Ma délután érkezett e-mailben, érdemes elolvasni

Kedves Vaper társunk!

A közeljövőben számos olyan szabályozási intézkedés megvitatása várható az Európai Unió szintjén, amelyek még a jelenleginél is jobban korlátoznák az e-cigarettához való hozzáférést. Ha az intézkedések megvalósulnak, az azt jelentheti, hogy az e-cigaretta nem lesz kapható a boltokban és csak a gyógyszertárakban lehetne beszerezni – sőt még az is lehet, hogy csak orvosi receptre, korlátozott ízválasztékkal. Ezen lehetőségek mérlegelésekor a Bizottság figyelmen kívül hagyja az e-cigarettát használók egészségét és jólétét, illetve azon szilárd bizonyítékokat, amelyek azt mutatják, hogy a hagyományos dohánytermékekről a csak nikotint tartalmazó termékekre való átállás jelentős közegészségügyi előnyökkel jár.

A szabályozás többek között a következő negatív hatásokkal járhat: • Az e-cigaretták gyógyszerészeti szabályozása, ami azt jelentené, hogy nem lehetne őket hagyományos kiskereskedelmi egységekben árusítani • Az ízesített e-cigaretták értékesítésének tilalma • Az e-cigaretta és készülékei EU-szerte érvényes online értékesítési tilalma • További csomagolási követelmények Összefoglalva, az új szabályozás az alábbi közvetlen veszélyt jelentené a fogyasztók e-cigarettához való hozzáférésére: • Az EU 11 millió vape használójának nem lesz biztosítva a hozzáférés a biztonságosabb nikotintartalmú termékekhez, ami akár vezethet ahhoz is, hogy o az ízesített e-cigaretta használókat rákényszeríti, hogy visszatérjenek a károsabb hagyományos dohánytermékek használatához, és korlátozza az EU polgárok még hagyományos cigarettát használó 23%-kát abban, hogy áttérjenek egy k evésbé káros alternatívára. o A fekete piac méretét növekszik az értékesítési csatornák korlátozása miatt, ami jelentős egészségügyi kockázatot jelent a nikotinhasználók számára, akik esetleg nem tudnak arról, hogy gyengébb minőségű hamisított termékeket vásárolnak. o Korlátozza az információkat, amelyeket a nikotinhasználók a termékekről kaphatnak, ezzel csökkentve a tényekkel megalapozott döntéshozatal lehetőségét.

Mit tudsz tenni? Itt regisztrálhat az Európai Bizottság honlapjára https://qrcodes.pro/1dhBVA , amely értesíti Önt, ha elkezdődik a konzultáció a szabályozási javaslatokról. Ha ez megtörténik, írásos véleményt küldhet a Bizottságnak, amelyben felvázolhatja, hogy a javasolt szabályozás milyen hatással lesz Önre. Hogyan írjak véleményt? Kezd azzal, hogy saját szavaiddal körülírod a helyzeted, például magyarázd el, milyen termékeket és ízeket használsz, és ezek hogyan segítettek neked. Talán az e-cigaretta segített leszokni a dohányzásról, vagy csökkenteni a cigarettafogyasztást. Lehet, hogy korábban más dohányzásról való leszokást segítő szereket is kipróbáltál, de azok nem működtek. Talán úgy találtad, hogy az e-cigaretta több szempontból is jótékony hatással van a közérzetedre, például pozitív hatással lehet az önbecsülésedre. Mond el, miért nem tartod jó megoldásnak a Bizottsá g által javasolt intézkedéseket – például talán arra késztetnének, hogy visszatérj a dohányzáshoz. Az érvelés során vedd figyelembe, hogy a Bizottság felé konkrét példákat kell felhoznia a bizonyítékokkal kapcsolatban. Lentebb találhatsz tényekkel alátámasztott információkat, de kérjük, adj meg további bizonyítékokat, amelyek relevánsak saját tapasztalataid és körülményeid szempontjából. Ha szeretnéd felhasználni a lent említett tényeket, akkor ne feledd, hogy érdemes a saját szavaiddal elmondania azokat: ez biztosítja, hogy az Európai Bizottság döntéshozói meghallhassák a véleményed.

