Magyar webshopok árazásai

Sziasztok,

Tegnap este szerettem volna rendelni, alapvetően nem tudtam mit akarok, így körülbelül 3-4 órán át nézegettem a webshopokat. Egy kínai webshop sem volt közöttük, mert nem szeretnék heteket várni rá.
Leginkább abból az okból nézegettem a webshopokat, hogy honnan tudnék rendelni a legtöbbet, hogy ne kelljen 3-4 futárt várnom. Mert annyira nem szeretek ATM-hez rohangálni, és pénzt levenni minden rendelés után. A netes fizetés, és a telefonos fizetés híve vagyok.
Most jön a lényeg, amiért a poszt született. Szerintem a Magyar webshopok árazásai nagyon rosszak, és egy kezdő vaper kedvét elveheti a váltástól, vagy éppen olyantól, aki nem engedi meg magának. A google viszont a Magyar oldalakat fogja előbbre dobni Magyaroszágról.

Egy kit esetében, ami 30-40€, (10-13.000Ft) az Magyarországon 22.000Ft környékén indul.
Egy 15€-os(5200Ft) szerszámkészlet esetén már 11-12.000Ft-ot is elkerének. Ennél viszont tudom, hogy kínából kb 10-11€-ért megrendelhető.
25€-os tank(8500Ft), már 16.990Ft.
Külföldi webshopok esetén szinte bombáznak barátibb árak mellett kuponokkal, és rengeteg akciókkal… Míg a Magyar webshopok esetében, érd el a vásárlást xy Ft értékben, és nesze ingyen posta. Amit alapvetően egyáltalán nem nehéz elérni ilyen árak mellett. Szerintem azt se lehetne mondani, hogy kevés vaper van, mert egy 2020-as videó alapján kb 200.000 emberről beszélnek.
Aroma szintjén már valamivel jobb a helyzet, alap base liquid között viszont nincs akkora eltérés, 200ml booster esetében 1000-1500Ft. Mivel a beszerzési árakkal nem foglalkoztam, de mivel a külföldi oldalak olcsóbban adják, így valószínűleg a profit sokkal nagyobb lehet rajtuk, mint amit kutatás nélkül látok.

Ki hogyna látja a Magyar webshopokat Magyarországon, egy kezdő vaper szemében?

12 kedvelés

Hardver szintjén, szimplán szar. Ja, és olyan, hogy magyar webshop nincsen, csak olyan, ami magyar nyelvű. Így még a magyar áfára sem lehet nagyon fogni. Hogy mi az oka? Nem tudom. De szerencsére megvannak a források az eu-ból, Kínából. Lehet, hogy egy kis shop nem tud olyan jó árakon beszerezni cuccokat, mint egy nagy forgalmú, ezért az extra ár.

Ezért jo a :vaperina: , mert minél előrébb dobja a gugli, annál nagyobb az esélye egy kezdőnek, hogy rátalál a remek kis topikjainkra és ha mást nem is, de legalább kérdez.

12 kedvelés

Szerintem a tisztán magyar webshopok aroma (SnV, shortfill, aroma) kínálata és árazása köröket ver a külföldi áruházakéra, vannak igazán prémium aroma forgalmazók, jó árakon. Eszközök tekintetében sajnos siralmas a helyzet, valóban. Túlárazott szinte minden, én ezeket az eszközöket vagy a franciáktól (Le Petit) vagy a Kumulusról rendelem. 5 munkanap alatt itt vannak, nem ritka a 30%-os kupon sem.

7 kedvelés

Már nem vagyok kezdő, így nem tudom mit látnak Ők. De voltam kezdő, és vettem már shopban 6ezer forintos tankot 11ezerért. :slightly_smiling_face: És azért az évek során jónéhány webshopos ismerősre tettem szert. És az sem mellékes, hogy régebben foglalkoztam anyagbeszerzéssel, ami bizonyos pontokon hasonlít ahhoz a folyamathoz amit egy webshopos csinál annak érdekében, hogy Nálad legyen a termék. :slightly_smiling_face:

Az igaz, hogy nincs olyan magyar székhelyű webshop ahol ketyeréket is lehet vásárolni, azt csak a trafikok tehetik meg, és nekik is több mint 400ezer forint bevizsgálási díjat kell kicsengetni márkánként, hogy a polcokra tehessék a termékeket. Ebbe egy hazai webshop belehalna.

Ami a magyar nyelvű webshopokat illeti…
Ahhoz, hogy ma valaki olyan vape webshopot üzemeltessen ahol gépek és tankok is kaphatóak enyhén szólva lehetetlen. Sokan vérszemet kaptak és azt csináltak, hogy a határ túloldalán (főleg a Szlovák oldalon) béreltek egy lakást, garázst vagy raktárt ahova rendelték a rengeteg cuccot. Ez természetesen fű alatt ment, és csupán az áfát spórolták meg. De mikor megfogta a Szlovák adóhatóság a cuccot akkor ugyanúgy megsarcolták Őket mintha magyarba rendelték volna a holmikat. Nem kell sok mindenre gondolni, mindenki max 5db-os pakkokat vásárolt mindenből, hogy ne menjen rá a gatyája. De ez nem volt járható út, mert amint megugrott a kereslet (bizonyos shopok bezáratásával) azzal egyenesen arányosan nőtt az eladó (itt már jogos lenne a díler kifejezés) arca is. Ha törött, ha hibas, ha rossz a szín, ha nem RTA hanem RDA akkor is küldte a vevőnek. Már szinte hanyagul és kapkodva, csak dőljön a lóvé. Már előre meg lettek hirdetve olyan termékek amik még csak utaztak. A végén pedig már az aprópénz nem is számított. Így vártam 2 hetet anno egy tankomra, amit többszöri piszkálás után küldött csak el. És akkor is úgy, mint egy darab kakit. Csak 8ezer volt postával. Aprópénz. Senkit nem érdekel, mert csak 8ezer. Ahhoz, hogy akkoriban megbecsült vásárló legyél egy díler szemében még az anyját is meg kellett vegyed. Alkalmanként alsó hangon 25-30ezer forintot nála hagytál és Te voltál a mélyen tisztelt ügyfél. De azért volt para is, meg lebukások is. És a nemtörődömség meghozta gyümölcsét. Facebook szerte volt olvasható, hogy nem ezt kérte, reklamált és másodszorra sem jót küldött. Így szépen lassan leáldoztak a nagyarcú “fasttech-huszárok”. Volt aki weboldalt húzott a stiklikre. Egy ma is működő webshop pl. azt csinálja hogy nincs is árukészlete. Ha Te rendelsz valamit, majd 3 hét múlva küldi mert a pénzeden rendeli meg. Így működik az azolcsosag ponthu is. Ez a feketekereskedelem jól menő mázzal leöntve, hogy azt hidd egy igazi weboldalon kavarogsz, és hogy igazi üzletemberrel kötsz üzletet.

Nagyon elkanyarodtam. :sweat_smile:

A hivatalos webshopok ugyanúgy leadják a rendelést mint Te vagy én, csak cégnévvel. És hidjetek el, nem sok kedvezményt kapnak. Amíg Mi a natúr postát fizetjük ki, addig Ők az adókat (Áfa és Vám) illetve a gyorspotát, hogy ne legyen nekik se túl sok időbeli kiesésük. Plusz még kell rá tenni egy kis hasznot, ami szintén nem túl sok, hogy megérje Nekik is a dolog. És ha garanciában kicserélteted velük akkor Nekik az egy termék mínusz. Ugyanis elvileg (a törvény szerint) semmilyen műszaki cikket nem lehet Kínába visszapostázni. Áfa+Vám+gyorsposta+haszon, és ott vagy, hogy szinte dupla áron rendelsz magyar nyelvű webshopból. Moroghatunk az árak miatt, de szerintem felesleges. Ezek a legális webshopok akik a németektől, szlovákoktól, vagy a horvátoktól meg még a fene tudja honnan postáznak ide azokban eddig még nem csalódtam. Mindig rendesen, normálisan állnak a vevőkhöz. Én örülök, ha tudok egy ilyen magyar nyelvű webshopból rendelni, sok idegeskedést megspórol és még sokkal hamarabb nálam is van a cucc mint Kínából.

