Mellékhatás?

Szerintem ez valami enyhe pánikbetegség lehet. Az évek alatt lelkileg és testileg is hozzá szoktál a dohányzáshoz és a nikotinhoz. A nikotin pl: különböző hormonok termelését is befolyásolja. Gondolom a dohányzás és a nikotin megvonásától a szervezeted elkezdet bepánikolni mert fogalma sincs, hogy most mi történik. Nem tudom, hogy mtl-t (szájból tüdőre) vagy dl-t (egyből tüdőre) használsz.
Ha a hagyományos un. nikotin boostert használod, akkor dl-ben el lehet menni a 9mg-ig. Nekem ezzel működött az, hogy kb 20-25 perc perc után elég volt. Az első 1-2 percben kapar, de aztán meg lehet szokni. (ha ezt magadnak kevered a pg aránya ne menjen 20% fölé)
Mtl-el nincsenek tapasztalataim, de amiket hallottam 16-18mg-ot használók aránya sem ritka.
És akkor most jöhet a csoda: a nikotin só. Ebben az a szuper, hogy nincs a kellemetlen kaparós izé mint a nikotin boosterrel. Így mér el lehet menni a extrémitások- egyesek szerint a normalitások- felé.
Ami a gond. hogy 20mg felet az eu-ban minden is illegális, viszont az okosok szerint az 52mg-al van meg a 16-18 slukkos cigarettázási élmény. Pl: az egyik ilyen eszköz a csempészett Elf bar miatt volt mostanában a balhé.

Amúgy akár lehet véletlen is, hogy pont most jött ki valami szívritmuszavar, szóval ha tutira akarsz menni, akkor egy ekg biztosan nem fog ártani.

1 kedvelés

Köszi a választ!Dl-t hasznalok es gyárilag kevert 70/30as levet.Értem Én,hogy kardiologushoz erdemes lenne fordulnom a biztonság kedvéért,de akkor cigarettánál is érezném a tüneteket.Az a legnagyobb problémám,hogy más nem panaszkodik,hogy ilyeneket érez!Tetszik a gőzölés látom a pozitív hatásait is érzem is.De jelen állás szerint félek használni.Napkozbe gőzölés este cigi.Olvastam hogy vannak aromak amik esetleg okozhatják…gondolok itt a menta tartalmuakra.Bár most nem az szivom…

Ez enyhe pánikbetegség szerintem bár én elmennék dokihoz és kérnék egy teljes kivizsgálást!
Aztán ha minden ok akkor szerintem nem vape okozza.

Nekem is volt hasonló “betegségem” és igazából már csak a vape-re fogtam, kb 3éve nagyon rosszul éreztem magam,mentőt kellett hívnunk és egyből az e-cigire gondoltam mert kb egész nap szívom és eddig semmi bajom nem volt,nem találtak semmit azt mondták pánikbetegség,másnap ugyan ez,de már nem hívtam mentőt csak lefeküdtem pihenni és idővel másnapra elmúlt,ugye rosszul voltam igy nem is cigiztem,ebböl egyből arra következtettem hogy a vape miatt van.

Váltottam iqos-ra és utána semmi bajom nem volt hónapokig majd aztán megint elöjött,voltam minden kivizsgáláson makk egészséges vagyok.

Majd vissza vape közben sok körülmény változott visszavettem munkából és igazábol mai napig vannak kilengéseim de nem tudom mi okozza,csak a pánikbetegségre tudok gondolni és az orvos is azt mondta.

Azóta ugyan úgy vapelek egész nap kb 3-5mg között keverek mtlbe és azóta semmi bajom nem volt,nem tért vissza az az érzés.

Szóval én inkább túlhajtás,stressz vonalon indulnék el,de elöbb egy teljes kivizsgálás :slight_smile:

2 kedvelés

Nagyon jó írás. Erre gondoltam, de így nem tudtam volna megfogalmazni.
Utána olvastam. A tüneteid amit írsz a nikotinra jellemző mellékhatások, de utólag írtad, hogy a rendes ciginél is érezted.
Én a magam részéről asztmával gőzölök kb. 1 hónapja (22 év bagó után). Azt várom mikor lesz egy kiadós roham, de ez nálam is valami pszichés beidegződés.
Mondanám nem tudom szabad-e, hogy vegyél egy vaporizert és kezdj levendulát vapozni, akár magában, akár dohánnyal. Ez személyes tapasztalat.

Köszönöm mindenkinek a segítő szándéku hozzászólast:)Akkor ha jol értelmezem-növeljem a nikotint?Ha igen akkor hanyasra?Ha nem,akkor egy idő után elmulnak ezek a tünetek?Jó problémás vagyok tudom:)

Én a magam részéről 12-es nikotin DTL cigi lerakás után.
Most dolgozom az agyamon, hogy elég a 6. Bár nekem az jön be ami 22 év alatt nem volt, hogy végre van íze annak amit pöfékelek.

4 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.