Ecigi = mellkasfájdalom?

Sziasztok!
Véletlen keveredtem erre a fórumra, de úgy gondolom hogy ha már sikerült, akkor kihasználom :smiley:
Láttam egy mostani topicot miszerint valakinek “mellékhatásai” vannak az ecigitől.
Nos felbátorodtam és én is leírom hogy mi lenne a problémám. Lehet lesz pár haszontalan infó, de megpróbálok részletesen leírni mindent, hátha itt közöttetek felismeri valaki mit rontottam el / vagy hogy nem rontottam el semmit:D

A helyzet lényegében annyi, hogy a napokban szereztem be egy Joyetech Exceed Grip Pro-t, kezdésnek úgy gondoltam jó választás. Rendeltem hozzá alaplevet, ill. big mouth aromát. Szépen főzőpohárban (ezt találtam) kimértem az aromát, beleöntöttem a műanyag liquid tartóba amit kaptam az aromához, és próbáltam a főzőpohárból fecskendővel felszívni úgy 10%-nyi (ennyit javasolt a gyártó) kb 2,5 - 3 ml-re sikeredett aromát hozzá fecskendezni a 25 ml alaplevemhez. Ez mind szép és jó, forgattam össze-vissza rázogattam, odatettem egy kicsit a meleg radiátor mellé, nem közvetlenül, csak hogy egy kicsit menjen rá. Bevallom, nem voltam türelmes, és egy 3 óra pihentetés, rázogatás után egyből elkezdtem szívni, az elején nem sok sikerrel, de a levegőszabályzót teljesen kinyitottam, és jött is a gőz. Szívogattam nagy örömömbe egy kb. 20 percig, aztán leraktam, és elkezdtem érezni h egy kicsit nehezebben vettem a levegőt, de igazából nem biztos hogy van összefüggés. Minthogy a többi fájdalmaimban is, de épp ezért írok. Szóval utána már nem nagyon szivogattam, viszont ahogy üldögéltem éreztem h a mellkasom, jobb oldalt elkezdett fájni elég erősen. Hát be is paráztam, persze rákerestem googlen, attól mégszarabbul lettem amilyen butaságokat olvastam, már mindenre gondoltam, elhihetitek. És hát több órán keresztül, fájt is rendesen a mellkasom. De nem úgy, hogy folyamat, hanem szépen elkezdett fájni, eltelt pár perc, és 1-2 percre abbamaradt. Aztán újra. És ez ment órákon át, aztán elmúlt. Következő nap, nem bírtam ki, beleszívtam max. 3 slukkot, nem volt semmi para, elmentem itthonról, minden fasza volt. Aztán este kezdődött megint, már a bal oldalt is fájt, a szívem fele, megint jól beparáztam. Aztán elmúlt. Tegnap óta egyáltalán nem szívtam, tegnap este 6kor megint rámjött, mellkasomnál fájt rohadtul jobb oldalt, meg a bal oldalt. Ilyen 11 fele csillapodott le, és múlt el. Azóta nem volt gond, nem azt mondom hogy nem fájt, mert érzem hogy valami nem okés, de nem fáj olyan mértékben mint ahogy eddig.
Szóóval ha bármi észrevételetek van, mi az ami ezt okozhatta volna, esetleg próbáljak meg más liquidet, vagy esetleg semmi köze nem lehet az eciginek ehhez a dologhoz, mindent meghallgatok és kiváncsi vagyok. Annyit hozzátennék hogy a liquid 0-ás volt, illetve régebben is szívtam már ecigit, de gyengéket, és azt se sokáig, szintén 0-ás liquiddel, dohányboltossal, és akkor olyan volt hogy a fejem kezdett el fájni tőle napokig.
Annyit hozzáteszek még, h az alaplé 50-50es.

Tehát én gondoltam arra hogy valamire allergiás vagyok, esetleg az válthatja ki ezeket a tüneteket, gondoltam arra is h túl gyorsan kezdtem el gőzölögni és a tüdőmnek sok volt, de az is lehetséges hogy semmi köze az eciginek ehhez. Ezért kérdezlek titeket, mit tudtok, találkoztatok e már hasonlóval, esetleg tudtok e valamit javasolni hogyan próbálkozzak, vagy dobjam el az ecigit.
Köszi szépen!

