Meggyűrűztek – Védd a tankod amíg teheted

Szépséggyűrű, csúszásgátló és még ezernyi néven emlegetik azt a szilikon kütyüt, amivel vidámmá, személyre szabottá sőt egyedivé tehetjük a tankjainkat. Egy kis gumibiszb@asz, semmi több, sokaknak a még egy, ami úgyse kell kategória.

Először én magam is vettem néhány mély levegőt, amikor élőben találkoztam a nyári slágerként feltűnő szilikon karkötők miniatürizált változataival. Sárga mod, fekete tank, sárga gyűrű, ez komoly? Tényleg itt is hódítani fog ez a baromság? Vape Barbi babázás? Öltöztesd a saját stílusodnak megfelelően a géped? Hogy a jóég tenné kecskévé azt az embert, aki kitalálta!

„Komoly férfiemberként” :rofl: sokáig tartottam magam ahhoz az elvhez, hogy a szettek úgy szépek, ahogy vannak, nincs szükség csicsára, nem akarok semmit, ami az összképet megzavarja. Nem éreztem szükségét annak, hogy ízlésem vagy épp ízlésficamom ilyetén módon tárjam a nyilvánosság elé. Aztán érkezett egy tank, számomra az első, amihez kaptam egy ilyen csecsebecsét. Bizalmatlanul méregettem, először tömítésnek néztem (nem röhög), aztán méla undorral az arcomon félredobtam.

Tank összerak, gőz és íz élvez, de csak ott motoszkált a fejemben a gondolat, ha már megvettem, használni kell! Olyan nincs, hogy valamit feleslegesen „shoptam”. Gyakorlatilag a lakásban fellelhető minden hengeres eszközre rápróbáltam, legyen az botmixer, kávéhabosító, kalapácsnyél, csavarhúzó, sőt még kulcstartóként is színpadra lépett… Nem tetszett. De miután még mindig a kezemben volt, így rákerült a tankra. Hááát végül is, márkajelzett, fekete-fehér minta, maradjon, nagy terhet nem jelentett. Terhet nem, de gondot igen, mert a liquid mennyiségét pont rohadtul nem láttam tőle. Ha töltöttem, lejjebb kellett cibálni, ha kész volt akkor vissza. De lusta voltam leszedni róla, így maradt.

Egy munkahelyi nyugis pillanatban (természetesen ritka az ilyen, hiszen ugye a munka az első :grinning_face_with_smiling_eyes:) „feltöltöttem a rendszert”, és ezt a puccos valamit a tank aljára rántottam, jó az úgy. A következő mozdulattal fel is borítottam a gépet. A csattanás is nagy volt, de mintha átsejlett volna valami furcsa reccsenő hang a hangrobbanáson. Nem estem kétségbe, hiszen többször volt már ilyen, soha semmi kár nem ért emiatt. Eddig… Az a reccsenés nem fantázia volt (bár az lett volna), a kedvenc tank féltve őrzött és rajongásig szeretett palástja romokban. Az első gondolat a szokásos: hogy az rimóci, karikalábú, kaporbajuszú, szőröstalpú k@&va Mari néni b@szkurálja szíven magát úgy, ahogy én gondolom… És ott álltam „letolt gatyával” vagyis a törött tankommal.

Megszoktam, hogy borulhat, megszoktam, hogy nincs gond, ha kicsit odaütöm. És nem is gondolkoztam azon, hogy mindezt azért tehetem meg, mert ez a kis „puccosító” szilikon szerkezet megvédi a tankom a hülyeségemtől. Na, azóta amire lehet, ráhúzom a pucc-cuccot. Pár forintos tétel, és olyan ez, mint a biztonsági öv, sokszor kényelmetlen, nem is megy a frizurámhoz, de ha szükség van rá, mocskosul jó, hogy magamra csattintottam.

Engem megvett a holmi kilóra! Éljen a „pucc”!

Pici ráadásként, a hónapban még tart a Vaperina After Gift, ahol választható ajiként ott figyelnek ezek az „ékszerek”. Ha esetleg részt veszel a “játékban”, csapj egyet a csomaghoz!

