Mennyit lehet gőzölni naponta?

Helló mindenki, sokat böngésztem a netet és sok vidót megnéztem de sehol nemtaláltam pontos infot arról mennyit is lehet fogyasztani a lötyiből egy nap, vagy mennyi is még a normál gőzölés mértéke, sokszor kérdezik tőlem is ismerősök hogy lehet-e bajuk ha ennyit és ennyit szívnak, őszinte vagyok fogalmam sincs, nyilván és sok tényezőtőlfügg, milyen felhasználású gépet használsz,nikotinos-e a lötyid,ha nikotinos hány mg-os, szóval ezt is lehet bonyolítani, nyílván az extrém fogyasztás mindenből nagyonkáros még a vitaminokból is, engem is nagyon érdekel ez a dolog mert erről kevesen beszélnek pedig nagyon sokszor felmerülő kérdés, az én fogyasztásom mint DL felhasználó 3mg nikotinos lötyivel, 10-15 ml között van, szóval nagyon érdekelne ki mennyit szív/nap és hogy van e valami tapasztalata e téren vagy hasznos tanácsa.

Részemről Dl felhasználóként,10-20 ml között változik,nap hosszúságtól,és nehézségtől 3-4 mg-os levessel.

1 kedvelés

akkor eddig úgy néz ki ez az átlag, aztán majd kiderül jön e még komment ki mennyit gőzöl

1 kedvelés

Konkrét választ nem ad, de hátha érdekes lehet…

5 kedvelés

Ezt még nem is olvastam, vannak még itt kincsek. :+1:

ez egy nagyon érdekes és részletes útmutató a homályban, ez az első értelmezhető cikk, a sötét tapogatózásban bizony add egy kis irányt rutinos és kezdő vapereknek is, köszi szépen mindenki nevében, :blush:

Én bármennyi csokit el tudok fogyasztani ami ízlik :grin:
Ha finom a leves akkor többet,ha nem annyira akkor kevesebbet :stuck_out_tongue_winking_eye:remélem segítettem :rofl:

1 kedvelés

mondjuk ezzel én is így vagyok, most valahogy a pinkman nem nagyon adja most rendelek őár új lötyit, ideje keverni az őszi ízeket. :slight_smile:

1 kedvelés

IMG_20220908_112520

1 kedvelés

Nálam dettó (10-15ml, 3as nic), DL+MTL vegyesen…most tartok éppen 4ml-nél :slight_smile:

2 kedvelés

na ettől nagyobb böcseséget a mainap még nem is hallottam nagyon szép

1 kedvelés

mtl nekem olyan 15-20ml kb de még nem néztem csak szívtam főleg ha ízlik valami :grin:meg igen ez naptól függ pl 12 órás meloban szerintem 10ml vagy 8ml megy el nekem itthon a 15ml vagy 20ml​:blush::wink:de mondom nem nézem csak töltöm és szívom​:sweat_smile:

2 kedvelés

Üdvözletem!

Ez is egy nagyon-nagyon jogos kérdés, bennem is felmerült már a kezdet kezdetén. Bevallom, sokat töprengtem rajta. Jó választ adni nehéz. Ahhoz azonban, hogy a kockázatot értékelni tudjuk, röviden próbálok valami értelmeset írni a következőkben:
A várható káros következményeknél az ismert anyag a nikotin, bár ennek károkozásáról megoszló vélemények vannak ma jelen a tudományban. Lényeg, hogy felszívódik a nyálkahártyáról, a hörgőkből és a tüdőből. Ez eddig nem károsít jobban, mintha a bőrről (kézről, lábszárról, stb.) történne a felszívódás. A nikotin bevitele egy ún. vektorral történik, ami részben propilén glikolból, részben glicerinből áll. Valójában ennek a kettőnek a keverékéből áll a gőz, ill plusz az ízanyagból, de ezt majd külön említem. A glikolok a természetben előforduló anyagok, így nem ismeretlenek egy élő szervezet számára. Más kérdés, hogy jelen esetünkben belélegzéssel valamennyivel több juthat be ezekből a légző szervekbe naponta, mint azoknak, akik nem vaporizálnak. Az azonban nagy valószínűséggel biztos, hogy ezek a glikolok a tüdőből részben felszívódnak, részben kiürülnek, tehát nem maradnak ott, mert nagy a vízoldhatóságuk, így ami ott maradna, mert nagyon apró, 5 mikronnál kisebb cseppek formájában érkezik oda, az felszívódik az alveolusokból. Ez sokkal kedvezőbb, mintha por, vagy kátrány lenne. Amikor felszívódott, a véráramba kerül. Ott már az a sorsa, mint az étkezéssel bevitt glikoloknak, amik sokan vannak, jóval több, mint az a mennyiség, amit naponta fel lehet inhalációval venni. Ezek a glikolok élelmiszer adalékként, ill. összetevőként használatosak, nem mérgezőek. Összességében tehát a tüdő aktív felületének jelentős és napról napra történő csökkenése nem várható. Megjegyzem, személyes megítélésem szerint egy élelmiszer ipari egységben, pl. konyhán dolgozó személy tüdejének a terhelése ezekből az anyagokból nagyságrendekkel nagyobb lehet, mint egy erősen vaporizáló személyé, ennek ellenére ezeket a munkahelyeket nem tekintik egészségre ártalmas munkahelynek, mert nincsenek olyan tapasztalatok, hogy a szakácsok és kukták tüdő problémákkal küzdenének. Én legalábbis nem tudok ilyenről.
A végére maradt az adalék kérdése. Ez is folyadék, így zárványként nyilván nem marad a tüdőben. Élelmiszer iparban használatos, oda engedélyezett termékek. Nehéz róluk korrekt véleményt alkotni, de szerintem nem nagy vész. (Ez utóbbi magán véleményem, melyet nem tudok jobban megalapozni!)

3 kedvelés

Én a húslevest szoktam példának felhozni,az is gőz ugye ……
Az aszfaltozós kollégákról most nem írnék :smiling_face:

1 kedvelés

Ne hergeld itt az emberek tényekkel, jó? Még a végén kiderülne, hogy nem halálos méreg és így nem lehet rá jövedéki adót bszni, na, érted. :joy:

3 kedvelés

le sem merem írni, hogy a leghúzósabb napjaimon kb 6-8 ml-ert, egy átlagoson kb 3-5 ml az adagom :face_with_hand_over_mouth: Mire nem jó az mtl szűl afc-vel :slight_smile:

pl nekem elegendő gőzképződésre :smiling_imp: :grin:

1 kedvelés

Én is elmélkedtem már a körömpörkölt gőzei fölött, mert ugye az akkor jó, amikor már ragadós. :wink:

2 kedvelés

tény, hogy nem vagyok egy gőzfanatikus :slight_smile:

Vot benne részem pár évig.(kb 20) :slightly_smiling_face:Mármint az aszafaltozásban.De húslevest is elég gyakran fogyasztok.