2 kedvelés

Szia Balázs! Az első kérdés, ami felmerült bennem az írásod kapcsán, hogy te amúgy dohányzol? Ez számomra nem derült ki az írásodból. :slight_smile:
Milyen porlasztóval, és hány watton hajtod a készüléket? :slight_smile:

3 kedvelés

Nekem anno a nikotinos tapasz használata mellet, mikor elhagytam a cigit voltak ilyen tüneteim.

1 kedvelés

Szia @Balazs üdv köztünk. :slightly_smiling_face:

Én hasonlókat éreztem mikor DL-eztem. Már nem esett jól a szervezetemnek, ezért tértem vissza MTL-re. Nehezen is lélegzetem, meg a végén már olyanokat köhögtem fel, hogy ihaj… De az MTL mellett is voltak tüneteim, ugyanúgy köhögtem, meg fájt is. Az e-cigiről nem akartam lemondani, inkább elmentem a házi orvosomhoz. Ő azt mondta úgy néz ki, mintha kihordtam volna lábon egy tüdőgyuszit! :flushed:
Nem vettem észre, mert nem volt lázam. Ő is csak tippelgetett. Az e-cigi szóba sem jött, hogy attól lenne. De ezt orvosa válogatja. Adott gyulladáscsökkentőt és pár nap alatt helyre jöttem. Azóta sem éreztem ilyet. És senki nem mondta 100%-ra, hogy az tüdőgyulladás, csak úgy néz ki, mintha az lenne. Ezért úgy is kezeltük, és elmúlt. Ennek már úgy 2 vagy 3 éve. :slightly_smiling_face:

Én arra lennék kíváncsi, hogy milyen szetted van, hányas porlasztó van benne, és hány watton hajtod?

4 kedvelés

Szia!
A szavaidból nekem az jön le, hogy erősen aggaszt a kérdés. A többiek mindent leírtak már szinte amit lehetett. Én annyit tudok javasolni pluszban, hogy ha a tünetek nem múlnak el, ugorj be a háziorvoshoz. Abból baj nem lehet!

8 kedvelés

Sziasztok, köszi szépen a sok választ.
Az első kérdésre válaszolva, nem, nem dohányzom, az ecigit úgymond “hobbiból” vettem, nem minden napi használatra, tehát az volt a célom hogy hetente párszor előveszem. Bár ha úgy nézzük hetente párszor cigiznék lehet nem károsítana annyira, de mégis jobb az ecigi, nem füstöl, stb…

@Vaperina_Kinga Joyetech Exceed Grip Pro kitem van, és ami alapból bennevan porlasztó tehát amit jelenleg használok az a Joyetech EZ 0,4 ohm-os porlasztója. 30 wattot tud a porlasztó, megkérdeztem egy jóbarátomat, aki azt javasolta tegyem fel maximumra, abból baj nem lehet. Hát, lehet hogy abból lett. Kaptam hozzá egy 1.2 ohm-os porlaszót is, ami 7-13 wattot tud, esetleg érdemes lenne azzal megpróbálnom?

Köszi @Peter_Petrovszki , én elképzelhetőnek tartom hogy ez lehet a probléma forrása hogy eléggé sok watton kezdtem el egyből, a 0,4-es porlasztóval.

Szóval, próbáljam meg a másik porlasztóval, ami nagyobb ohm-os? Vagy inkább addig ne szívjam, amíg rendbe nem jövök?
Jelenleg nincs ez a nagy fájdalom a tüdőmbe, de néha levegővételkor előjön és akkor tud fájni, lehetséges nálam is egy tüdőgyulladás? Most még pár napot várok, találtam itthon még ilyen gyulladáscsökkentőt bár csak 2db-ot, azt beszedem szerintem és ha nem múlik mindenféleképpen elfogok menni háziorvosomhoz.

5 kedvelés

Szívem szerint azt írnám, ne szívd, de tudom milyen amikor ott van és nem nyúlsz hozzá :wink:. A porlasztót mindenképpen cseréld ki, és a teljesítményt a megadott minimum határra állítsd be, onnan tudsz feljebb lépkedni óvatosan. Akkor is állítsd mimimumra, ha mégsem cserélsz, hanem használod a jelenlegit… Jelenleg ez így távgyógyítás sajnos, így a tüdőgyulladást sem lehet diagnosztizálni.

