Figyelem! Újabb konzultációra hív minket az Európai Parlament!

Tavaly már osztottunk meg egy hasonlót. A mostani kérdőív célja a dohányzás visszaszorítása és a füstmentes termékek szabályozása illetve az ízesítés megszüntetése lenne… Töltsük ki minél többen, hogy lássák merre kéne indulniuk! Reméljük hallgatnak is ránk!

6 kedvelés

Nekem nem hagyja most telóról.
Bejelentkezés után befagyott.

Nekem is.

Lassú nagyon várni kell…

2 kedvelés

Nekem PC-n is nyögve töltött be. :slightly_smiling_face:

Szóval újabb szigorítás várható. Nincsenek illúzióim. De legalább lesz egy jó kis adatbázisuk… :thinking:

Nekem is akadtak gondjaim az elején, de ha vártok picit be fog tölteni. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Hát gyerekek ebből csak annyi derült ki, hogy van hely ahol még van automata. Ill ha sokan beixelik, hogy az ízesítés irreleváns talán leesik a tantusz, hogy tök mindegy milyen ízű a nikotin ha függő vagy :slight_smile:

3 kedvelés

Kitöltve :+1:

Na bakker. Ilyen keservesen még semmi nem töltődött be. Kitöltöttem a nagy semmit: Az első két kérdéssel nem értek egyet. A harmadiknak igazat adok, hogy az új termékek segítenek a leszokásban. Az összes többinél azt jelöltem be, hogy nem tudom a választ.
Végszóba meg azt írtam, hogy már túllihegték az egészet. Szerintük az öregek, akik végigdohányozták az életüket dögöljenek meg? A fiatalokat meg nem oktatni kellene inkább, mint azon agyalni mit lehetne még betiltani azok után, hogy már minden tiltva van?

3 kedvelés

Kitöltöttem én is. No igen. Ha félre tesszük a naivitást, meg azt, hogy minden a pénzről szól, (azt ne felejtsük el, hogy a tüdőgondozás TB alapon szintén sok deficit…) hháát, olyan szemmel igen logikus kérdések. Szinte el is hinném, hogy tök jó kérdések, tök jó felmérés, stb. Ne hirdssük a dohányzást, ezt visszaszorítani, ellenpropaganda stb. Tök jó hozzáállást tükrözne. Ne hirdessük a dohányzást, sőt ellene kampányoljunk. Jó lét Lenina… Csak kimarad a legfontosabb. A volt dohányzók alternatívája, amit ezekkel megszüntetnének… Ez az egész nem arról szól…

5 kedvelés

hy hy
HM ez nekem gyanús … de biztos én vagyok bolond ezt a hangok is megmondják a fejembe :slight_smile: Valaki aki IT nem tapasztalta hogy ide oda dobálja az ip ét ? Kitöltés közben változik … hogy hova érkezik be … Ennek két oka lehet ! Az első hogy nem hülyék lassú és más szerver parkba csapódik be … A második okát inkább le se írom. Nah mindegy nekem furcsa . TESÉK KITÖLTENI!

1 kedvelés

A tüdőgondozás deficitje alighanem eltörpül a dohányzásból származó profit mellett.
Ne hirdessük, meg ellenpropaganda? Amíg zárjegy van a cigin, addig mindez csak képmutatás. A dohányzók és volt dohányosok magasról le vannak carva. Ők csak addig jók, míg hasznot hajtanak, vagyis bagóznak, vagyis még addig se, mert megvetendőek. Senkit se érdekel a sorsuk. A drogos, meg az alkoholista az beteg, a dohányos meg tömeggyilkos. Ez a megítélés. Alternatíva? Minek az? Szokjon le, és kész. Esetleg vegyen hozzà tapaszt, meg rágót a patikában, hát az már csak elég kell legyen? (Azok is ugyanannak az érdekkörnek hajtanak hasznot.) Ha úgy se megy, akkor megérdemli, mert akaratgyenge.
Igen, ezt az alernatívát meg akarjàk szüntetni, ellehetetleníteni, amennyire tudják, legalább addig, amíg ugyanannyi befektetéssel, ugyanannyi hasznot nem lehet húzni belőle, mint a büdösbagóból.
Három oka is van szerintem, de az egészség védelme nincs köztük.

  1. A dohányipar-kereskedelem, és a kapcsolódó üzletágak (beleértve a gyógyszeripart) profitját csökkenti.
  2. Kínának hasznot hajt.
  3. A gőz kinézetre hasonlít a füsthöz. Az e-cigiző úgy néz ki, mint aki dohányzik. Nem véletlenül hívják dohányzást imitáló eszköznek. A gyógyszertári tapasz, nikotinrágó, spray, stb.azért is elfogadottabb (az üzleti részén túl), mert nem imitálják a dohányzást, pedig azokkal is nikotint visznek be.
    Az imitálás vörös posztó a nem dohányzók és a dohányzók körében is. Ők csak azt látják, hogy a vaper ránézésre dohányzik, jól érzi magàt, és (egyelőre legalábbis) nem döglik bele. Ráadásul nem rég olyan helyeken is lehetett gőzölni, ahol cigizni nem. (Na, erről tettek is…)
    Akkoriban volt, hogy vonaton utazva fültanúja voltam, hogy egy vaper megkérdezte mindenesetre a kalauzt, hogy használhatja-e az e-cigit? A kalauz válasza az volt, hogy az akkori szabályok szerint igen, de ne tegye, mert látva a “füstöt” irritálja a nem dohányzókat, de legalább annyira a dohányzókat is, mert ők nem gyújthatnak rá. Most már gondolom, mind örülnek, hogy egy kalap alá veszik a büdösbagóval, ès ugyanúgy tiltjàk mindenütt…
    Bocs, hogy hosszú lett, de ez a véleményem. Szerintem ez a konzultáció is csak porhintés, rosszabb esetben adatgyűjtés. De persze kitöltjük, mert nincs nagyon más lehetőségünk.
    Mióta elektromos cigit hasznàlok, az ezzel kapcsolatos huzavona ráébresztett: az emberélet értéktelen. :frowning:
9 kedvelés

