Drágulások jönnek

Mivel tegnapelőtt voltam németben egy vape shopban venni ezt-azt, így elcseverésztem az ott dolgozóval kicsit. (elég jó töröm a németet).
Szóval, annyit mondott az illető, hogy január 1-től, minden vape cucc komoly drágulás elé néz. Ezt kifejtette bővebben is. Főleg a liquid kategóriában lesznek hatalmas drágulások, mivel a jövő évtől a német kormány bevezeti az adót a vape cuccokra, ugyanúgy mint az analógra, ahogy most van minden országban. Jelenleg (csak egy példa), a nik-mentes alaplé kb 20 juró, januártól ugyanaz az alaplé kb 320 juró lesz (beszélek itt 1 liter alapléről). Vagyis ,elmondása szerint, 32 cent lesz 1 ml alaplé.
A nik-shot, ami most 2 euró, januártól 5 euró lesz.
Ez Németországban lesz így, egyenlőre…de mivel uniós országról van szó, így követheti más ország is őket. Ezt vegyétek úgy, mint infót …nem tudom biztosra, h mi lesz a vége. Az illető ezeket mondta nekem… viszont, ha tényleg igy lesz, akkor komoly gondokkal állunk majd szemben. Ezután, ha még hallok valami infót, akkor majd szólok… nekem is gond, mert újabban én is németben vásárolok meg mindent. Mert sokkal jobb, árban is és minőségben is, mint a román cuccosok…
Köszönöm, h elolvastad…
További szép estét mindenkinek…:smiley:

3 kedvelés

Nem kétlem amit írsz, de hogy 20 helyett 320 lesz… Azt nehéz elhinni. Főleg ha a nicshot 2,5es emelkedéséhez nézem

1 kedvelés

Rengeteg iparág használja a pg-t, vg-t. Durva lenne…ha csak vapereknek palackoznák ilyen durva áron, akkor is :roll_eyes:

1 kedvelés

Magában a pq-vg emelkedést én sem értem. Oks,hogy a borászatban mi megvesszük,de a németeknél nincs ilyen? Vagy mire rakják az adót?
Szerintem ebben az iparban igazán csak a nikotinnal tudnának megszivatni minket.

3 kedvelés

Nem vagyok egy matekzseni (sem) ezért nem vesznék el a számok tengerében. A 20 eurós cuccra,amin már most is van valamilyen adó, hány százalékos adóemelést kéne rátenni,hogy 320 euróba kerüljön? Ilyen komoly százalékos adó a földön nincsen. Szerintem

1 kedvelés

1500 és a többi 10 karakter

2 kedvelés

Magyarországon a dohány jövedéki adója több mint 70% de külföldön is .

3 kedvelés

A 320at nem lehet, hogy csak félreértetted?
Hány litert vettél? :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

De itt nem 70%-ról van szó. Nagyon nem!

Oks,de 70% az 34 €

2 kedvelés

Induljunk ki abból hogy kamionnal jár akkor azon van 2 rohadt nagy üzemanyag tank . Akkor vajon mennyit :thinking::sweat_smile:

1 kedvelés

Értem én hogy villany motor de mi hajtja :sweat_smile:

2 kedvelés

4 lehetőséget tudok elképzelni:
1:nem jól töröd a németet (ezt nincs okom feltételezni)
2: félreértettél valamit (ez bárkivel előfordulhat)
3: átvágtak a hülyeséggel (ezt simán el merem képzelni)
4: mi vagyunk a naívak,és nem tudjuk mit hoz a jövő ( remélem, hogy nem ez lesz a megoldás.)

2 kedvelés

Akkor sok kicsi sokra megy ki akar venni hordó PG-t és VG-t :sweat_smile:

Illetve ezt már féligmeddig a tiltással is megtették.
Az eszközeladások kinyírasával is megszívattak már bennünket.
A PG, VG árak itthon is (borász vagy akarmi célra IS) megtriplázódtak már így is.
Az aromákat kötve hiszem, hogy be lehet tiltani.
(De amúgy rohadtul erre megy a világ, higyha melózol rendesen, épphogy ki tudd fizetni az alapszükségleteidet :rage:)
Alig várom már a sok szemét lehúzó reformot meg fasságot, amit még ki tudnak találni olyanok, akiknek semmilyen anyagi gondjuk nincs, illetve királyul elvannak.

5 kedvelés

Egyébként ez az irreális drágulás fotós hír képében a Facén is szembejött már velem az ősszel, valami Vape csoportban.
Mondjuk ott egy fekete hirdetőtáblára fehér krétával volt felmázolva a 2023 januártól várható drágulás (legalábbis ez volt a hír illusztrációs fotója). Ettől ez még irreálisnak néz ki erősen…

3 kedvelés

Szerintem ez nem a szivatásra megy rá. Egyszerüen a dohányiparnak baromi nagy pénzkiesés a vape és bizony egyre nagyobb lesz.
Nekik van pénzük megkenni a döntéshozókat.
És elért hozzánk a történet.
Úgy alaphangon az államnak nem éri meg az analóg. Nagyon káros, sok az orvosi költség és idejekorán kiesel a termelésből.

4 kedvelés

Utóbbi részével szkeptikus vagyok. [1]Szerintem a pia és a dohány még mindig jó üzlet nekik. Ha nem lenne, felkarolhatták volna durván a vape-t, és egyéb alternatívákat, szolidabb adókkal, de stabilan, nagy tételben…
Mondjuk itthon romlott már annyit az egészségügy IS, meg a törvények IS, hogy a színvonalas gyógykezelésben komolyan reménykedjen bármelyik testi szenvedélybeteg.:roll_eyes:


  1. ez nem jelenti azt, hogy jól látom! ↩︎

7 kedvelés

4 kedvelés

Mindegy, van nekünk Black Friday :+1:
(Ja, ma már Black Sabbath :grin: :guitar:)

Az a baj, hogy ez is demagóg. A legtöbb vagyonos embernek maximum olyan gondjai vannak, amelyet magának okoz, mert gyenge jellem. (Ezért tudok letojni nagy ívben egy módos drogfüggőt, aki beteg, meg milliós welnesskórházba jár elvonóra, “rehabra”, többek közt).

5 kedvelés