Lost vape thelema dna250c javítás

Sziasztok!
A címben említett modom sajnos nem viselkedik jól. 3 hónap pihenés után(akksik is pihentek) előszedtem a szekrényből, majd feltettem töltőre és először 4%ot mutatott az akksi. Mondom jó rendben, úgyis feltöltöm használat előtt, 10 perc múlva csak véletlenül ránéztem és láttam, hogy a kis led zölden világít. Esélytelen volt, hogy kész is legyen, ugyanúgy 4%-on voltak az akksik, de már jelezte, hogy alacsony a töltés. Mit csinál ilyenkor az ember? Másik kábel, akksik ki-be, másik akksik. Na ezután már az órája se jött be, arra is hibát írt és sehogy sem veszi fel a töltést. Szinte biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok a béna, de az sem lehet, hogy 6 kábel és 4 akksi teljesen rossz lenne. Tudtok esetleg valamit a problémáról? Bármi tippet adni, esetleg javítanak ilyet valahol?
Nagyon szeretem ezt a modot, a szívem szakad meg kb…
Köszi előre is!!

1 kedvelés

Szia!
Külső akkumulátor töltővel próbálod tölteni,vagy a modban?

4 kedvelés

A modban. Nincs külső töltőm…tudom, hogy kellene de sosem volt problémám ezzel
(Eddig?:grin:)

1 kedvelés

Lehetsèges,hogy a modban lèvő aljzat,vagy kontakt hibás,vagy a forrasztás “elengede”,ès nem èrintkezik rendesen a töltő vezetèk csatijával.

8 kedvelés

Nagyon vigyáztam a modra, csak lakásban volt használva, patika állapot tényleg…gondolt egyet és azt mondta volna, hogy ennyi?

4 kedvelés

Nem,csak ha modban töltöd az akksit,akkor minden alkalommal kiteszed annak a veszélyforrásnak,hogy tönkremegy a töltő aljzat.Ahogy fentebb is írtam, akár a forrasztás is elengedheti.
(Én azért megpróbálnék egy külső töltőt).
Szerkesztés:
A pirossal jelölt rész.

7 kedvelés

Még az is lehet, hogy mélykisültek az akku-id.

Ez az egy mod-od van? Az elemekre azért rákéne nézni… Lehet, már benne vannak a korban…
A mod-od két akkus. A két 18650-esből elég ha az egyik ki van fittyedve, az már lehúzzhatja a rendszer feszültséget…

Ahogy @John mondja, fontos hogy legyen egy biztosztonsággal feltöltött akkumulátorod amivel megválaszolható a problémád, hogy tuti jó akkukkal mit is csinál a “beteg”? :thinking:
Addig még, fel ne add!

Ha van műszered rámérhetsz, töltött állapotban kb. 4,3V-ot kell kapnod akkunként vagy kölcsön kérsz a vape havertól fullos akkukat vagy szerzel külső töltőt, de venni sem tétel…
…főleg nem egy kedvenc mod miatt. :wink:

6 kedvelés

Igaza van @Balazs_Samu_Nagy Samunak, azt tudom, a DNA-nak is van némi nyugalmi áramfelvétele, amivel simán mélykisüthette az akkukat. A mod BMS elektronikája korlátozott tudású. Ha a mod nem lett power off-fal kikapcsolva, még többet eszik. Kell egy figyelést fenntartania, hogy be tudd kapcsolni 5 gombnyomással. Sok a 3 hónap.
Külső töltő…

Félretett modból ajánlott kivenni az akkukat, ha pár napnál többről van szó.

6 kedvelés

Köszi mindenkinek, akkor összegzek.
Nem kapcsoltam ki “normálisan” ami valószínűleg gatyára merítette a benne hagyott akksikat, tehát egyáltalán nem biztos, hogy meghibásodott a mod.
Szerezzek be egy normális töltőt, és próbáljam meg más akksikkal. Imádkozzak(?)
Xtar, basen töltőket találtam így nagy gyorsan, azok megbízhatóak?

6 kedvelés

Én simán vennék legalább 2-4 új Lghg2 akkut meg egy töltőt ,vagy ha van a közelben egy vapertárs egy próba erejéig míg rápróbálsz a mododra :wink:ott akku baj lehet …vagy csatlakozó.

4 kedvelés

Tuti hogy a modnak kutya baja​:+1:

1 kedvelés

Nekem is Xtar van, tökéletes!

4 kedvelés

Na sziasztok!! Sikerült akksikat szereznem, hálistennek a régi akksikkal volt probléma, gond nélkül működik a mod. Közben normális töltő is úton van, köszi mindenkinek a segítséget!
Annyi kérdésem lenne még, hogy így nem a modban töltve az akksikat mindig ugye cserélgetnem kell őket, viszont a modon én nem találtam olyan funkciót amivel ki tudom kapcsolni tehát egy akksicserénél az óra+dàtum elszáll. Apróság de erre van valakinek tippje?

5 kedvelés

Szia!
Èn akkumulátor csere előtt,mindig kikapcsolom a modomat.A tűzgomb 5 gyors egymás utáni megnyomásával.Ujjabbaknál azt hiszem 3 is elég a kikalcsoláshoz.
Aztán règi lemerült akksi ki,az új feltöltött be.
Visszakapcs,tűzgomb 5 vagy 3 gyors megnyomása.
Az előzőleg beállított èrtèkek mindig megmaradnak.
Bár az is lehet,hogy mod függő,melyik,hogy kezeli a korábbi beállításokat.

1 kedvelés

Szia!
Amig aksi csere van megtartja ha tovább áll üresen feldugod pc-re escribre és be állítja magát…

3 kedvelés

Én a DNA100 nal nem találtam infót a kikapcsolás lehetőségére. Én is érdekesnek találtam, de az X-szer megnyomott tuzgomb itt nem működik.

3 kedvelés

Kerestem a neten, elméletileg nem lehet kikapcsolni csak lezárni, de végülis be birom állítani rajta az időt és nem is zavar annyira csak mondom hátha valaki mégis megtalálta a módját​:grin:

2 kedvelés

Őszinte leszek nem nagyon piszkáltam a szoftverrel, az ilyen apróságokon kívül van értelme szerinted megismerkedni vele?

3 kedvelés

Igen persze ez a lényege a dna chip-nek…minden is be állítható.Ha nem használod sok értelme nem volt venni…legalább egyszer be kell lőni magadra.

4 kedvelés

Én is ennyi opciót találtam, bár beszélgették az Evolve fórumon a full power off lehetőségét, nemigen valósult meg…

Szóval vagy akku kivesz, vagy néha rátölteni, vagy folyamatosan használni, mert valóban mindegyik Color DNA pár hét alatt kinyírja az akkut.

4 kedvelés