Kimondottan gyűlölöm ezt a kérdőívet és azt is, aki a kérdéseket ilyen látványosan az e-cigi és annak használói ellen fogalmazta meg! Például mindjárt a harmadik kérdés: Próbált leszokni az utóbbi 10 évben? Melyikről? Azután, hogy az első két kérdésben sikeresen különbséget tettünk a hagyományos dohánytermékek és a megjelenő, új termékek között, itt máris egy kalap alá vagyunk véve egykori önmagunkkal!
Aztán tovább: Foglalkoznak-e az uniós intézkedések a következő aggályokkal? Miért nincs egy olyan válaszlehetőség, hogy “Igen, túlságosan is!”
Aztán: Mi a véleménye a dohánytermékek alábbi csatornákon történő reklámozásáról szóló jelenlegi rendelkezésekről? Melyik féle termék esetében, tessék mondani! Mert nyilván más a véleményem az analóg és az e-cigi esetleges reklámozásról! Itt inkább az a mindegy, hogy melyik “csatornáról” van szó.
Aztán egy másik: Ön szerint be kellett volna-e tiltani a következő termékkategóriák értékesítését…? Itt miért nincs egy olyan lehetőség, hogy: “Nem, szerintem ezt nem kellett volna betiltani!” (Például miért ne lehetne e-cigit, vagy tartozékait árulni koncerteken, fesztiválokon, vagy bárokban, éttermekben? Ha ott is ki tudhatnák szűrni a veszélyeztetett korosztályt, a kiskorúakat. Bár a bárok, meg az éttermek két nagyon különböző kategória volt legalábbis az ókorban, amikor utoljára ilyen helyeken voltam, nem nagyon hiszem, hogy étteremben ugyanolyan szükség lenne erre, de egy bárban simán.)
Aztán még egy utolsót: Ön szerint korlátozni kellett volna-e a láthatóságot az értékesítési pontokon a következő termékek esetében? Itt miért nincs egy “Nem, egyáltalán nem kellett volna, sőt Magyarországon az értékesítési pont láthatóságát nem kellett volna korlátozni semennyire sem, de ennyire biztosan nem!” válaszlehetőség?
Nem töltöm ki! Ha az életemben már tudok, itt is akarnék különbséget tenni dohányzás és e-cigizés között!

2 kedvelés

“Mióta elektromos cigit hasznàlok, az ezzel kapcsolatos huzavona ráébresztett: az emberélet értéktelen”.

Ebben lehet valami…
A dohányzás bármelyik változatáról igazolt tény, hogy stressz mentesítő eszköz. (Igaz, magában is egy stressz tényező, mert a szervezet alkalmazkodó képességén túl mutathat, bár a köd formájúról még nem derült ki.) A lényeg, hogy minden élőlényben az olyan külső ingerek hatására,(magas hő, hideg, ordibálás, nálam a bab ételek megvonása, stb.) melyre a szervezet nem tud egészséges válaszreakciót adni, stressz fehérjék aktiválódnak. Emlékeim szerint már több, mint 40 félét ismernek. Ezek a stressz fehérjék próbálnak segíteni az elviselésben, de károsak is lehetnek, ugyanis képesek átírni a DNS-t és ennek ismerten csúnya következményei lehetnek. Tény, hogy a stressz első kimutatható hatása valamennyi lénynél a szaporodási ráta csökkenése, a második az immun rendszer leépülése. Nos, ezek után úgy érzem, joggal gondolom azt, ha a stressz csökkentők eszköztárát szabályozással akarják csökkenteni, akkor ezzel arányban csökkentsék a stresszt okozó potenciális tényezőket is és hitelt érdemlően igazolják azt, hogy a tiltás arányban áll a várható haszonnal. Ellenkező esetben azt is joggal gondolhatom, hogy nekem és sorstársaimnak kifejezetten ártani akarnak az új szabályozó és tilalom bevezetésével egészségem és életminőségem romlása terén egyaránt.

2 kedvelés

“a stressz csökkentők eszköztárát szabályozással akarják csökkenteni”

A csökkentés célja, hogy a nekik tetszőt (értsd: hasznot hozót) válaszd. De közben azt a látszatot keltik, hogy téged védenek. :wink:

2 kedvelés

Majd szervezünk néhány túlélő tábort, ahol az érdeklődőket megtanítjuk a természetes leves készítésére és arra is, hogyan tehetünk szert a megfelelő használatához szükséges ködgenerátorra.

PG VG van a flóravitánál, aromának meg max szívunk ilyet 30 ml-es aromák (aromaaruhaz.hu) :wink: :laughing:

3 kedvelés

És az “erő” hol marad?:pensive::rofl:

hát azt vehetsz a dohiboltba, dudod azon pénzük van :wink: :laughing: