Liquid keverés

Sziasztok, ismét jelentkeznék egy keveréssel kapcsolatos kérdéssel…
Azt már tudom, hogy őszre-télre a 70VG/30PG arányú alapommal 20%ra kevert liquid sem fog működni az 1.2ohmos porlasztómmal. Tűvel is volt Vatta böködés, de folyamatosan száraznak érzem a slukkot, plusz mellékízt is tapasztalok.
Na most, mindenképpen 50/50es alapot fogok megpróbálni, kezdetnek 10%ban keverve. (Utána olvastam, a készülékemhez eleve minimum 50, de javasolt 60% PG tartalmat ajánlanak.)
Mindent értek, csak azt szeretném megkérdezni végülis, ha az 50/50es alapot pl.10%ban aromázom, akkor tulajdonképpen egy 40/60as liquidet fogok kapni? Mármint a PG javára ugye.
Mekkora különbség lesz érezhető ízek, torokhatás, illetve a füst szempontjából?
Az eddig általam szívott liquideknél torokhatást szinte alig éreztem, 12 mg nikotinnal is.
Most ha PG többletű lesz a lötyim, mennyiben ad más minőséget az egész vapelésnek? Tapasztalatokra lennék kíváncsi, pozitívum, negatívum, minden érdekel. Köszönöm szépen, ha írtok véleményt. :blush:

2 kedvelés

Szia!
A végeredménynek kell lenni 50/50-nek aromával nic-el együtt.Aroma százalékot a gyártó illetve az ízérzékelésed határozza meg… én 50/50-et használok télen nyáron mondjuk nem porlasztós tankba.A pg felel az íz hordozásért minél több a pg annál kevesebb aroma kell. Ha túl sok az aroma szappan ízű lesz…

3 kedvelés

Értem, köszönöm, de ha az alapom 50/50, akkor ha aromát teszek hozzá, az már nem 50/50 lesz. Az alap már tartalmazza a nikotint, azt nem bánom, ha kevesebb lesz az aromázás miatt, de ha az 50/50 alaphoz még megy az aroma, akkor a végeredmény tolódik PG felé. Ezt szeretném tudni, hogy ez mennyiben jelenthet előnyt, hátrányt. Készen rendelem az alapot, nikotintartalommal. PG többletet szeretnék kipróbálni most, azért választanám az 50/50es alapot.

2 kedvelés

Higabb lesz a kész leves kevesebb aromával kezdj…és esetleg könnyebben folyhat a tank…nem akkora tragédia már.

3 kedvelés

Köszönöm szépen, minden kérdésemre, kétségemre megkaptam a választ. :blush: Egész nyáron kiválóan működött az eddigi keverésem MTL-ben, de mostanában nem vagyok kibékülve vele, ezért szeretnék más arányokat kipróbálni most.

7 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.