Mod átépités

A porszórás és a por festés nem teljesen ugyan az.
Porszórás inkább szinterezésés magában kémiai anyagok használata . A porfestés is szinterezés de elektromos a festék ködölve van és + töltetű míg a festendő tárgy -töltetű és ez által rakódik rá . A két eljárás közt még az a nagy különbség míg az elsőné mm-es a réteg a másodiknál csak micron. A cikk nem rossz de nem fogalmaz konkrétan és mindenbe bele mar egy kicsi nincs elhatárolva :grin:

1 kedvelés

Ezt az ezermestert már nem azok írják akik régen az újságot.:slightly_smiling_face:

Igen tudom kik ezer szaki aki nem egyeztetett :rofl::rofl::rofl:

1 kedvelés

Jól van nekem se ecetet kéne használni hanem kénsavat mert gyorsabb a folyamat réz és nickel esetében . De az ecet tisztább és ha fel higítom ártalmatlan lesz. Kénsav meg 90% tisztaságú majdnem kéntrioxid 98% nál és korlátlan vegyül vízzel. Titánnal amúgy nagyon szép bevonatokat lehet képezni és az teljesítmény fügő :grin::metal:


3 kedvelés

Nem az eloxálásra gondolsz mint szóra?

sajna nem :frowning:…és piszkosul dühít, hogy nem jut eszembe…talán azért is van ez így mert édesapám aki 3éve hunyt el tudná a szót…sőt ő alkalmazta is 40éve azt az eljárást. Pl acélsúlyzókat készített nekem melyek ilyen “műanyagos” réteget kaptak (nem szórt, mázolt vagy egyszerű merített festéssel)

1 kedvelés

Nem a vulkanizálás a szó amit keresel?
Mi használunk olyan 3M szallagot kültéri csatlakozókhoz, ami uv hatására gumiszerű, egybefüggő réteget alkot, megszilárdulva is rugalmas marad. Olyan lesz egy idő után, mintha ráöntve lenne rajta egy homogén, vízálló burkolat.

1 kedvelés

Arról nem beszélve, hogy a porfestés az nagy hőfokon hatékony, amit legalábbis sok műanyag, és egyetlen fa sem bír ki.
(Engem így oktattak ki, mikor kemény fafelületre szerettem volna porfestést készíttetni).

Nem vagyok benne biztos de fát is lehet futtatni rézzel, és utána ellen álló lesz. Mehet porfestésre . Van egy nagyon érdekes eljárás hydrocrohm a neve bármit le lehet cromozni.
Alapozott, tehetett, nikelezett


Hydro crohm
image

6 kedvelés

Srácok, kösz a tippeket, lapozzunk…egyszer biztos eszembe jut a keresett szó. Lehet már csak a cavinton forte hozza el a sikert :joy::rofl:

Ne csináld! Ezen agyalok! Ne add fel! Már engem is érdekel! Hpci eljárás? Atmoszférikus plazmakezelés? :joy:

Ő főnök a műanagy rá lett zsugorítva hőfúvóval :nerd_face: vagy hevítet anagy vákumozva ? :thinking:

Juj egy extra csak a kiváncsibaknak a futtatás témában nem nem hölgyeket :rofl::rofl::rofl: megfelelő oldattban ami vezeti az áramot futattható
image

1 kedvelés

Hát, ettől ugyanúgy bexarnék, mint a feketétől, ha rajtam mászna :joy:

Manikűr, pedikűr!


3 kedvelés

Itt forrasztás zajlik épp, már mindent oda forrasztottam, amit nem is akartam. :joy:

2 kedvelés

azt nézted a dicodes deszkán kisebb helyre kell forrasztani.? :grin: :grin:

Nem véletlenül ezen forrasztok :point_up:t4: :rofl:

Egyébként a nagyobb helyek majdnem ekkorák. :joy:

Na ez már elég kicsi? :pinching_hand:t4:


3 kedvelés

ez már szopás… :joy:
Csináld már élesbe kíváncsi vagyok… :grin: