Megfejtettem a dvarwot

Többen is láthattátok már a hónapok folyamán ezt a se vele se nélküle kálváriámat a kis mtl dvarw-al.A rövid összegzés ha valaki lemaradt volna róla (lol!..):
Egyszerű dohány ízekkel gyönyörűen muzsikált a tank,napi használatban volt velem amolyan cigi feelinges használatra,tehát jócskán kivette a részét a napi használatonnak.A gondok ott kezdődtek ,amikor valami “desszertesebb” dolog került bele,lepetite blond (földimogyorós-pekán diós dohány),Tribeca (ry4),Ladybug chicana(vanília-mogyorós dohány ).Ezekkel akármit csináltam ,tekerhettem bárhogy,vattázhattam,játék az afc-kel,játék a wattokkal az eredmény ugyanaz,pár slukk vagy néhány perc és a fantasztikus ízek elszálltak .Mint egy izvakság,bekeszívok valami hűsítő gyümölcsbe hátha az segít ,vissza a dvarwra ,nem…semmi ,íztelen .Ha mondjuk egy óra múlva rápróbáltam adta újra …egy rövid időre .
Már letettem róla ,ez a tank megmarad a le petite sec-nek,semmi gond nincs vele ,ez lesz a cigis tankom,5-6 napig szuper az íze tekerés nélkül és használgatom is jócskán .Vasárnap horgászverseny,vittem is magammal és a számomra nagy adag 4-5ml dohányost el is gőzöltem vele.Este elmostam a tankot és újratekertem .Mivel aznapra jócskán elég volt a cigi feelingből úgy gondoltam egy kis földimogyoróst jól esne a gyümölcsös tankkal variálva.Beleöntsem a dvarwba,vagy ne?Csak 1 milit,azt még kibírom.A képlet a szokásos ,egy darabig jó …nézegetem …hosszú kémény ,még hosszabb acél drip tip,ami ráadásul szuper nehéz is(van benne anyag).Én ezt most lecserélem a trio rövid tipjére=közelebb rakom a számat a kazántérhez egy centivel.Tadamm!Megvannak az ízek ,újra intenzív ,jönnek a csonthéjasok zsírosan .
Az én esetemben arra gondolok,az izvesztés nem is a hosszabb drip tip miatt volt,hanem a vastagabb acél miatt,amikor felmelegszik egy pár perc után (amiből én nem érzek semmit) nehezebben adja le a hőt a környezetnek és az előmelegített “szipkában” elvesznek az ízek .Hozzáteszem nem minden íz ,a tiszta dohány szebben kijön a fémmel mint a trio-éval.Konklúzió ,ha cigis liquid akkor fém tip,ha desszertes akkor csere.
Gondoltam megosztom veletek,ha már annyi mindennel próbálkozunk a tankok probágatásánál,teszteljük az ízvisszaadásukat a különböző drip tipekkel is.Ez nem csak a külcsínről szól ,az esetem bizonyítja .Habár a mellékelt kép mutatja ,a trio tipje nagyon megy a le petite blond-hoz!:sunglasses:
Drip tip-re fel!!:rofl:

14 kedvelés

Én a dvarwba heisenberget és red astairt használtam leginkább, azokat adta. Igaz én ilyen teflon vagy mi a tök driptippel. Mondjuk a pioneer jobban adja, szóval azóta a dvarw pihen, mint az összes többi tankom, amit még ki sem próbáltam. :grinning:

5 kedvelés

Gyümölcsre-hűsítőre ott van(nak) a trio nagyobb gőzzel ,levegősebben,abból pl a sec valami okádék.Dvarwban még gyümölcs nem is járt ,nem mertem​:rofl:

3 kedvelés

Hát nálam meg pont fordítva, csak az járt benne. :grin:

Heisenberg, pikman, red astair, VV strawberry, VV grape, PJ mango bango, ilyenek, ezekkel volt íz, bár hozzáteszem, hogy 1.5 évig 2 darab dvarw v2-t használtam csak, szóval összehasonlítási alapom nem sok volt.

2 kedvelés

A dvarwal nekem is ugyan ez van…egy két milliliter után eltünik az íz…Az összes szériát kiprobáltam az 1es maradt a többi ment.Hiába teszek bele más szipkát csökkentem a tankot 2ml-re ugyan az.