15 kedvelés

Ma már kell a gumi mindenkinek! :grinning: :wink:

5 kedvelés

GTX palást robbant a kezembe ugyanígy :wink:. Azóta is pislogok, mi a p történt? Minden ellen nem véd ez a kis “szarcsi”, de egy borulásnál, táska leesésnél tud segíteni. Persze mint minden, ez sem kötelező darab! Kinek a pap, kinek a boltoskisasszony… :wink: :innocent:

2 kedvelés

Óóó basszus, tartanunk kell egy ötletbörzét, fater majdnem vért ontott, amikor kiderült számára miért próbálgatom a tankot a kerti slaghoz. :grinning: :grinning: :grinning:

3 kedvelés

De próbáltam már Anyus virágkötészetben használt szilikongyűrűit is befogni. Amint kiderült a szándék, mehettem is a sarokba málnára térdepelni…

2 kedvelés

Viszont találtam egy gumiszalagot egy kádtöltő csaptelep csomagolásban (a régi tejgumi szerű állaggal) ami jó lehet. Szintén vágható és elég szilárd is maradhat. Persze bevágtam valahová a szekrénybe, de ideje lesz megkeresni.

3 kedvelés

Püspöklila??? :grinning: Kérhetjük rá a Vatikán áldását! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

3 kedvelés

Biony ám! Emlékszem, ahogy arra is, hogy apa-anya idegbajt kapott a durrantgatástól. Órákig tudtam volna csinálni. Ma meg… eltiltottak a melóhelyen a kollegák a bubis fólia tekercsektől, mert beszélgettünk és azonnal csattogtak a bubik. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

3 kedvelés

Az a baj, hogy ha Mama meglátja, a poffok is záporozni fognak. Mert ugye megint agymenés van… :grinning: :wink: :blush: :heart_eyes:

3 kedvelés

Ez az érv letudva ennyivel: ha eltöröd a palástot, eltöröm a kezed (lábad, nyakad, a kívánt rész tetszés szerint behelyettesíthető). :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

2 kedvelés

:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Kicsit mást jelent immár a vigyázz magadra mondat! :wink: :grinning:

3 kedvelés

Jó reggelt! Szintén a villanyszerelők (és még sok más) által használt zsugor-cső is megoldás lehet. Több méretben, színben kapható, az akku fóliához hasonlóan hő hatására zsugorodó gumi cső is megoldás lehet. :slight_smile:
Vagy olyan üveget veszel a tankhoz, amin már alapból rajta van. Pl. Eleaf Melo 5. :slight_smile:

3 kedvelés

Az “átkozott” zsugorcsőből kizárólag olyan kis méret van itthon, ami tutira nem jó (mintha a baby napozót próbálnám rágyötörni egy rinocéroszra). Emiatt nem is kísérleteztem vele tovább. És cseppet “vékonkának” tűnt, mert ha már csinálom, akkor jó nagyot és ahhoz kell a kémlelőablak vágás a liquidszinthez. De ígéretes ösvénynek néz ki :grinning:. Ki lesz ez dolgozva. Addig marad a csillivillikarika! :grinning: :heart_eyes: :yum:

4 kedvelés

Basszus, megelőztél!!! Pont az jutott eszembe, hogy ott a fémpalást… és a pincében még van valahol kazánajtó, más szemmel kezdem látni… :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

2 kedvelés

Ő a “Gőzlérfogácsoló”?

2 kedvelés

Húúúú félve nyitom meg a FB oldalát (kizárólag egyedül és sötétben), mert még a Kedves is azt mondta a munkáira, hogy meseszépek és ha lenne egy-egy alkotás méteres kivitelben, menne a polcra a porcelán nippek helyett! :wink:

2 kedvelés

Ha elvágod hosszában, össze tudod toldani. Akkor már rámegy. :smiley:

3 kedvelés

Vagy ha már virág bolt, gyantázó pisztollyal körbe egy gyűrű? :slight_smile:

3 kedvelés

Nem rossz ez a gumigyűrű.
Egyetlen baj van vele, hogy a színek alapján a 10-14 éves lányok lehetnek a célcsoport. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Nálunk fekete-fehérek vannak szolgálatban. Semmi fakszni… De ha épp elszakad és nincs más, boldogan dobom fel rá az “énkicsipónim” színt is ha szükséges. Egyszer szívtam, újra nem fogok emiatt.

3 kedvelés