Mennyi az annyi?

Biztosan, sőt talán kevesebbe is. Isten igazából én nem tudtam még valódi különbséget tenni az elitebb aromák és a prosztók között, ugyanis vagy ízlik, vagy nem. Most nem egész egy nap érés után próbáltam a hazai Traubit. Pl. ebből még venni fogok.

4 kedvelés

Általában az a különbség, hogy sokkal több olcsó nem ízlik, mint drága. :sweat_smile:

Ez pl. a whiskyknél is így van. Néhány éve Skóciában töltöttem egy hetet, nem turistaként, hanem nagyjából helyhez kötve. Bementem egy “alkoholista boltba”. Az olyan, mint egy börtön cella, rácsokkal vagy körülvéve, a rácsokon átnézve látod a választékot és az eladót. Én azt kértem, hogy olyan whyskit adjanak, amit a skótok szoktak inni. A 100 közül rámutattak kettőre. Mind a kettőből vettem egyet-egyet. Elmondanám, hogy drága sem volt, viszont olyan finom whyskiket tán azóta sem ittam.

1 kedvelés

Aromamesternél vettem kb 15 ízt, abból 2 az amit el tudok szívni…persze ez ízlés kérdése. Igaz a rohadt drága prémium k flavour aromákat sem bírtam. De az obsidian meg elég olcsó és gazdaságos, az meg mégis jó…szóval nem tudom mi a megoldás, legyen 42.

4 kedvelés

Én nem sok aromát vettem még az Aromamestertől, de amit vettem, azt megfontoltan. Csak “monolitot”, ill. első alkalom ez a Traubi. Az aromáikat általában kevertem másokhoz. Nem volt rossz tapasztalatom, vagyis inkább úgy fogalmazok, rendszerint azt kaptam, amit vártam. Más kérdés, hogy csokis, kávés téren nem ezt preferálom, amúgy nekem ezek elsődlegesek. Dohányos ízekkel nem foglalkozom, mert örülök, hogy megszabadultam tőlük.

Ja igen, annyira imádtam a dohányos ízeket, hogy sokáig voltak pipáim is. Többségüket magam készítettem pl. vadkörtéből, eperfából, vagy galagonya fából. Imádtam az ízeket, amik abból jöttek. Folyamatos fejlesztések voltak, mindig tele voltam tervekkel. Ezt elhagyni nem volt könnyű, talán ha 100 éves leszek, majd visszatérek ehhez, feltéve ha lesz még pipadohány a Földön.

3 kedvelés

Ezen ne aggódj,van még itthon abból is :smiling_face:

3 kedvelés

Köszönöm, majd számítok rád. Képzeld, nekem is van egy II. Vh-ban ledobott ejtőenyővel küldött amerikai utánpótlásból származó eredeti indiai pipadohányom. Volt mellette vászon öv is, azt a mai napig használom.

2 kedvelés

Nagyon hasznos és fontos írás, tény érvekkel. Minden elkezdőnek ajánlott matek!
A lényeget ki is emelném:

Ezt a mondatodat bekeretezve ki kéne akasztani minden családos véper otthonában! :+1:

Én nem álltam meg napi egy doboz ciginél, de amikor leraktam mindenki annyira örült, hogy megegyeztünk, az ebből keletkező megtakarítást összegyűjtjük egy dobozban és majd ebből szabadon vehetek magamnak ezt-azt…(csak is kódolva: CD-LP-DL-MTL…stb.) Aztán az élet is hozott ezt-azt és jó volt, hogy mindig volt mihez nyúlkálni, semmi komoly, de mára már nem is rakódik félre. Simán elpárolog párologtató nélkül is, de még én sem bánom, hogy így alakult, mert csak a vépeléssel is mindenképp nyertem a dohányzással szemben. Éveket biztosan!!!

Azért néha-néha rákíván az ember erre-arra és ez így van jól, csak az “egyébb könnyelműségeket” időben kell megírnom a Jézuskának! :wink: Ugyanis, nekem gyerekkorom óta van kívánságlistám, meg gyerekkorom is :upside_down_face: és azért azt se feledjük:

  • “Ki így, ki úgy, de azért mind-mind, bizony!” (“A csehek” vers részlet, írta Laár András verse.) :grin:
5 kedvelés

A k-flavour nálam is gatya volt annyi pénzért…
De lehet bennünk van a hiba​:wink:
Ez van velem a BM meg vampir vépekkel is…
Nagyon sokan szeretik én elengedtem őket és finoman is fogalmaztam

Nem véletlen nincs helyem a vásárlásfüggő topikban :rofl: :see_no_evil:. Én kb össz költöttem 80k-t. Amiben van két mod-om, 3 tankom, kb 1l bekevert aromám, a hűtőben 1,5l VG, 0,8lPG és kb 300ml olasz és siófoki csoda :slight_smile: ja és én napi 5ml-vel elvagyok 10-es lötyin :see_no_evil:

4 kedvelés

Fontos, ez nem egy verseny. Nálam meg hobbi is. A lényeg, hogy elégedett legyen az ember a végeredménnyel és közben tisztában legyen az elköltött pénzzel.

A vásárlásfüggő csoport mindig nyitva áll, mindenkit várunk szeretettel. :rofl:

2 kedvelés

Tudom, hogy nem verseny. Csak gondoltam azért írom le, hogy a kezdők ne kapjanak infarktust a számaidtól. Ennyiből is lehet minőségi ízeket kihozni, igaz több kutatómunka, mint az első túlárazott webshopban bevásárolni ész nélkül :slight_smile: , de itt ezt a tudást mindenki megkapja, aki olvas, figyel, ill. kérdez :slight_smile:

9 kedvelés

Na igen, csak a baj ott kezdődik hogy amilyen aromákat szeretne az egyszeri vaper, tuti hogy nincs meg egyetlen webshopban. Ilyenkor jön a több-helyről rendelés, és mivel a freshipping a legeslegfontosabb így igencsak elszállnak a költségek. :slight_smile:

Viszont még visszatérve Ispy alapvetéseire: Tökéletesen egyetértek minden szavával, mégsem léptem erre az útra. Pedig a revolut számlámon még egy Dani nevezetű széfet is létrehoztam hogy ha összejön a pénzecske akkor rendelek egyet. Összejött, már többször is, de még mindig nem rendeltem meg. Egyszerűen sajnálok ennyi pénzt kiadni egy modra. Van egy csomó kínai vackom amik jól működnek és vannak klón tankjaim amik szintén. Imádom a gőzölést, hobbi szinten is, de még nem jött össze anyi XP-m hogy szintet lépjek :smiley:

5 kedvelés

Ismerős érzés, 4 évig csak kínai cuccaim voltak, 40+ tankon és modon vagyok túl. Aztán valami elszakadt. :rofl:

Épp a limelightal szemezek…ejj, én is nyitok egy új perselyt. :sweat_smile:

1 kedvelés

Tartok tőle hogy az általad/általatok kitaposott ösvényen sétálok :smiley:

3 kedvelés

Pappa nyertél a lottón vagy válófélben vagy? :grin:

1 kedvelés

Nem biztos, megértem ha valaki nem lépi át azt a vonalat. Nekem az “olcsó” cuccokkal az a bajom, hogy nem tartósak. Lehet 3 év múlva is menni fog az a mod, csak éppen le lesz rúgva esztétikailag, nekem az meg számít. Másnak meg nem, csak menjen.

Dehogy. De jó úton haladok. :point_up:

2 kedvelés