Milyen coil lehet ez?

Sziasztok!

Az egyik készülékemben a képen látható előre gyártott coil van, de elképzelesem sincs, hogy ez milyen lehet.
Ha felismeritek, kerlek irjátok meg.
Tetszik, mert 0.23 Ohm, nekem ez teljesen megfelel a dl kazánomba.

4 kedvelés

Hali.Így kép alapján szerintem Alien Clapton,ellenállásából következtetve pedig ni80 lehet​:grin:

3 kedvelés

Köszi szépen :slight_smile:
Igen, sejtettem, hogy kép alapján nem egyszerű a történet.
Ni80? :open_mouth:

3 kedvelés

Az csak szerintem az​:smile:Én a leírt huzalt használom és 5 és fél kör szokott lenni olyan 020-0,25 ohm körűli.De biztos lesz még,aki nagyjából képben van​:grin:

2 kedvelés

Ennek igazán örülök, ugyanis nikkel allergiám van kb 30 éve, és mégis tudom szivni a ni80-at.
Eddig csak ss-t mertem használni.

4 kedvelés

Tudom ajánlani ugyanezt khantalból,bár a annak szerintem magasabb az ellenállása​:smiley:

3 kedvelés

A huzal amit én szoktam használni, az is hasonló ehhez, annyi különbséggel, hogy egy picit nagyobb az ellenállása, kB 0.3-0.4-re jön ki egy ilyen méretű tekerés.

Azért azt hozza tenném, hogy van egy általam kicsit kevésbé kedvelt huzalom is, ami kb olyan ellenállás értékeket produkál, mint a zeusodban lévő. Ő pedig:

4 kedvelés

Hali Zoli​:grin:Az alsó épp a kedvencem,no nem tekerés szempontból,mert a blottót elég megépíteni dualban​:rofl:de az íze kárpótol​:grin:

3 kedvelés

Az ilyen széles coilt meg lehet tekerni azzal a szines henger alakú tekerősegéddel?
Nem ugrik be a neve.

3 kedvelés

@Edina_Pogonyi az ilyen huzalt bármivel meg lehet tekerni! :rofl::rofl::rofl: Kellően merev ahhoz, hogy jól lehessen formázni. :slight_smile:

3 kedvelés

De azzal is amit én irtam? Belefér a kis lyukba?

4 kedvelés

Nem tudom konkrétan, milyenre gondolsz, de akár egy csavarhúzón is meg lehet tekerni. :slight_smile:

3 kedvelés

Szerintem erregondoltál Edina:


És igen,jogos a kérdés,mert nem fér bele​:joy:
Én vagy mellé fogom,vagy belefogom abba a kis “vályúba”,ami a 2 kis lyuk melett van,valahogy így:

.
Remélem tudtam segíteni​:grin:

7 kedvelés

Így van! :slight_smile: Én is így szoktam, vagy csak egyszerűen egy coilozó segédhez hozzá fogom, és úgy tekerem meg. :slight_smile:

5 kedvelés

Egyébként @Edina_Pogonyi, ha kell, akkor küldök neked egy - egy tekerést tesztre (mindkét coilbol). Ha érdekel, írj rám privátban.

3 kedvelés

Erre gondoltam

3 kedvelés

A lukján nagy valószínűséggel nem megy át ez a fajta huzal, de mellé fogva nagyon jól meg lehet tekerni. :slight_smile:

3 kedvelés

@Edina_Pogonyi ezt a két coilt fogó elküldeni neked (remélhetőleg még ma postára adom). Mindkettő olyan fajta, ami mellette van, és mindkettő 2.5 magra van tekerve.

6 kedvelés

Közben a postára bíztam a coilok sorsát. :slight_smile: Szerintem ma már nem viszik el, csak jövő héten, de legkésőbb szerdára oda kell érniük. :slight_smile:

3 kedvelés

Köszönöm szépen a kedvességedet! :slight_smile:

4 kedvelés