A külföldi székhelyű webshopoknak azért alacsonyabbak az áraik, mert nem a viszonteladó webshopoktól vásárolnak, hanem közvetlenül a gyártótól. Ez pedig azért nagy előny, mint a viszonteladóknak, mint a gyártóknak mert több országra koncentrálódnak. És nem mellesleg maga a gyártó tud olyan kedvezményt adni, hogy pl. 100db már féláron van és ehhez hasonlók. Ilyet egy viszonteladó nem tud biztosítani.

Nagyjából ennyi a sztori. :grin:

15 kedvelés

Ez egy jól bevált üzletág ami nem más, mint a dropshipping. A dropshipping a lényege, az amit leirtál a webshop nem rendelkezik raktárkészlettel, ha Te rendelsz tőlük akkor ők leadják a megrendelést az adott külföldi webshopban és úgy szállítják a terméket. Ez nem csak ecigivel kapcsolatban működik. Vannak olyan külföldi oldalak ahol a teljes szállítást úgy intézik mintha a magyar webshop küldte volna. A csomagra rányomják a logójukat stb… És az eredeti külföldi weboldallal kapcsolatos infókat nem helyezik el rajta. Ez mind azért kell, hogy a magyar webshop vásárlója ne szerezzen tudomást a külföldi oldalról.

Ezeknél tulajdonképpen csak a szállítási idő lehet árulkodó. Nagyon sok magyar webshop így indult aztán amikor elegendő tőke lett akkor vásárolták össze a legkelendőbb termékeket és kezdték kiépíteni a raktárkészletet.

8 kedvelés

Pont agyaltam rajta, h van itt minden a Vaperinán, viszont lehetne esetlwg egy olyan topik, ami az új megjelenésekkel, újdonságokkal foglalkozik​:roll_eyes:

2 kedvelés

Nos, tudok egyet, mert én csináltam. :grin: Csak nem pörög…

7 kedvelés

Erre lenne jó az a törvényi szabályozás, ami arról szólna, h csak itthoni raktárkészlettel rendelkező webshop mehetne. Nálunk pl (gumis műhelyünkvan) nagy probléma, h bárki kereskedhet gumikkal, ésleviszi az árakat a béka segge alá, mert ha bukik is tajta, prémiumot kap a forgalmazótól x darab után, ami neki elég. Vevőknek jó, eladóknak nem ez az egész.

1 kedvelés

Ez hol volt? Mindig elfelejtem​:grin:

1 kedvelés

A pc boltoknak a nagy része sem tartja készleten a termékek 98%-át. Megrendeled, kifizeted, majd ők berendelik a nagykertől. Itt csak annyi a difi, hogy nem külföldről rendelik, mondjuk a merlinnél vannak spéci réteg cuccok, amiket ők is a németektől hoznak be, jellemzően a drága tunining alkatrészek. De az online bútorboltok többsége is így megy, érthető okokból, csak ők a gyártótól rendelnek közvetlenül. Szóval abszolút létező jelenség, csak az ecigi esetén sokszor olyan helyről rendelnek ezek a boltok, ahonnan akárki tudna, míg egy nagyker vagy gyártó más tészta.

Szerintem ez a fő különbség inkább a dealer és a bolt között, nem az, hogy polcról küldi vagy ő is rendeli. És ha egy webshop nem tud a gyártókkal közvetlen kapcsolatba kerülni, akkor kénytelen drágábban beszerezni 3. féltől, ami így emeli az árat.

2 kedvelés

Meg azért lássuk be, a nagy kínai vagy eus shopok áraival nem lehet könnyű versenyezni mondjuk egy szlovákia, cseh vagy horvát boltnak. Aromák meg szerintem pont azért jobbak itt is, mert lehet könnyebb a gyártókkal leszerződni direktbe.

Persze nem értek hozzá, csak úgy csinálok, mint aki igen. :rofl:

1 kedvelés

Tehát semmi új, csak a szokásos több kezeken átmenő dolog, ahol mindenki rak rá egy kicsit, majd a vevő szívja meg.
Alapból ez volt a második gondolatom, meg a Magyar üzleti mohóság. De Magyar webshop hiányában, ennek lőttek.