Mivel ragasszak modot? đŸ€”

Köszönöm a tippet. :blush:

2 kedvelés

Szia @blini80 :slightly_smiling_face:
Veszteni azt hiszem nem fogok semmit, ha mĂ©gsem lesz hosszĂș tĂĄvĂș. AzĂ©rt döntöttem a Patex mellett, mert egyrĂ©szt a 3g-os Loctite nem lett volna elĂ©g, többet kellett volna vennem, mert mĂĄsra is kell. Árban meg ugyanannyi, csak ez 50g nem 3g. :slightly_smiling_face: Illetve folyton hajt a kĂ­vĂĄncsisĂĄg. A Loctite-ot ismerem, csak annyira nem Ă©rtek hozzĂĄ, hogy most az 2 komponensƱ e vagy sem. Mikor tavaly kĂ©toldalassal ragasztottam vissza a panelt akkor is azĂ©rt azzal, mert ki akartam prĂłbĂĄlni hogyan muzsikĂĄl. Most is ez a helyzet. :slightly_smiling_face: KĂ­vĂĄncsi leszek meddĂ­g bĂ­rja majd. Ha idƑtĂĄllĂł lesz akkor mĂĄr ezt is tudni fogjuk. :blush:

4 kedvelés

Ahogy ezt olvastam, Ășgy voltam vele, hogy ELVILEG jĂłnak kell lennie. :thinking:

3 kedvelés

Csak egy jĂłtanacs. LehetƑleg ne ehhez hasonlĂł, nehezen hozzĂĄfĂ©rhetƑ helyen tesztelj ragasztokat. A nehezen hozzĂĄfĂ©rhetƑ helyen nem egyszerƱ eltĂĄvolĂ­tani az elƑzƑ ragasztĂł megkemĂ©nyedett maradvĂĄnyait, ami esetleg nem megfelelƑ felfekvest eredmĂ©nyez a következƑ prĂłbĂĄnĂĄl. Joindulatbol Ă­rom mindezt, ne Ă©rtsd fĂ©lre. :wink:

3 kedvelés

Sziasztok!

Kinga DrĂĄga!
A Palmatex akĂĄr jĂł is lehet, lehetƑsĂ©gekhez kĂ©pest minĂ©l vĂ©konyabban vidd fel Ă©s vĂĄrj az összeillesztĂ©ssel! Mikor elkezd a ragasztĂł felĂŒlete tĂ©rhĂĄlĂłsodni, (bƑrösödni, mint ha mĂĄr megszĂĄradt volna, de mĂ©g azĂ©rt ragad ) pĂĄr perc! Akkor illeszd össze a 2 felĂŒletet minĂ©l pontosabban! EttƑl kezdve mĂĄr csak a nyomĂĄs nagysĂĄga hatĂĄrozza meg a ragasztĂĄs erƑssĂ©gĂ©t.
MĂ©g egy dolog, a PĂĄlmatex egy kicsit megmarhatja a pvc, Ă©s hasonlĂł anyagok felĂŒletĂ©t, amenyiben nem szeded szĂ©t a modod, Ă©rdemes lemaszkolni azokat a felĂŒleteket amelyeket nem szeretnĂ©l összeragasztĂłzni, (kijelzƑ, mƱ.a felĂŒletek ahol mĂĄr nem takar a fĂ©m.) ragasztĂłszalaggal (maszkolĂłszalaggal, amit a szobafestƑk szoktak hasznĂĄlni), a ragasztĂł felvitele elƑtt. (Könnyebb a ragasztĂłt is felvinni, a szĂ©leknĂ©l is egyenletesebb lesz a vastagsĂĄga).
JĂł munkĂĄt Ă©s tĂŒrelmet a mƱvelethez!
Remélem sikerrel jårsz!
Szép estét!

