Mivel ragasszak modot? 🤔

Sziasztok. :slightly_smiling_face:

A Sirius-om úgy döntött, hogy túl meleg Neki a fém burkolat…

Szeretném megkérdezni, hogy mivel tudnám megragasztani, ami nem kétoldalas ragasztó? Azzal már megragasztottam korábban, de szép lassan ismét levált a panel. :confused:

Az a piros panel fémből van, ami a műanyag burkolaton kéne hogy ott maradjon.

Köszönöm előre is! :kissing_heart:

6 kedvelés

Szia Kinga! Én mindenképp egy 2 komponensű erős-hőálló ragasztóval próbálkoznék! Pl:Bison Vagy esetleg a Loctite ragasztók is megérnek egy próbát!

5 kedvelés

Szia!

Én T8000 - es ragasztót tudnám ajánlani, ezt szoktam használni telefon javításokhoz, erős és hőálló. Én ezekre teszem a voksom ha efféle javításra van szükségem. Vagy még a B7000. Meg tudod szerintem nézni bárhol mekkora az oldási pontja. :thinking:

4 kedvelés

Szia Robi. Holnap reggel utána nézek, köszönöm. :slightly_smiling_face: Csak még egy kérdés, mert nem értek ehhez. A két komponens azt jelenti, hogy 2 féle anyagot tud összeragasztani? :thinking: Nekem valamiért úgy van meg, hogy pl a fák közül, vagy fémek közül két félét, nem 2 más anyagút. De lehet ez hülyeség, annyira nem emlékszem, ritkán ragasztok. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Ezeknek mindjárt utána járok. :slightly_smiling_face: Köszönöm.

4 kedvelés

Hát ha nem vagyok hülye akkor ragasztók esetében az annyit jelent, hogy a ragasztáshoz használt anyaghoz szükséges még további anyagot adagolni, hogy a kémiai reakció általi kikeményedés és kötés meglegyen. :sweat_smile:

4 kedvelés

Még egy anyag hozzáadását jelenti!

3 kedvelés

Na akkor most jó hülyének tűnök. :joy: Köszönöm szépen mindkettőtöknek. :heart: Akkot a T8000 vagy a B7000 is simán megfelel, és ha jól néztem (márpedig jól néztem, mee 4 szemem is van) akkor számtech boltokban lehet kapni. :slightly_smiling_face: Azzal meg tele a város, szóval holnap lesz egy jó nagy sétám. :blush:

5 kedvelés

Remélem hogy jó lesz hozzá, sok sikert a barkácsoláshoz. Majd kérem a képet hogy sikerült. :wink::grin:

4 kedvelés

Mindenképp :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Ezt azert mindenkepp ajanlom atolvasni:

4 kedvelés

Köszönöm :kissing_heart:

3 kedvelés

B7000-et használtam már, mobil kijelző cserekor. Ragad. :laughing:

1 kedvelés

Szia Kinga! Sikerült ragasztót beszerezni és a problémát kezelni?

Szia Robi. Igen, Patexet sikerült vennem, mivel amit Sylonan írt olyat max rendelni tudtam volna. Úgy néz ki nem tartanak belőle a városban. :slightly_smiling_face: Hamarosan ragasztom. :slightly_smiling_face:

Szerk.: Lefotóztam. :slightly_smiling_face: Ez mindenre IS és mindent IS összeragaszt. :sweat_smile:

5 kedvelés

Szia, magától nem fog megragadni normálisan, össze kell nyomni, amit megoldhatsz egyszerűen úgy, hogyha bekented ragasztóval mind a két felületet, akkor teszel ráj valamilyen másik felületet és összedrótozod. Ha tartasz tőle, hogy kifolyik a ragasztó és odaragad ez a másik felület is, akkor használj csak drótot, de az nem oylan jó, mert ahol drótozod ott lesz nyomás, tőle távolabb pedig alig. Szóval el kellene találni a ragasztó mennyiségét is sajnos…

3 kedvelés

Szia @sv650tk köszönöm. :blush: Úgy tervezem, hogy én magam nyomom össze, majd ha 10-15 perc után nem adja jelét, hogy ki akarna “szökni” a ragasztó akkor teszek rá valamit. Kerestem a “műszerészcsipeszt” lehet nem is ez a neve, na mindegy, de végül nem találtam. Úgyhogy a fent írtakat fogom követni. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Csak ügyesen!

2 kedvelés

Érdemes beszerezni egy egy ilyen fogot. Több méretben is kapható. Sok mindenre használható, csak kreatívnak kell lenni. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Szia @Vaperina_Kinga
Először is sok sikert a ragasztáshoz!
Aztán mondanám,hogy 2 hete vejkónak 2komponensű folyékony fém néven futó erős fajta,gyorsragasztó tömítővel ragasztottam vissza vejkó modjának ajtajára a mágneseket tehát szintén fémet ragasztottam műanyaghoz és frankón sikerült,ha esetlegesen ez a ragasztó amivel próbállkozol mégsem lessz hosszútávú akkor mindenképpen ajánlom figyelmedbe a 2 komponensű ragasztókat,Loctite pedig igaz drágább,de tökéletes minőség ahogy előttem is javasolták már​:v:

4 kedvelés