Mod átépités

Nana, azt már csak nem, majd jövőre, addig gyakorolok. :rofl:

Ne félj tőle, ónozd elő, használj folyasztószert, ha kell :+1: magam tanultam meg SMD-t forrasztani anno, mikor még építgettem :wink:

1 kedvelés

Egy dolgot kellet volna venned forasztó paszta és az helyére forasztó mindent kijelző szallagkábelnél nem használható :grin:

Na, első gond…

Ment faszán a gyakorlón, mi baj lehet, menjünk a dicodesre…már az elején fura volt, mert míg a gyakorlon 310 fokon szépen olvadt és terült az ón, addig a dicodesen szépen összeszaladt és visszmászott a pákára. Előtte alkohollal lesimiztem és raktam rá folyatót. Aztán végül sikerül egy nem szép bumpszlit odaszenvedni, ami még jó is lenne, de most meg az istenért nem olvad meg. Ilyenkor mi van, mit csinálok rosszul?

2 kedvelés

ez ilyen :slightly_smiling_face:

Ennyi? Ez nem sok. :rofl: És akkor most merre tovább? Menjek magasabb hőfokra vagy mi? Mert kemény állapotában nem fog belemenni a kábel. :sweat_smile:

Folyasztószer és 390 fok így csinálom

1 kedvelés

Odafigyejjé te fijjjjú mer drága lesz a cin :crossed_fingers::crossed_fingers::crossed_fingers::crossed_fingers::crossed_fingers:

jó lesz az…vagy a következő

1 kedvelés

Nagyon …ci vagyok tudom,de eskü drukkolok neki hogy érezze már milyen egy igazi D érzés​:smiling_face::crossed_fingers::crossed_fingers::crossed_fingers:

Persze én is drukkolok…

1 kedvelés

Vastagok a pad-ek, sok a réz. Lassan melegszik át. Ilyenkor ne kínozd, akár 400 fokra is mehet, és röviden, határozottan dolgozz. Akkor bőven messze leszel a hőhaláltól. :+1:

4 kedvelés

Amúgy semmit, csak ne félj tőle.
Gondolj bele, nem 48 lábú hangprocesszort forrasztasz, csak biztonságosan kivezetett érintkező PAD-eket. Méretük se 1 mm. Bátorság, menjen a hőfok is, faxa lesz az.

2 kedvelés

Csinálj bumszlikat mindehova ahová forrasztanál és a kábel végeket külön futtasd be cinnel. Ha ez mind meg van akkor a bumszli tetejére rá a drót annak tetejére a páka és ha jó minden bele sülyed gyorsan :grin:

@Zoli76 így is megy tudom​:+1: nem plofi de ha nem normális ónod van akkor ez van

Délután még azt hittem én vagyok a szőke herceg a fehér lovon, aki minden csajt megkap, de estére kiderült, hogy igazából Shrek vagyok, dagadt, zöld és csúnya, aki egy mocsárban él és mindenki utálja.

Na, tököm tele, most pihi.

Menni fog az! Majd a dicodes boardos moddal feszitesz mint a szőke herceg​:slightly_smiling_face:
Csak ne legyen majd olyan idióta vigyorod! :joy:

2 kedvelés

Valamit csinál…

4 kedvelés

Igyekezz már ,mindjárt itt a karácsony :smiling_face:

Nana, ez szülinapi. :point_up:t4: :rofl: