Mivel ragasszak modot? 🤔

Köszönöm a tippet. :blush:

2 kedvelés

Szia @blini80 :slightly_smiling_face:
Veszteni azt hiszem nem fogok semmit, ha mégsem lesz hosszú távú. Azért döntöttem a Patex mellett, mert egyrészt a 3g-os Loctite nem lett volna elég, többet kellett volna vennem, mert másra is kell. Árban meg ugyanannyi, csak ez 50g nem 3g. :slightly_smiling_face: Illetve folyton hajt a kíváncsiság. A Loctite-ot ismerem, csak annyira nem értek hozzá, hogy most az 2 komponensű e vagy sem. Mikor tavaly kétoldalassal ragasztottam vissza a panelt akkor is azért azzal, mert ki akartam próbálni hogyan muzsikál. Most is ez a helyzet. :slightly_smiling_face: Kíváncsi leszek meddíg bírja majd. Ha időtálló lesz akkor már ezt is tudni fogjuk. :blush:

4 kedvelés

Ahogy ezt olvastam, úgy voltam vele, hogy ELVILEG jónak kell lennie. :thinking:

3 kedvelés

Csak egy jótanacs. Lehetőleg ne ehhez hasonló, nehezen hozzáférhető helyen tesztelj ragasztokat. A nehezen hozzáférhető helyen nem egyszerű eltávolítani az előző ragasztó megkeményedett maradványait, ami esetleg nem megfelelő felfekvest eredményez a következő próbánál. Joindulatbol írom mindezt, ne értsd félre. :wink:

3 kedvelés

Sziasztok!

Kinga Drága!
A Palmatex akár jó is lehet, lehetőségekhez képest minél vékonyabban vidd fel és várj az összeillesztéssel! Mikor elkezd a ragasztó felülete térhálósodni, (bőrösödni, mint ha már megszáradt volna, de még azért ragad ) pár perc! Akkor illeszd össze a 2 felületet minél pontosabban! Ettől kezdve már csak a nyomás nagysága határozza meg a ragasztás erősségét.
Még egy dolog, a Pálmatex egy kicsit megmarhatja a pvc, és hasonló anyagok felületét, amenyiben nem szeded szét a modod, érdemes lemaszkolni azokat a felületeket amelyeket nem szeretnél összeragasztózni, (kijelző, mű.a felületek ahol már nem takar a fém.) ragasztószalaggal (maszkolószalaggal, amit a szobafestők szoktak használni), a ragasztó felvitele előtt. (Könnyebb a ragasztót is felvinni, a széleknél is egyenletesebb lesz a vastagsága).
Jó munkát és türelmet a művelethez!
Remélem sikerrel jársz!
Szép estét!

2 kedvelés

Sziasztok. :slightly_smiling_face:

Elnézést, hogy nem írtam. Tegnap összeragasztottam. Pár pötty pálmatex megtette a hatását. :slightly_smiling_face: A ragasztó dobozán volt használati utasítás. Úgy csináltam @Szabolcs_Sebestyen ahogy Te is írtad. Pár pöttyöt elkentem vékonyra, kB 2-3 perc után olyan volt mintha majdnem megszáradt volna. Aztán feltettem a panelt és tartottam kb 10-15 percig. Nem nyomtam agyon. Nem folyt ki, bár a maszkolószalag eszembe sem jutott, de inkább szerettem volna tudatosan jól csinálni. :thinking: Azt hiszem sikerült. :slightly_smiling_face:

10 kedvelés

Szia Kinga! Örömmel konstatálom hogy nem csak az írásban vagy nagyon ügyi! Gratula hozzá! Reméljük hosszú távra sikerült megoldani a problémát!

3 kedvelés

Köszönöm szépen Robi. :smiling_face_with_three_hearts: Ha megérkezik az a tank amivel használni szeretném akkor megnézzük hogy muzsikál munka közben. :blush: A Galaxies ami rajta szokott lenni nyugdíjba kényszerül. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Milyen tank lesz rá?

2 kedvelés

A Kizoku Limit volt a befutó, de csak pár napja láttam egy bemutató videóban, hogy a tömítésen a top cap alatt, ahol töltjük a liquidet, van egy membrán a lyukon. Ez még nem is lenne akkora baj, de a pót tömítés is membrános. Abba a kialakításba a flakonjaim cseppentői nem igazán férnek be. :confused: A Berserker V2-nél már kitapasztaltam, de ott szerencsére a csere tömítésen nincs membrán. :slightly_smiling_face:

Egy szó mint száz… Egy ZQ Vapor Trio MTL RTA lett helyette. Igyekszem majd nem otthon felejteni a liquidet ha megyek valahova. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Igen sajna annak az a legnagyobb hátránya! Mindegy még egy kis leves elfér ám egy női tatyóba! :grin: :grin:

1 kedvelés

A Loctite maga egy márka, rengeteg féle anyagot gyártanak,amit te írtál a 3g-os az valszeg pillanat ragasztó,a 2 komponensű amit javasoltam/tunk az jóval nagyobb kiszerelés létezik ami úgy néz ki mint egy nagy fecskendő csak 2 fakja van és egyszere nyomod ki vele a 2 komponenst amit később össze kell jól keverni és utána használható ill.vannak olyan fajták amik pedig 2 tubusban vannak és úgy veszed őket eggyütt szintén jellemző az azonos mennyiségek kimérése és összekverése rá.
Egyébkén látom sikerült a Palmatexel ,ügyes vagy!

2 kedvelés

Hát, csak ez volt ott és akkor a boltban. :confused: És a Pálmatex. Azért majd idővel kutakodok még, egyenlőre a Pálmatex volt elérhető, a 2 komponensűt nem tudtam beszerezni. És nem csak 1 boltba mentem be. De elvileg ez is úgy hat… Bár a franc tudja mennyire nézték hülyének. :thinking: Ha bemegyek egy műszaki boltba vagy valahova “pasis dolgot” keresni akkor mindig ez van. :slightly_smiling_face::woman_shrugging:

4 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.