Mecha kibeszélő

Sok sok év múlva egy messzi-messzi galaxisban:
“Egykor még te tanítottál, de ma már én vagyok a mester”
Darth Vader
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

6 kedvelés

Mindenkinek igaza van. :slightly_smiling_face: Itt most én vagyok a kezdő, ebben a témában. A félsz nálam nagy úr. Nekem nem mondta senki, hogyan csináljam. Olyat viszont már mondtak, hogy ha fel akarok robbani vele akkor mit kell tenni. Így maradt a félsz…

Ezért is nem írtam még a mechákról. Pedig lehet, de csak lehet, hogy ha alaposan utána olvasok akkor én is megtanulnám, de mecha téren nem vagyok biztos magamban. :pensive:

7 kedvelés

Erre csak egy dogot tudok mondani Kinga ! Ha le ellenőrzöd amit csinálsz akkor nemigen lehet felrobbanni vele ! Ahhoz egy komoly zárlat körüli tekerést kell bele rakni, hogy ilyen megtörténjen ! Persze az akkun is sok múlik, ilyen bontott laptop akukkal nem is kell kísérletezni , mert tudjuk mi lesz a vége ! Ezt már Blackie is megmondta annak idején !

6 kedvelés

Igen, igaz. :slightly_smiling_face: Ha normális cuccokkat használ valaki, akkor nem történhet baj. Egyébként beépített akkus a laptopom. :sweat_smile: Viszont úgy érzem nem igazán lettem rávezetve. Próbálgattam, volt 3 is. De nem volt ki biztasson. :confused:

Lehet majd egyszer újrapróbálkozom. Egyszer… :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Erről szól a vapelés,csak ami jólesik, csak amit szeretnél… Semmi más! :wink:

3 kedvelés

Egyetértek. :blush:

5 kedvelés

Ennek örömére (ha minden jól megy) ma befejezem a keverés módszertan 3. órát. Ehhez értek. Ez esik jól. :blush:

8 kedvelés

Nálam a mecha = tartalék akkumulátor. Csak olyan kazánt tekerek rá, amely már megbízható, szabályozható elektronikával legalább 3 napig tesztelve van. Amikor a sok koksztól már kezd az íz tompulni, így használva még pár napig élvezhető, utána úgyis szét kell szerelni. Ez úgy alakult ki, hogy vannak tönkrement modjaim, amikkel már mást nem lehetett kezdeni, vagy szétszedem alkatrésznek, vagy átalakítom mechanikussá. Kezdőnek azért nem ajánlom, mert kell hogy legyen legalább 1 jó elektronikája, amivel leellenőrzi a tekerést, vagy megbízható multimétere, ami 1 ohm alatt is jól mér. Ezek híján én nem vennék kezembe mechanikus modot, csak miután a kazánt jól átmértem, bejárattam. És minden előzőleg kiszámolva van. Az ohmok és a Wattok. Ezek után viszont már nincs mitől félni.

5 kedvelés

Én a mecha-kban a DIY emlékképét látom.
Annak előnyeit, hátrányait.
Egy mecha “egyszerű”. Nem vagy rászorulva komoly elektro tudásra.
De azért az Ohm törvény, a zárlatok…ezzel illik tisztában lenni.

Engem idegesített anno, hogy folyamatosan merül. Nem tudni, hol jár az akku. Illetve, az akku se tudta egy 0.2 ohmos mecha tekerésnél néha, hogy merre van észak. A gomb meg összeégett.

Örülök hogy megjelentek a jó teljesítmény-elektronikák. Ésszerűen és egyenletesen, viszonylag biztonságos üzemben kiveszi az energiát, és ennyi.

Adalék: akku elé tehető kis elektronikát (kis henger) már 10 éve is lehetett kapni. Annyit tudott mint egy komolyabb EGO, de nagyobb teljesítményű volt.

Mechába semmi pénzért nem tennék védelem nélküli akkut. Se fóliasérültet. Utóbbit semmibe, csak leszigetelve.

1 kedvelés

Én ilyet soha semmibe nem tennék, de te tudod.

Én sem tettem, de láttam, hogy mások zéró elektronikai tudással bármit megtettek.
Láttam egy tagot, aki 3 18650-es párhuzamos akkuról csinált modot, egy 10A ipari nyomógomb volt a “tűzgomb”.

1 kedvelés

Szervusz !

" Engem idegesített anno, hogy folyamatosan merül. Nem tudni, hol jár az akku. Illetve, az akku se tudta egy 0.2 ohmos mecha tekerésnél néha, hogy merre van észak. A gomb meg összeégett."
Igen nagy szerencséd , hogy nem robbant fel az akku ! Nem 0,2 ohmos terhelésekre készültek az egy akkus modok ! Arra a 2-3-4 akkus mechákat készítették !

4 kedvelés

Mondom, nem is csináltam, és csinálnék soha ilyet.
De sajnos láttam, hogy voltak, akik bármit…
Bár hálisten balesetről nem tudok.

2 kedvelés

Én anno sokat használtam mecha modot azt azért illik tudni hogy egy jó minőségű mecha mód nem két forint vannak kvalitét darabok belőle de ez mit sem ér ha valaki nincs tisztában vele …meg hát azért hetente a csatikat tisztitanni ildomos .:slightly_smiling_face:és még lehet spékelni ugye pl a réz csatikat ezüst csatikra cserélni ami megint csak nem olcsó mulatság,én rengeteget költöttem anno mecha módokra :sweat_smile:és beleuntam hogy csak a pénzt viszi mert oda makulátlan állapotban lévő akkuk kellenek de ugye szokták mondani valamit valamiért :person_shrugging:nah de a lényeg hogy mecha modot csak az használjon aki tudja is kezelni és tisztában van azzal ami a kezében van …amugy némely darab mai napig csábit de azok felső kategóriás darabok ami megint csak egy zsák pénz​:sweat_smile::slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Nekem csak döglött digitálisból átalakított mecháim vannak. Az pedig ingyér van. Vagy azokat már nem szabad mechának csúfolni? Egyébként olyat semmi pénzért nem vennék, ami eleve mecha modnak készült. Majd, ha kihalt belőle az elektronika, akkor marad a kopasz ház, meg egy kapcsoló. Mindig is írtam, hogy intelligens moddal tesztelt tankot tehetünk csak rájuk, akkor baj nem lehet. Egyszer elkövettem azt a hülyeséget, hogy a mechán izzítottam a frissen tekert claptont. Sajnos tele volt hotspottal, ki is dobhattam azonnal a szemétbe, mert szétégett. De amelyikből már legalább 1 tartállyal szívtam a Teslacigs Pokeren, az már levizsgázott.

1 kedvelés