9 kedvelés
8 kedvelés

Ezt én is olvastam és regisztráltam, illetve írtam véleményt is. Néhány hete, egy hónapja e-cigizek. Nyilván írtam. Én is egy sokkal kevésbé ártalmasabb alternatívát kerestem. És megtaláltam. És hiszem, hogy nem megvezettek, behülyítettek hogy ez jobb holott mégsem, hanem tényleg jobb az e-cigi. Sok minden alátámasztja. Pont most jön ez, amikor éppen próbálok egészségesebben élni, a függőségemre kevésbé káros alternatívát találni. Persze, hogy írtam.

Nem is értem, hogy miért akarják ezt visszaszorítani. Volt ugyan néhány éve, meglehet talán több mint 10 éve is egy japán kutatás. Azt hiszem japánok voltak. Vizsgáltak 5 meg nem nevezett márkát, amelyek közül valamelyikben a normál ciginél 10x több formaldehidet mértek. Ez úgy el tűnt mint a kámfor. Nem lett belőle semmi. Eltűnt. Azóta se vizsgálta senki, legalább is nem lehet olvasni róla. Biztos vizsgálták azóta is csak nem találtak hasonló eredményt… Vajon miért.

Én is üzenem minden e-cigi használónak, hogy mondják el a véleményüket, ne habozzon ebben senki!

8 kedvelés

2023-tól, az EU, – ki akarja tiltani az elektromos cigarettát Európából.

Muszáj benyújtanunk a Peticiót minden egyes európai állampolgár nak.

4 kedvelés

Szia én írtam nekik ne aggódj olyat …
Viszont akkor én betiltanám az alkoholt is és a cigarettát is !!! Ugyanúgy ahogy a már bocsánat taknyos gyerekek is megvehetik ezeket szégyenszemre.
Na akkor néznének csak sokan !!!
Bocsánat.

4 kedvelés

Sok sikert hozzá! 2022-ben már igazán lehetne annyi esze a politikusoknak, hogy olyan, hogy kitiltás nem létezik. Olyan van, hogy valamit illegális útra terelnek…kiváncsian várom hogyan fogják megakadályozni a “sütő aroma” és a “lézerkard” vásárlását. :grin: Alapot meg veszel a borászati szaküzletbe, ahogy akár eddig is. A nikotion eddig is tiltott szer volt, mégis bármikor veszek 100mg-os “patkánymérget” ha akarok…idióták nem tanulnak. Az amcsik már rájöttek, hogy a fű kergetése helyett sokkal jobb az államnak a fű adóztatása. Az alkoholt is egyszer próbálták betiltani, nem sok sikerrel, pedig akkor még sehol nem volt az internet meg a globális kereskedelem. De nem baj, majd az emberek továbbra is meghalnak a dohányzástól, legalábbis az a réteg, aki nem ismeri a vape világát.

8 kedvelés

Feltételezem, ez nem úgy lesz, hogy negnyomom a kijelölt dohányzóhelyen :roll_eyes:a Yihin a fire buttont, és azonnal fültövön kúrnak gumibottal. Utána meg igazoljam, honnan van a vape… :grin:

2 kedvelés

Beba@@na​:rofl:papírom van mindenről​:grin:
Még arról is hogy bárhol vapelhetek :rofl::rofl::rofl::rofl:

2 kedvelés

Ugyanitt asthmainhalátor testbe épített MTL mod eladó :joy:

“Dehogy vagyok vaper, biztos úr, a Nick az a keresztnevem…” :rofl:

2 kedvelés

Ma lesz a híradóban az elfbar forgalmazassal kapcsolatban valami riport, és a Zacher is fog nyilatkozni, hogy miért veszélyes. Kíváncsi vagyok mit fog mondani…

6 kedvelés

Az a Zacher,aki “virológus” is? :thinking:

1 kedvelés

Igen, az :blush:

Melyik csatornán, hánykor lesz?

1 kedvelés

Na most figyeljen a nagyvezérünk !!!
Igaz franciaország,de na…itt meg lassan üldöznek minket​:rage:


4 kedvelés

RTL, de semmi értelme nem volt…

Köszönöm! Azért majd visszanézem, kíváncsi vagyok…

Én nem néztem meg…

Csak azt ne mond valami értelmeset vártál. :grin:

1 kedvelés

Egy kicsit reménykedtem :slightly_smiling_face::roll_eyes:

Vennem kell néhány liter nikotinos alap levet :thinking::thinking::thinking:

2 kedvelés