Gyümölcsös ízek

Tanácstalan vagyok. Dvarw MTL - t használok, csak gyümölcsös ízeket használok, de íz visszaadásban nincs ott ahol szeretném. Bármilyen tekeréssel, vattázással próbálom, halványabbak az ízek mint ugyan annak a lötyinek egy porlasztós kazánban elfbar által gyártott nem eldobhatós podban próbáltam ott valami fantasztikus. Olvastam itt hogy gyümölcsös ízekben a Dvarw nem a legjobb. Mit használtok gyümölcsös ízekhez? DL ezni nem szeretnék. Viszont a felújíthatóság és tartósság lényeges. A “csepegtetős” kazánok valóban finomabbak ?

Egyre kevésbé használok gyümölcsös ízeket, de nekem a kf prime adja vissza a legjobban, illetve még a Spica pro.

3 kedvelés

+1 a dvarw nem a legélesebb kés a fiókban

Illetve pontosan milyen húzal és milyen vatta? Mennyi watt?

2 kedvelés

A video a dl fl Dvarw-ot mutatja, de én az mtl fl tankomat is így vattázom: 08:35

Esetleg ez segíthet.
Így a legrövidebb a vatta és a liquvid útja.

A folyadékot a vattában a kapiláris hatás, a közlekedőedény elv ill. a porlasztás után keletkező liquvid"hiány", vákum mozgatja előre a tekerés irányába. A levegőzéstől függően, a nyitás mértékével egyenes arányban.
Az rda elhagyja a tank szekciót, közvetlen un. kézi a befecskendezés és ha olyan a drip tip, szinte a tekerésről, közvetlen közelről árad az üdítő ízkavalkád. A fizika szabályai itt is érvényesülnek, de a saját befecskendezéssel megtúrbózható a léellátás, lehetségesen kisebb az ízvesztés…

Egyszerűség és “a lé a lényeg”. Én így látom.

Javítás: …és ha minden kötél szakad, utána is lehet aromázni egy-két cseppel az ízek kedvéért.

7 kedvelés

kb 4 vagy 5 éve nyúzom kitartó vagyok szinte mindent kipróbáltam már.

2 kedvelés

Próbáltad finoman emelni a keverési százalékot?

Az elfbárt felejtsd el, mint etalon, mert egy túlaromázott, túlízfokozózott cucc, azt soha nem fogod megtalálni a “normál” vép cuccoknál.

Egyébként meg vegyél másik tankot. :grin:

Nem jön be mindenkinek minden, de szerencsére elég nagy a kínálat, ha nem jó váltani kell másra, done.

3 kedvelés

ezt még ki fogom próbálni.

2 kedvelés

helló, szerintem inkább a keverési aranyokkal lesznek problémák, ha magadnak kevered akkor próbálj nagyobb százalékban aromát beletenni és jó minőségi aromát használni, nekem gyümölcsös aromákban a Big Mouth mindent visz.

nem az az elfbár amit üldöznek. van egy pod ja is amit legálisan lehet kapni, nem előre töltött a saját lötyidet teheted bele. jelenleg úgy keverek hogy 20 ml aroma, 30ml 50-50 0 ás alap 10 ml nikotin só

3 kedvelés

20 ml Zap aroma, 30ml 0ás 50-50 es alap, 10ml nikotin só. Ez egy porlasztós podban nagyon finom. enyémben szinte nincs íze.

2 kedvelés

Akkor ez oké, még a vattázás a kérdés, milyen vatta, milyen húzal, mekkora mag, hány tekerés, hogyan és mennyi vattát raksz bele, mennyi watton hajtod?

Amitől gyenge lehet az íz:

  • nem jó vatta
  • túl sok/túl kevés vatta
  • kevés watt, vagy épp sok
  • túl sok levegő, illetve nem jó a levegő/teljesítmény aránya
  • nem megfelelő húzal
  • válassz másik tankot
  • ilyenek :rofl:

Egy kép a kész építésről biztosan sokat lendítene a megoldás megtalálásán…

4 kedvelés

próbálkoztam rengeteg tekeréssel. nem éget nem szörcsög . egyébként az 1,5 levegőző afc vel használom korábban a kisebb levegőzőknél égetett. 2 es magon szoktam tekerni 28Ga jelölésű kanthalt ni80at Ss-t mikor mi kerül a kezembe általában 1-1,5 Ohm közé úgy hogy a tekerés szinte ráül a levegőzőre kb 1 mm lehet felette. tekeréstől függően de 15 w felé nem szoktam menni

most épp így vattázva ahogy a dl es verziónál. 2 es magon khantal 28 ga 1,5 ohm

4 kedvelés

De mi az az ízé kívül? Ki van húzva a vatta? :thinking:

Én sima 2.5-es magon ss-t használok, bajusz vattázással.

Valami ilyesmi, bár kétségtelenül az enyém ocsmányabbul néz ki. :grin:

image

6 kedvelés

vatta igen :smiley: sosem csináltam így most kipróbáltam. jegelem a dvarwot van nalam másik. hazaérek kipróbalom ezt és beszámolok.

Szinte mint a videon: átfűzöm a vattát hosszan. Kibolyhosítom, fésülöm, gyéritem. A deck külső pereme mentén levágom. Majd visszatolom a két véget a coil irányába, hogy szinte szintbe legyen a kazánpalásttal:

Valós kép. Úgyis töltenem kellett a tankot, hát lefényképeztem. Most meg palástott kell vennem, mert azt sikerült leejtenem az asztalról…:sob:

“Lelkem pohara csordultig telt szomorúsággal”

4 kedvelés

Nem értek a dvarw-hoz. Meg a lovakhoz sem. Meg úgy alapból nem értek sok mindenhez,amiket,most nem listáznék. A kf prime szerintem is az egyik legjobb gyümis ízeket hozó kazán. Próbáltam az elfbart. Valóban túlaromázott,túl ízesített valami,azonban kövezzetek meg,én ki merem jelenteni,hogy finom. Persze nem használnám,mivel nem tudom,mi van benne. Írtam nem rég egy szösszenetet,hogy vertikálba tekertem a kf prime-ot. Csak annyit fűznék hozzá “elfbar”-osabb lett. Mind gőzminőségre,mind ízre. Belegondolva az elfbar is vertikális. Ezzel nem azt állítom,hogy a vertikális tekerés a csodaszer,csak hogy meglehet a létjogosultsága.

5 kedvelés

Naná, hogy az, ki van ez találva, ne aggódj. :grin:

köszi. épp most építem újra. vettem hozzá ss palástot. ugyan ebben nem látom meddig van a lötyi de 2-3 óránként lecsekkolom.

4 kedvelés

Amikor kezd kiszáradni a vatta, de még nem ég meg, akkor érezni fogod, hogy a levesnek fura íze van, mintha vatta lenne. :grin: Na, olyankor fogyott ki, egy kis gyakorlással és pár dryhittel a hátad mögött már tudni fogod mikor van idő.

2 kedvelés