Napi szinten ki mennyi puffot lő és miből? Vajon számít?

Csak egy egyszerű véleménykutatás? Esetleg van valami maximum ami fölé nem javasolt? Vagy amennyi csak jól esik? Néha elagyalok a témán és elgondolkodom, hogy mi a normális vagy esetleg mi lehet a sok( káros)! Szóval aki tudja ne fojtsa magába! Egy biztos Én MTL felhasználóként 10-es levesből napi 8-10ml-t,és 400-600 puffot lövök magamba! Sok minden befolyásolja az egyszer biztos! Visszaidézve a régi analógos időszakom ha egy cigi 15-20 slukk? Már nem emlékszem, de ha annyi akkor jóval kevesebbet puffogok! Na de hajrá! Kiváncsian várom a Vaperina tagok véleményét, tapasztalatait!

7 kedvelés

Hát csak annyira ha 15slukkot felszorzom 50szállal akkor bőven alatta vagyok, de még a 13 is felette van . Akkor alakulok!

3 kedvelés

Teljesen más a habitus vapelésnél mint akusztikusnál, aminek több oka van. Egyrészt a nikotin, (ami nem só), az sokkal lassabban, hosszabb idő alatt szívódik fel, másrészt ugye nincs klasszikusan értelmezett vége, amiatt nem újra gyújtunk rá ha „szükséges”, hanem folytatjuk.

Sokakkal beszélgettem már akik visszatértek dohányégetéshez, és az egyik kritika ami röviden csak annyi, nem adja, az amiatt van, mert hirtelen leszokni akarnának vele, amire ezek az eszközök nem alkalmasak, mivel inkább ártalomcsökkentésről van szó. Kevés nikotinnal kezdik, vagy nullással, ami miatt csak egyre többet szívják, majd végül visszatérnek, esetleg Iquost vesznek.
Pedig ha leszokni akarnának, és valamennyire értenének a vape témához, nagyon könnyű lenne kiszámolni mikor mennyivel kevesebb nikotint kellene adni a léhez, de ez nem pár hetes folyamat, és nem is a standard, napi egy szállal kevesebb.

Nikotinsó jobb felszívódás szempontjából, de ezt még itt sem ismerik sokan.

A puff counter vicces egy ideig, viszont egyre több (külföldi) oldalon terjed, hogy értelmetlen, és tényleg az. Változó mennyi levet használok el, ahogy az is változó volt mennyit gyújtottam rá, pipázáskor pedig sosem mértem hány gramm dohányt tömtem bele, szerintem senki nem így csinálta. Amikor (értelmes, ízesített dohányból, amíg létezett) sodortam a kedvenc, eleve lassabban égő papírba a cigit, annál sem néztem a slukkmennyiséget, de negyed óráig égett.

Amíg nem kapcsoltam ki a nekem teljesen fölös puffcountert a fő képernyőről a modon, kb. ezer/nap volt, és lelkiismeret-furdalásom lett amikor olvastam hogy másoknak ez kevesebb, a léfogyasztás pedig szintén naponként, tankonként, modonként, sőt, ízenként is változó. Inkább DL-es vagyok mint MTL-es, amolyan félDL-es, előfordul, hogy 50 ml megy el egy nap, de van, hogy csak néhány.
De előfordul, hogy órákig pipázom, hogy korábban is az akusztikus pipámmal, meg az is, hogy csak egy-két slukk miatt veszem elő a modot a zsebemből.

Nem érzem, hogy az itteni több puff nagyobb gond lenne, és úgy tudom a vizsgálatok sem azt mondják, hogy ekvivalens a dohányégetés károsságával, max talán akkor, ha kilencvenszer többet használnám, ami lehetetlen.

9 kedvelés

Felváltva dl és mtl :grin:
6-os liquid mindkettő, néha azért veszem elő a dl-t, mert érzem, hogy kell a nikotin. A puff számlálót nézegetni nem szoktam, úgyis érzem, ha elég volt.
Azért álltam át elektromosra, mert annyit bagóztam, hogy szinte minden nap fájt a fejem. Na ez megszűnt, úgyhogy a célt elértem.
Nekem ez a lényeg, meg hogy megszűnt a bagós szag és köhögés :blush::blush::blush:

8 kedvelés

10-15 ml elmegy naponta,amiről azt hittem sok, de elnézve a hsz-eket ez lehet az átlag. Ez mtl de most kezdtem el dl-ezni is. A slukkszamlalot én arra használom hogy tudjam mennyi van a vattában és a tekerésben, kb 5000 slukk és újra építem. Ha nagyon kokszol a liquid akkor hamarabb. Ja ez 90%-ban nikotinmentes. 28 év dohányzás és 1 év vépelés után.

