Kezdő vagyok és nem értem :)

Szisztok , hát hiába olvasgatok ezek a rövidítsek nekem kb kínai :slight_smile: Most váltottam mentolos cigarettáról, napi 2 doboz volt a fejadag :slight_smile: Ami tetszett az a Uwell Valyrian SE pod system, egyszerű és könnyen kezelhető. Hozzátartozik Izlandon élek. Az normális ha kaparja a torkom a keverék és estére fáj tőle a mellkasom is vagy épp nehezebben veszem a levegőt is ? Vagy ha veszem a levegőt olyan érzés a mellkason mintha valami szorítaná lefelé és nem tudok teljesen levegőt se venni, vagy valamit rosszul csinálok ? Simán tüdőre szívom mint a rendes cigit , de a cigizésnél nem volt ilyen. Kb 1 hete szívom ezt és mellette nem szívok cigit sem. Van megoldás erre vagy másik Vape-t kell vennem ? Előre is köszönöm a segítséget

4 kedvelés

Szia! Hát amit felsorltál tünetek több mindentől lehet ,pl nic mennyisége ,attol függően lehet hogy milyen porit használsz, nem e vagy fémallergiás…igy ebben a formában több tényező is lehet… paraméterek hiányában nehéz megmondani :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Szia. Én a sok nikotinra tippelek, de nem kizárt az érzékenység sem. Első körben írd le pontosabban miket használsz (porlasztó, liquid).

3 kedvelés

Ha nem éget, és nem folyik, akkor a készülék talán rendben. Valamit másképp kell keverni. A sok nikotin kezdetben nekem is kaparta a torkom, amíg nem találtam el az arányt, ez akár több hónap is lehet. A PG érzékenység a hozzászokás ideje után elmúlik, de az allergia nem. Valaki a PG-re, más a VG-re lehet allergiás. Van, aki a fémekre. Az aromákat majdnem elfelejtettem. Na azok közt is van olyan, amitől az embernek hol a nyelve, hol a torka fájdul meg.

1 kedvelés

Tibor72,
5. napja szívom szinte már csak ezt. Amit felsoroltál, nálam is volt, de egyre csökkennek a “tünetek”. Plusz érnek a löttyök :slightly_smiling_face: úgyhogy tippelem, hogy nálad is beáll.

2 hete, próbavapelésnél még 2 slukk gőztől system halted volt a légzőrendszerem :grin:

5 kedvelés

ezeket használom 2/3 ad 1/3 ad arányban : https://zoz.is/vara/nasty-salt-slow-blow-10-ml/
https://zoz.is/vara/ivg-salts-strawberry-sensation-10-ml/
ez meg a belevaló porlasztó : https://zoz.is/vara/uwell-valyrian-pod-brennari-4-stk/

1 kedvelés

igen erre rájöttem ha sok a mentol akkor az nem igazán jó :slight_smile:

okés köszi akkor várok még ezzel 1 hetet :slight_smile:

2 kedvelés

Minenkinek köszönöm a válaszát . Eseteleg érdemes e másik vapre váltani vagy van e ami ennél jobb?

2 kedvelés

Az a baj ,mi tudjuk hogy mindig van jobb :smiling_face:

6 kedvelés

Én első körben a nikotin mennyiséggel játszanék, felezd meg és lássuk mi lesz.

Amíg nem oldódik meg a próbléma, addig nem költenék rá sokat. Utánna viszont…

Mi itt vagyunk, segítünk elkölteni minden pénzt.

:joy:

11 kedvelés

A mentoltól én is néha tüsszögök, pedig a :cold_face: nátha ellen találtam ki magamnak, hogy olyankor azt szívok. :slightly_smiling_face: Az alaplevet, meg a legjobb, ha külön veszel VG -t és PG -t és töményebb nikotinos alapot, és aromákat, és akkor 10-30 ml- enként próbálgatod változtatni az arányokat. Kezdheted a nikotinnal akár. Ha csíp, öntesz hozzá ugyanannyi üres alaplevet. Ha meg már túl üres, akkor dúsítod. Csak a végét kell megjegyezni, kábé hány mg/ml? Ugyanezt végigjátszod a VG-PG arányokkal.Én csak a véletlennek köszönhetően jöttem rá, hogy a VG-től köhögök. Már tiszta VG-t szívtam, amikor kifogyott, és a fiamtól kaptam ízbajnok alaplevet. Attól már nem kellett annyira köhögni. Már nikotin nélkül szívtam, és csodálkoztam, hogy muszáj bemennem a trafikba dohányért. Senkinek sem sikerült átállni azonnal, ahogyan én itt olvasom. Sokunknál hónapokig, évekig ment mellette az analóg.

3 kedvelés

“Én első körben a nikotin mennyiséggel játszanék, felezd meg és lássuk mi lesz.” ezt kifejtenéd nekem hogy kell érteni ? köszi
“Amíg nem oldódik meg a próbléma, addig nem költenék rá sokat. Utánna viszont…
Mi itt vagyunk, segítünk elkölteni minden pénzt.” és ezt is mire érdemes költeni ha már vape-ről van szó vagy mibe érdemes beinvesztálni ? Köszi

Az anaóg az cigarettát jelent ? ha ige akkor azóta nem is szívtam cigit mióta ezt szívom :slight_smile: kölön lehet venni a VG-ét és PG-t ? ezeket , hogy kell keresni a boltban ?

2 kedvelés

Az pont azt…régi bece.:slightly_smiling_face:

Aroma, liquidshopokban pont így.
Vg, Pg alap.

2 kedvelés

például:

2 kedvelés

köszi de nem lehet kapni oda is van írva :slight_smile:

1 kedvelés

https://bolt.floravita.hu/ gyógyszerkönyvi minőséget keresd

2 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.