Köhögés az ecigitől

Sziasztok!

Kollégámnak szeretnék segíteni az alábbi problémára megoldást találni…

A helyzet az, hogy a kollégám kb 3 hónapja elkezdett vapelni egy Vaporesso GTX ONE kittel, ha jól tudom 0.8-as porival van hajtva 12W körül. Minden szükséges dologba segítettem neki és tanácsoltam neki, hogy a nagy melegre való tekintettel első körbe VG többletes 70VG/30PG (9mg) arányú alaplét vegyen, hogy a lehető legkevesebb legyen annak az esélye, hogy szivárogjon belőle a ganélé. Vett néhány longfill aromát is és egészen bejött neki a dolog az elején! Sikerült is az analógot elég szépen lecsökkenteni néhány nap/hét alatt. Pár hete rendelt újabb aromát, ugyan azt ami bejött neki első kanyarba is, viszont az alaplé megválasztásában történt egy kis változás. 50/50 (6mg) alapot redelt most kevesebb nikotinnal, mint elsőre. Azonban előjött egy olyan jelenség, hogy köhög amikor vapel. Én először arra gondoltam, hogy a cigi állhat inkább a háttérben, de kicsit újragondolva a dolgot, akkor köhög, ha vapel. Arra gyanakszom, hogy talán a PG-re lehet érzékeny. A VG többletes alappal korábban nem volt semmi probléma. Valószinüleg átveszem tőle ezeket az ízeket amit bekevert és az 50/50-es alapot, de mielőtt még ezt meglépjük, akadhat esetleg valami más megoldás a problémára? A modon esetleg, vagy a levegőzésen?

2 kedvelés

Lehet,hogy sok a PG Anyukámnál az volt a gond most tiszta Vg-vel probálja bár igy is köhög :grinning:Szerintem amikor kezdtem engem is köhögtetett majd elmult variáljatok az alapal hátha javul egy kicsit a köhögés aztán majd tisztul a tüdő és elmúlik…

1 kedvelés

Én azért adnék egy voksot a PG többletnek. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Köszönöm szépen srácok + Kinga! :wink:
Bár nem tudom mi lesz ennek a végkimenetele, az viszont egészen biztos, hogy én nem fogok visszatérni az analógra. :wink:

1 kedvelés