3 kedvelés

Én a Berserkerek minden széríájával hasonló képpen jártam,mindet végig próbálltam már az idő folyamán,most a v2 mininél tört meg a széria,én a vattában és a magátmérőben és vattázásban találtam meg a kulcsot a csodás ízek fele vele kapcsolatban,jó volt eddig is valamelyeset,de meg sem közelítette az általam jó ízűnek ítélt tankjaimat,de már 1 hete hozza az elvártat,a magátmérő és főleg a vatta lett nálam a kulcs és a rég elfeledett rayon,ami ha beindúl akkor adja és csak adja a levest a coilra,érdekes mert pl ugyanez a rayon Kayfunokon kívűl még semmiben nem muzsikált jól,de a Berserker meg egyszerűen ezzel adja amit kell,őrület​:slightly_smiling_face:Vicc,hogy gőzben elötte sem vettem észre változást,volt gőz látszólag minden rendben,de ízek mint nálatok eltüntek hamar​:thinking:

5 kedvelés

Vattázásban,tekerésben tényleg végigzongoráztam mindent.Úgy néz ki ,hogy a rövidebb drip tip nálam áttörést hozott.Nálam a bevált séma kettes mag,Ni kb .95 és 1.1 ohm között ,a vatta annyira kiritkítva hogy csak épphogy van benne.Két leves járt benne nonstop vasárnap este óta ,Tribeca és lpv blond ,az ízük pedig egyre csak javult.Ma délután tekertem újra ,ezekkel a levesekkel ilyen használat mellett a trio kb három napot bírna úgyhogy elégedett vagyok.Sajnáltam volna egy íznek meghagyni a tankot,mert van pár megbízható pontja.Vatta szinte nem kell bele,nagyon takarékos és sosem folyik.És mint most is,jelez ha már kokszos a tekercs,igen csak a tekercs ,a vatta még szép volt de már csak hosszú slukkoknál volt íz .És a dry hit ,az felejtős,vatta még nem égett ebben a tankban.
Mivel még kezdő vagyok nincs akkora készletem,mint neked a kísérletezésre.Alap drótok már adottak,vattából egyféle van cb prime.Szerintem nem is baj,megtanultam ,hogy hogy viselkedik,hogyan törik be,hogyan gyorsíthatok ezen.Ha túl sokféle vattám lett volna a kezdeteknél,lehet összezavart volna hogy mit csinálok rosszul,vagy éppen jól …Tervezek a következő rendelésemnél valami új vattát is beszerezni(lehet titanium fibert),de nehéz választani .Nehéz ebben fórumos tanácsokra hagyatkozni,van aki erre esküszik van aki arra.Hiszem egy vatta nem csak tank függő (ez tuti),de “watt függő “ is (titaniumra mondják hogy könnyű megégetni),sőt lehet hogy különböző magon is lehet egyik vatta jobb mint a másik??

2 kedvelés

Szerintem sok múlik a vattán de a vatta is egyén függő kinek mi jönbe…

2 kedvelés

Így valahogy értettem én is…te pl mit használsz ?Megmondom őszintén a titanium fiber pont azért érdekel ,már ha igaz hogy a nagy hőt nem nagyon bírja ,hogy lehet hogy egy kényesebb ,nem annyira “ellenálló “ anyag,amivel ízvisszadás szempontjából tudnék mit kezdeni.Aztán ez lehet csak egy agyalás​:rofl:

1 kedvelés

Ezeket…

3 kedvelés

Nekem Dvarwban 2 és 2,5 magon a Super Sorb Cotton Cord hozza a legjobb ízeket. A Titanium mellett megér egy próbát. Szerintem nem fogsz csalódni. :no_smoking:Only vaping!

5 kedvelés

Igen a sorb-ot pròbàlnàm,de legközelebb hozzàm Nèmetorszàgból lenne magas postàval.Felènk meg franciàknàl nem elterjedt.

Küldjek levélbe sorb-ot?

5 kedvelés

Àh!Nagyon köszi a felajànlàst,de èn Írorszàgban vagyok​:slightly_smiling_face:Ha anyosèk elhatàrozzàk hogy jönnek unokanèzōbe,majd rendelek hozzàjuk ès kihozzàk.Van pàr dolog hála a Vaperinának,amit ki akarok próbálni de csak felétek beszerezhető …super sorb…m-type…stb​:slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Ha esetleg az M-type-ot a Vape42-nél szerzed majd be,akkor érdemes rápróbállni a Just Red Ob V2 ill. a Rayonra,nem egy nagy összegek és legalább lessz több alternatívád próbálkozni​:v:

1 kedvelés

Igen onnan lesz a múltkori ajánlatod miatt,és köszi a tippet ezek is felírva :slightly_smiling_face:Egyébbként mikor küldted a shop nevét akkor pont akciós volt náluk a Tribeca ,kettő egy áráért .Próbáltad végül ?:slightly_smiling_face:Ez is olyan hogy folyamatosan változik ,5 hetesen most töltöttem be az utolsó tankot.Lehet neked túl fűszeres lesz,én első próbánál tíznaposan is imádtam amikor még olyan vad,karcos volt.

2 kedvelés

Tudom nem nekem ajánlottad, de én szívesen elfogadnám, mert ez meg a titanium fiber volt a listámon, de fransziáknál nem volt csak a titanium, alapom, aromám meg boosterem meg annyi van, hogy 6 hónapig nem kell rendelnem semmit, így ki tudnám próbálni, hogy benne legyen-e a kövi adagban. :grin: :sweat_smile:

Cserébe küldök mujit, bár gondolom nálad is már járt vagy van is, régi motoros vagy. :grin:

Van a képen muji…de rendbe küldhetek sorbot később beszélünk…

2 kedvelés