Miért kezdted el az anológot és miért váltottál?

Sziasztok! Suli: A haverok közt az volt a “menő” aki fújta a füstöt. Ezzel mutattuk ki lázadásunkat, hoogy merünk mi is csak felnőtteknek való dolgokat kipróbálni. 2. A kíváncsiság. Eleinte nem csak cigiztem, végigpróbáltam többfajta szivart, pipadohányt is, de a velem egykorú társaság nyomására kötöttem ki a ciginél, pedig sokáig csak kocabagós voltam. Munkahely: Érdekes módon a hetvenes - nyolcvanas években A MÁV -nál a karbantartó műhelyben szinte mindenki bagózott. S ittunk, mint a gödény. Nem volt névnapozás merev-részegség nélkül. Büszke nem vagyok rá, de ilyen időszak is volt. Korsó sör 4 Ft, üveg Kőbányai 10 Ft Fecske cigi 4,60 Ft, Románc 3,60 Ft Munkás 2,40 Ft, Sopianae 8 Ft . Akkoriban minden olcsó, és megfizethető volt. Katonaság: A kiképzések óraközi szüneteiben mindenki rágyújtott. Akkor én miért ne? Negyven - akárhány évesen reggelente kiköptem a tüdőmet, úgy köhögtem. Többszöri leszokás - visszaszokás után áttértem a pipára, mert egészségesebb, nem 800 fokon ég, “csak” 400 -on, és nem tüdőzzük le. Ez a rész beigazolódott, a köhögés elmúlt, ráadásul 1 csomag dohány 1 hét, nagyon olcsó, talán a legolcsóbb dohányzási mód.
2018: A fiam rendelt magának Kínából egy óccó e - cigi szettet, de nem bírta kivárni, amíg onnan egy hónapig Európába hajókázik, vett magának trafikban egy Vaporesso szettet, a rendelést meg együtt követtük a monitoron, hogy most érkezett meg a hajó Amszterdamba, onnan ide már max. 1-2 hét és ideér. A pipa után nekem nem jött be a dl vonal, fiam rendelt nekem egy Siren2 mtl RTA kazánt. A Facebook csoportok után rátaláltam a Vaperinára, sok mindent elolvastam, tanultam, és most már végleg elhagytam az analógot. Miért váltottam? 1: Egészségesebb. 2. Ezzel nem gyújtom fel a házat, a ruházatomat, és az autókárpitot. 3. Nem olyan büdös, nem kell a kátrányos csibuk szárakat súrolgatni, sem büdös csikkeket szagolgatni. 4. A folytonos visszaszokás veszélye is megszűnt azáltal, hogy átszoktam valami másra. Nincs jojó effektus. (Igaz, ezt a fogyókúrázókra szokták mondani, ha visszahíznak, de a cigire visszaszokás is az.)

5 kedvelés