4 kedvelés

Míg átállásom első éveiben DL-eztem olyan 500-700 slukkot vittem be napi szinten. A ml-t sosem figyeltem, de alsó hangon 10ml elment DL-ben, úgy gondolom. Ami fincsább volt, abból több. :slightly_smiling_face: Akkoriban fokozatosan csökkentve 9mg-ról 3mg-ra. Most már olyan 3 éve csak (levegős) MTL-ezek, átlag 1000 (nagyjából 15ml) slukkal naponta. Először 3mg, majd lassan 2 éve, hogy 1.5mg-on tartom magam. Ha lemegyek 0ra hiányzik a nikotin. Nem számolom a slukkokat, van amelyik modomon nincs is slukkszámláló. :smiley: Tevékenységtől függ, hogy mennyi fogy naponta. Ha valamibe belemerülök akkor azzal foglalkozom, de sokszor arra eszmélek fel, hogy hiányzik valami… Olyankor pótlólagosan 20-30 slukkot beverek 2 perc alatt, és csinálom tovább amit elkezdtem. :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Énis ugyan így vagyok! Ma hosszú nap van nagyon már 899-nél vagyok!

3 kedvelés

Helló! Én Dl- felhasználó vagyok, és ahogy olvastam ezta a témát az után keztem el figyelni, hogy mennyi liquid fogy / nap! A slukkokat nem néztem, de a lötyi fogyását igen… 3mg-ost használok és meglepődve vettem észre, hogy 35-40 ml elmegy egy átlagos napon :open_mouth: Az biztos, hogy amikor Mtl-ben gőzöltem jóval kevesebb lötyi fogyott, igaz ott 6mg-os erősségű volt a leves…

3 kedvelés

Akkor én vagyok a leglightosabb a csapatban. :open_mouth:
MTL-ben 5ml körül és 500 slukk… bár anno nálam analógban is 3 nap volt 2 doboz.

3 kedvelés

Hali :grin: Én is főként dl ben vapelek,de néha(kedvtől és munkától függően) mtl ben is pöfékelek.Dl re egy vaporesso luxe,profile unity kombót használok,3 mgos lötyivel,általában gyümölcsös ízeket vapelek(red astair,sárgadinnye+kiwi,diner lady purple rain,most épp uborka+lime puding) napi szinten kb. 40-milit.Mtl re egy ijoy katana+berserker 1.5 kombót nyúzok,12 mgos levessel,dohány ízekre,leginkább egoist indiant,symphonyt.Abból pedig 10-15 milit "fogyasztok,":grin:

3 kedvelés

Dl ben elment napi 25-35ml,de az utóbbi pár napban csak mtl gőzölök szinte így lecsökkent 8-10ml re​:slightly_smiling_face:Kayfun Prime Nite Dlc,4mg nic,70/30 vg többletű leves,erősen gondolkodok az50/50 es arányon ,csak nem tudom ízben mennyit tenne hozzá.

1 kedvelés

Napi 5-10 ml az hibátlan szerintem :slightly_smiling_face: Én is MTL -t használok már egy ideje (~2 hónap) 6mg, de olyan 20 - 25 ml körül elmegy naponta. Bár a korábbi dl -es múltamhoz képest ez kevésnek mondható.

Ez is nagyban függ attól, hogy milyen aroma van :slightly_smiling_face: ha nagyon bejön akkor nehezebben teszem le. Ha csak alap akkor valamivel kevesebb fogy de egy idő után hozzászokik az ember. Nem jó! :smiley:

Hogy ez hány puff lehet? :thinking: hát… igaz méri a mod csak nem nézem ez meg nem nullázza naponta :smile: szerintem olyan 400 - 450 puff körül biztos van.

5 kedvelés

És se tudom, mi a normális, de 5-8 ml 18-as, mtl-ben. Eddig legalább is. Ennek egyharmada csemege, többi dohányos. 70/30.
Nem nagy wattok, 12-16 közt.
Slukkot nem számolok.
Még nem észleltem túladagolást.
De szerintem ebben a formában annyi nikotin kizárt, hogy felszívódjon, mint ha cigizel.
(Nyolcadik napom, tegnap már csak 1 cigi kellett “igazi”).

2 kedvelés