Mennyi az elég? Avagy hány ízünk legyen bekeverve?

Sziasztok. Rakom össze a karácsonyi csomagot. Persze hogy megvehetem e mind még kérdéses, rá kell beszélni a zembert hogy szükségünk van rá, meghogy karácsony lesz, meghogy úgy se rendelünk márciusig, vagy utánna se olyan finomságokat néztem ki. :innocent::smiling_face_with_three_hearts::sweat_smile: És akkor eszembe jutott. Ha most 10 aromát rendelek, és abból 8 longfill is, akkor rám romlik e, ha én ezt mind bekutyulom, illetve mennyit változhat az íz? Mondjuk hónapok alatt? Én egy aromát teljes mennyiségben szoktam bekeverni. És ezen csak egy adag gyászoló sírás után változtatnék, ha nyomós indok lenne rá. De a fütyi erdőbe se szaladnék azzal hogy tavaszra szívhatatlan lenne minden leves, mert akkor jönne igazán a “gyász, meg aaa a szenvedés” :triumph: hogy szoktátok? Mennyit szoktatok? Meddig áll el tapasztalatok szerint minőségi változás nélkül, akár egy dohányos, egy desszert vagy gyümis aroma?

3 kedvelés

Erre én is kíváncsi vagyok.

Az én rossz példámból tanulva: ami gyanús,.vagy új, abból muszáj kóstolót keverned. Ha nem akarsz kiönteni/elajandékozni 100 ml alapleveket…
Ami bevált, azt persze bátran.
Érlelési időket tartsd be. Rázással, enyhe max. 40 celsius-fokra melegítéssel ez esetleg gyorsítható.
Nálam bevált, hogy ami lassan fogy kész leves (iletve az alaplé+aromák is) hűtőben van, 5 fokon. Több hónaposak is változatlanul jók.
(Miután beértek, mentek a hűtő felső polcára).

1 kedvelés

Szia!
Teljesen aroma, gyártó, alaplé, stb. függő.
Nekem vannak desszertek bekeverve, van amelyik akár fél éve, és most is ugyanolyan. Dohányt csak desszert Dohányt használok, annak jót tesz az állás. Lehet szerencsém van, de nekem még nem volt olyan aminek romlott volna az íze az állásban. Pedig legalább 25 féle ácsingózik a polcon :roll_eyes::blush::thinking:

3 kedvelés

Nekem csak egy kérdésem van: ez a tíz íz ugye mind ismert, bejáratot íz? :thinking: Mert ha nem, akkor az kb 1 liter nikotinos alap, ami kb 30k…ennek a nagy része jó eséllyel lefolyó lesz így, szóval csak óvatosan!

2 kedvelés

Én eddig szerencsés voltam. Egy big mouth longfill kivetelével mindent elszívtam, hozta amiben reménykedtem. Persze azert átgondolom mit veszek. :smiley:

Akkor te is ilyen bátor ember vagy. Ezt má szeretem :smirk:

Jaja, igaz abból 23-at nem szív el soha. :joy:

Szóval akár bátornak is hívhatnánk…én inkább szegényt mondanék.

Ami nem jött be, azt megkapta más :joy::slightly_smiling_face:
Mondjuk volt ami azért másnak legalább szívható kategória volt.

2 kedvelés

Opsz. Ma 1 éve Vaperina :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Szeretetből elszívta… :joy:

Bekeverésről volt szó különben is, nem elszívásról :point_up:

Boldogságos évfordulót kedves vaperinatárs​:dash::smiling_face:

BVSZ és Happy NoSmoking :tada:

2 kedvelés

Köszönöm, jó itt :slightly_smiling_face:

Pedig mi mindent elkövetünk, amit csak lehet. :grin:

Heti jelentés:
3 embert megtérítettünk, végleg elijesztettünk 74-et :joy:

Kb. Ezekből 4 már itthon van. Egyet ismerek már. A másik 3at már kóstoltam egy lágy dohis liqvidbe csepegtetve. Fincsik. A többiről pedig egesz jókat írtak. Gondolom ilyen tömegízek :crazy_face: egy cherry-s egy lime-joghurt, egy barack-joghurt, egy oni green(ezt tudom h jó) egy csokis-pillés-kekszesz biszbasz, egy fm hűsítő. Hiszem h megtart a szerencsém :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ez a hűtős megoldás ez tetszik. Teljesen logikus. Nevetséges h eszembe sem jutott :face_with_monocle::smirk:

1 kedvelés

Legyél szerencsés​:grin:ezt sokszor hallom :rofl:én is azt kívánom :smiling_face:

Ha az ársapkás csirkefarhátnál működik, liquiddel is kell :joy:

Bevált dolog nálam. Lassítja az öregedést faxán :point_up: