Magas vérnyomás, a néma gyilkos!

:slightly_smiling_face:
Kipróbáltam a munkatársam Glo-ját,amibe ugye Neo kell.Borzalmas.Hányingerem lett tőle.:face_vomiting:De kíváncsi voltam rá,mert nagyon olcsón adják a Glo-t.
A Heets 100x jobb.:slightly_smiling_face:
Sajnálom,hogy nem vagyok.Rengeteg minden összejött sajnos.

2 kedvelés

Előfordul Drágám, csak már hiányolunk. De remélem minden rendbe jön. Bármi is legyen az, én drukkolok. :heart: Egy jóbarátom Iqos-ról tért át Glo-ra és Ő mondta, de amúgy ezt is olvastam más helyeken, hogy jobb mert erősebb, valami 6mg-os. És van rajta állítási lehetőség, illetve (ezt már barátom mutatta) jobb a gép is, mert nincs külön a hevítő. Ami szerintem jó dolog, mert az Iqos-nál ugye azt minden alkalommal külön fel kellett tölteni. Úgyhogy amennyire én láttam ez egyszerűbb. Ámbár maga az elhasznált cucc nagyon büdös… Sokaknak nem ízlik a dohányos ebből, de van akinek igen, még valami áfonyásat vagy milyet olvastam, hogy az sokkal finomabb és erősebbnek is érezni mint a sima dohányost. Olcsó igen, valami 6ezer forint ha jól emlékszem. :thinking: Jól körbekerítettem, de a lényeg, hogy kevésbé ártalmas. :slightly_smiling_face: Mikor teszteltem az Iqos-t azt is úgy véltem, hogy cigiről arra váltani jó dolog, ám aki csak vapel annak visszalépés. De ez is szubjektív mert attól függ ki mit keres, a cigizés élményét vagy a vape élményét. :slightly_smiling_face:

Igen,6.000.-A belevaló Neo is olcsóbb picit mint a Heets.De nekem a Neo íze borzasztó volt.A gyümistől tényleg majdnem hánytam.A Heetsekben szeretem a gyümiset,de az áfonyás abból is rossz nekem.
Amúgy pont nem jó,hogy nincs külön hevítő.Ha valaki sokat szív,nem tudja használni,míg tölt.Az Iqos duo azért jó,mert a töltőt feltöltöd.A pent meg csak beledogod,1 perc alatt feltölt.Ha töltőn van,a pent akkor is lehet használni.Sztem a Glo most azért megy,mert újdonság​:slightly_smiling_face:
Most az Iqos is nagy leárazást csinált.
Ki fognak hozni egy új készüléket,ami azon az elven fog működni mint a Glo,hogy nem pl.egy tüskével hevít,hanem a töltet kívülről kapja a hőt.Nekem már ez is eleve fura.

1 kedvelés

Köszönöm a kiegészítést. Ez számomra tök új dolog. :slightly_smiling_face: Nem követem már ezeket sajnos. De ezek új és hasznos infók, nagyon köszönjük. :smiling_face_with_three_hearts:
A gyümis másnak izlet… :thinking: De mint minden ez is szubjektív. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

:slightly_smiling_face::kissing_heart:
Nekem az áfonyás mindkettőnél hányás vagy erjedt gyümi ízű.
Szerencsére már ugye nem csak az Iqos és a Glo van…számomra az Iqos duo akkor a fan.
Hanem pl.Uwoo vagy Lambda(ez már kijelzős mint a vape​:wink:)

1 kedvelés

Úgy látszik én totál lemaradtam ennek a lz egyedfejlődéséről. :sweat_smile:

Felhozom egy kicsit a témát.
És mi a helyzet akkor,ha már ugye nem sokat analógozok és jóval többet vapelek.A vérnyomásom(nem biztos,hogy ettől,foghatjuk a Pfizer oltásokra is)jó ideje 110 vagy 100 vagy 90/60 vagy 50.Ez nekem alacsony.
Hosszú évek óta szedek reggel és este 2 féle csökkentőt is.(Sztem már el lehetne hagyni.De ezek azok a féle csökkentők(béta-receptor gátló és ACE gátló)amiket nem lehet úgy szedni,hogyha alacsony nem veszem be,ha meg magas a nyomás,akkor beveszem.Ezeket folyamatosan kell szedni)(Tudom,hogy orvossal kellene ezt megbeszélni,de még nem szántam rá magam,hogy maszekon elinduljak egy kardiológushoz)
Egyszer volt,hogy nem mertem az estit bevenni,mert 90/50 volt a nyomásom este.Erre az értékre már nem akartam bevenni.
Állandó szédüléssel és ájulásérzéssel élek(Egy ideje)
Használok Doterra olajokat is,(Nem tudom ismeri-e valaki)amik pl.nyugtató hatásúak…(sok minden másra is használnak)és szedek “zizibogyót”(hangulatjavító Citalopram-zentivat)és gyenge 0.25-ös Xanaxot.Aminek már csak a felét veszem be.Ezeket reggel és koradélután kell szedni(lassan el fogom hagyni a Xanaxot).

Tehát:vapelek,enyhe nyugtatót szedek és olajokat is használok.Ezek így együtt lehet már úgy hatnak,hogy tényleg elhagyhatnám a vérnyomás csökkentőket.
De ismétlem,a 3 Pfizer is bekevart,ebbe is belekavarhatott.

Azon kívül,hogy keressek egy orvost,mi a megoldás ebben a helyzetben?

Múltnap csak úgy… Vérnyomást veszek a jobb karomon. Eredmény :150/100, kis szünet, aztán újra, a jobb karomon, eredmény 150/100, (jelezném, h soha nem volt gondom Vérnyomás szinten.) majd újra. Kis szünet, ekkor a bal karomon. Eredmény 130/85… Majd aztán mondja egy ismerős orvos, h a bal karból kell Vérnyomást venni. Mindig. Mert bal oldalon van a szív is.

2 kedvelés

Hát nem tudom… :thinking: Maga a xanax is eléggé letompít, viszont azt meg csak úgy nem írják fel, és csak úgy nem lehet elhagyni sem. Én nem tudok megoldással szolgálni. De a szédülés átérzem. 100/70 a vérnyomásom, ha már 105 vagy 110/70-re felmegy már nem érzem jól magam. Jön a fejfájás, szédülés, s.t.b. És persze a jó öreg szívdobogás érzés. Ha nem akarsz rosszabbul lenni, én azt javaslom ami nekem is bevállt. Ne siess sehova! Ne kapkod! Ne idegeskedj! Ne akadj fenn dolgokon! Ha nyugodt maradsz elmarad a szédülés. Legalábbis nálam működik. :slightly_smiling_face: Persze azért menjél dokihoz!

2 kedvelés

Oltas előtt nekem egy megfázás, max 2-3 nap volt. Tavaly novemberben bekaptam a 2 pfizert. Februárban megfáztam. A megfázás szinte 3 hétig tartott, pedig, szedtem a bogyókat is rendesen…

1 kedvelés

A szív jelentős része a bal oldalon van. De joggal mondhatjuk hogy a bal oldalon található, mert tömegileg ott több szív található. Na ezt jól megfogalmaztam… :sweat_smile: És igen, a bal karon kell vérnyomást mérni. :slightly_smiling_face: A dokik is ott mérik.

2 kedvelés

Szervusz @Robertino_daf

Sajnos már 25 éve , hogy szedem a gyógyszereket magas vérnyomásra ! Soha nem mértem jobb karon vérnyomást ! És még az sem mindegy , hogy tusolás előtt vagy után méri az ember , valamint 5 perc teljes nyugalmi állapot kell mérés előtt ! Az egy éves teszten is részt vettem , minden hónapban 1 hétig kellett mérni reggel, délben, este.

1 kedvelés