2 kedvelés

Sziasztok. :slightly_smiling_face:

ElnĂ©zĂ©st, hogy nem Ă­rtam. Tegnap összeragasztottam. PĂĄr pötty pĂĄlmatex megtette a hatĂĄsĂĄt. :slightly_smiling_face: A ragasztĂł dobozĂĄn volt hasznĂĄlati utasĂ­tĂĄs. Úgy csinĂĄltam @Szabolcs_Sebestyen ahogy Te is Ă­rtad. PĂĄr pöttyöt elkentem vĂ©konyra, kB 2-3 perc utĂĄn olyan volt mintha majdnem megszĂĄradt volna. AztĂĄn feltettem a panelt Ă©s tartottam kb 10-15 percig. Nem nyomtam agyon. Nem folyt ki, bĂĄr a maszkolĂłszalag eszembe sem jutott, de inkĂĄbb szerettem volna tudatosan jĂłl csinĂĄlni. :thinking: Azt hiszem sikerĂŒlt. :slightly_smiling_face:





10 kedvelés

Szia Kinga! Örömmel konstatĂĄlom hogy nem csak az Ă­rĂĄsban vagy nagyon ĂŒgyi! Gratula hozzĂĄ! RemĂ©ljĂŒk hosszĂș tĂĄvra sikerĂŒlt megoldani a problĂ©mĂĄt!

3 kedvelés

Köszönöm szĂ©pen Robi. :smiling_face_with_three_hearts: Ha megĂ©rkezik az a tank amivel hasznĂĄlni szeretnĂ©m akkor megnĂ©zzĂŒk hogy muzsikĂĄl munka közben. :blush: A Galaxies ami rajta szokott lenni nyugdĂ­jba kĂ©nyszerĂŒl. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Milyen tank lesz rĂĄ?

2 kedvelés

A Kizoku Limit volt a befutĂł, de csak pĂĄr napja lĂĄttam egy bemutatĂł videĂłban, hogy a tömĂ­tĂ©sen a top cap alatt, ahol töltjĂŒk a liquidet, van egy membrĂĄn a lyukon. Ez mĂ©g nem is lenne akkora baj, de a pĂłt tömĂ­tĂ©s is membrĂĄnos. Abba a kialakĂ­tĂĄsba a flakonjaim cseppentƑi nem igazĂĄn fĂ©rnek be. :confused: A Berserker V2-nĂ©l mĂĄr kitapasztaltam, de ott szerencsĂ©re a csere tömĂ­tĂ©sen nincs membrĂĄn. :slightly_smiling_face:

Egy szó mint száz
 Egy ZQ Vapor Trio MTL RTA lett helyette. Igyekszem majd nem otthon felejteni a liquidet ha megyek valahova. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Igen sajna annak az a legnagyobb hĂĄtrĂĄnya! Mindegy mĂ©g egy kis leves elfĂ©r ĂĄm egy nƑi tatyĂłba! :grin: :grin:

1 kedvelés

A Loctite maga egy mĂĄrka, rengeteg fĂ©le anyagot gyĂĄrtanak,amit te Ă­rtĂĄl a 3g-os az valszeg pillanat ragasztĂł,a 2 komponensƱ amit javasoltam/tunk az jĂłval nagyobb kiszerelĂ©s lĂ©tezik ami Ășgy nĂ©z ki mint egy nagy fecskendƑ csak 2 fakja van Ă©s egyszere nyomod ki vele a 2 komponenst amit kĂ©sƑbb össze kell jĂłl keverni Ă©s utĂĄna hasznĂĄlhatĂł ill.vannak olyan fajtĂĄk amik pedig 2 tubusban vannak Ă©s Ășgy veszed Ƒket eggyĂŒtt szintĂ©n jellemzƑ az azonos mennyisĂ©gek kimĂ©rĂ©se Ă©s összekverĂ©se rĂĄ.
EgyĂ©bkĂ©n lĂĄtom sikerĂŒlt a Palmatexel ,ĂŒgyes vagy!

2 kedvelés

HĂĄt, csak ez volt ott Ă©s akkor a boltban. :confused: És a PĂĄlmatex. AzĂ©rt majd idƑvel kutakodok mĂ©g, egyenlƑre a PĂĄlmatex volt elĂ©rhetƑ, a 2 komponensƱt nem tudtam beszerezni. És nem csak 1 boltba mentem be. De elvileg ez is Ășgy hat
 BĂĄr a franc tudja mennyire nĂ©ztĂ©k hĂŒlyĂ©nek. :thinking: Ha bemegyek egy mƱszaki boltba vagy valahova “pasis dolgot” keresni akkor mindig ez van. :slightly_smiling_face::woman_shrugging:

4 kedvelés

Ez a tĂ©ma automatikusan lezĂĄrult (az utolsĂł vĂĄlasztĂłl szĂĄmĂ­tott) 30 nap utĂĄn. Nincs lehetƑsĂ©g Ășj hozzĂĄszĂłlĂĄs kĂŒldĂ©sĂ©re.