Geekvape Q PG/VG

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Tavaly kezdtem el ezt az ecigi dolgot, de csak idén álltam át teljesen a hagyományos cigiről. Kezdetben modos gépet használtam, de az elmúlt két hónapban (mióta le tettem a hagyományost) át álltam a Podra. Geekvape Q rendszerét használom. F.Tamás videója alapján 50-50 keverek. Teljesen elégedett vagyok mindennel, ízekkel, erősséggel. Viszont ebben a melegben mintha túl híg lenne ez az 50-50. Illetve nem tudom, hogy maga a Q porlasztóval van-e a baj (talán inkább ez lesz a ludas) de az elmúlt 4 porlasztóm élettartama így néz ki:
10473 slukk 11nap
1969 slukk 2nap
9986 slukk 9nap
738 slukk 12 óra
0.8 Ω mindegyik porlasztó. Okádja ki magából orrán száján a liquidet. Az utolsót épp most vágtam földhöz idegből miután tele ment a pofám vele :face_with_peeking_eye::sweat_smile:
Mindig tartok magamnál egy porlasztót vész esetére. Beraktam és nagyjából az is 7-8 száz slukk után folyni kezdett. Majd beraktam egy 1.2est hátha szűkebb mivolta miatt jó lesz, de már ez is ereszt.
Mi lehet a gond? Az 50-50 vagy a porlasztók hibásak?
Mert ha minden jól megy simán eszívok velük 6-10 ezret. (Ebbe benne van a 1.2 és 0.6al kapott átlagok is)
Viszont nem akarom el hinni, hogy van amivel el jutok 10 ezer szívásig, míg a másikkal 2 ezer vagy épp mint ma 700+ slukknál kuka…

1 kedvelés

A porlasztó is lehet selejt és az 50/50es liquid is lehet túl híg a 30+°c-ban.
Először én tesztelném a fröcsögős porlasztót 70vg/30pg-s liquid-del…(még aroma sem fontos bele amíg teszteled). Ha így nem lesz tökéletes akkor a porlasztód a gond…mert ezek ilyenek. Nem potyára használunk sokan építhető tankokat…az egyik, de nem egyetlen oka ez.

4 kedvelés

Köszönöm!
Próbáltam ahogy írtad, volt korábbi keverésem 30/70es ami nem ízlett így a nejem megkapta, ő meg csak hébe hóba szívja, így volt mihez nyúlni. Hát nem eresztett, de ma szabad napom volt, így a 25 fokos légkondis kecoba az 50/50 se nagyon eresztett. Viszont délelőtt el voltam vásárolni ahova a lost mary eldobhatós cuccot vittem magammal. Annak a gyárija is folyt bele a számba. Szóval így elsőre a meleg a tippem. Holnap még megpróbálom a 30/70et mit mutat.

3 kedvelés

Én pl 96%-os vg-t használok…ha nekem elkezd folyni akkor kihal az emberiség a forróságtól :smiley:

3 kedvelés

Nekem már naptejet kell keverni a 80 Pg-be, ha napon vapelek :roll_eyes::pleading_face::joy:

4 kedvelés