4 kedvelés

Hát okés, most reménykedek hogy minnél hamarabb elmúlik ez a dolog, megpróbálom benttartani a fiókba. Kifogom cserélni akkor a porlasztót, és óvatosan fogom szívkodni.

3 kedvelés

Elnézést a kései válaszért. Mivel nem cigiztél így akkor az lesz amit Pepe írt. A cigi is meleg, nyáron meg főleg. Akkor hozzá lenne szokva a tüdőd. De így sajna csak “leforráztad”. De semmi pánik. :slightly_smiling_face: Pár hét és rendbe kell jöjj. Ha tudsz, ugorj be a dokihoz. Nagyobb ohm, alacsonyabb watt kell ide. A nagyobb baj az lett volna, ha nikkeset szivsz úgy, hogy nem cigiztél előtte.

5 kedvelés

Hát akkor valamilyen szinten megnyugodtam, sejtettem hogy ez lesz a probléma forrása. Köszi szépen a válaszokat mindenkinek, ha valaki tud még valamit szívesen meghallgatom.

2 kedvelés

Csatlakoznék az elöttem szólókhoz valóban nagyobb ohm kevesebb vatt kell ide.
Viszont nekem van egy olyan meglátásom is hogy mível eddig nem “károsítottad” a tüdődet rendszeresen ezért kell neki egy kis idő amig megszokja.
Amikor szivod és akkor érzel egy köhögtető érzést a tüdödben az azért van mert ha nikotinos liquidet szivsz akkor a nikotint kap a tudőd és ez nem szokta meg mivel rendszeresen semmivel sem “károsítottad” a tüdődet. És egy kis ideig sajna maradni is fog ez az állapot de nem sokáig ez el fog múlni.
Ha bármi kérdésed lenne fordulj hozzám bizalommal

4 kedvelés

Üdv! Ez csak a reggeli elsőre vonatkozik, vagy ha gyulladás van akkor egész nap más a szín?

1 kedvelés

Köszi :grin:

1 kedvelés

Szia. Kicsit későn néztem be ide, azért remélem még olvasod. A tüdő a tudomány mai állása szerint nem fáj. De lehet például anginás roham a hirtelen bevitt sok nikotintól. Énrám például a csuklás jött, még a dohányzástól is ha valami sok (sokk?) volt. Egy görcsös rohamot kiválthat akár allergia, de elég egy hirtelen változás valamiben.

3 kedvelés

@Mefeca Hát értem, de nem a nikotintól van, mert mentes liquidet tettem bele és úgy jött ez az egész.

Egyébként @Vaperina_Kinga a gyulladáscsökkentős fájdalomcsillapító valószínűleg bejött, mert amióta szedem megszűnt az is hogy csak időnként fáj, tegnap este olyan volt hogy tüsszentettem, és utána ahogy feküdtem éreztem, de elmúlt, azóta nem nagyon vettem észre hogy fájna, szóval használt.
Egyenlőre még türelmesen várom hogy múljon, szedem még pár napig ezt aztán meglátjuk.

3 kedvelés

Ennek nagyon örülök! :blush: Közben gondolkodtam az eseteden, és a mellhártyagyulladás sincsen kizárva. De a gyulladáscsökkentővel így akkor rendeződik. Szurkolok Neked! :heart:

5 kedvelés

Köszönöm @Vaperina_Kinga :slight_smile:

Az aroma az Big Mouth, azzal nemhinném hogy gáz lehet, de azthiszem hogy kövinek inkább máshonnan rendelek, de lehetséges hogy próbaként mielőtt megint kevergetnék lehet hülyeség, de veszek egy liquidet dohányboltba, megnézem hogy azzal milesz.
Mármint miután rendbejövök, remélem hamar. :smiley:

3 kedvelés

Ha Te is úgy gondolod majd oszd meg velünk miután rápróbáltál a dohányboltos liquidre, hogy mennyivel lettél jobban, neadjisten rosszabbul. Vagy pedig változatlan maradt e a helyzet. :slight_smile: Köszönjük!

3 kedvelés

Okés, úgy lesz :slightly_smiling_face:

1 kedvelés