak a szoftverek mindegyiknél. A Swag - on van még egy mode gomb is a menünek. Annál a tűzgomb 3 megnyomása a lock. Teslacigs - nél a három tűzgomb a belépés a menübe.

Már leírtam, hányszor írjam még le, hogy a forrón mért hideg ellenállás miatt voltak az égések? Már megoldódott. Resetelni és lockolni csak hidegen szabad. Már nem forró a gőze, és nem figyelmeztet a Temp Protect. Ha olyan 50-60 fokon reseteled, akkor az hozzáadódik. 200 helyett 260 fok, lehet, hogy már égeti. Ha nem nyomsz közben tűzgombot, akkor a tankcserét sem veszi észre. Vagy ha mégis, a forrón mért ellenálláshoz vizonyít mindent. nem kell kapkodni. Próbálgattam, meg cserélgettem a kazánokat a modokon, és persze hogy így jártam. Tanulság lehetne másnak. Lehet, hogy más senki nem ilyen hebehurgya mint én ? :thinking:

2 kedvelés

Sziasztok. Kaptam egy lájkot, (@Turbodry ) újraolvastam, és azt állapítottam meg, hogy történtek azóta nálam változások. Az, a huzal, amire panaszkodtam, a Vandy Vape fajta 28 Ga SS316l ellenálláshuzal. Viszont a csomagomban kaptam UD SS316 huzalt, és mintha nem is ugyanazon anyagból volna. Lehet, ez a 2 Ga vastagság eltérés ekkora különbséget okoz? Ohmban nem is olyan nagy a különbség (6 menet 2,5 átmérőn 0,5 ill. 0,7 ohm lehet. (Már megint nem találom a tekerdét, amióta az oldal átalakult.) Viszont mégis sokkal keményebb, stabilabb, jobb ízű, nem ég olyan hamar, mint amaz a vékony. ( Az a vékonyabb lehet, hogy inkább csak a sok menetű microcoilhoz alkalmas? Széthúzott tekerésnek meg inkább a 26 GA-s a jó?) Ha TC -zem, akkor nem számít annyit a vastagság, sem az a 0,2 ohm. Viszont a Swag -ot TC módban már mások is szidták. Ha ugyanúgy állítom be, mint a Tesla Pokert, semmi íze, se gőze. Olyan 50-60 Celsius fokkal több kell neki, hogy egyáltalán adjon ki valami gőzt. (Próbáltam már ugyanezt a TCR másfajta beállításával is korrigálni, de Kinga azt hitte viccelek. ) Sajnos a nálam levő 2 mod TC-ben nem működik egyformán, ha hiszitek, ha nem, ez így van. Pedig tudja az is a TC-t csak óriási különbség van a kettő közt. Amúgy meg a billentyűzár és az ellenállás lock az 2 külön dolog. A Pokeren mind a kettőt megtaláltam, de a Swag-on mind a mai napig nem találom. Csak a screen lock van meg, az ellenállást nem is tudom, hol kell zárolni, vagy azon nem is lehet? Vagy az automatikusan minden indításkor újraáll?

1 kedvelés

Ne erőltesd a TC-t Swag2-n. :slight_smile: Ha TC kell akkor minimum egy Dovpo mod-ot szerezz be. A Vandy Vape ss316 28ga-s huzal pedig tökéletes MTL-re.

1 kedvelés

Mert némely chipnél nem kell beírni a sok nullát, pl az én Smokomnál sem. Egyszerűen írd be a 92-őt és ha mégsem teljesen találod jónak 5-10%-kal változtathathatsz rajta bátran.

2 kedvelés