Lost Vape Centaurus M100 élménybeszámoló

Ezúttal egy mod van terítéken, ami szintén a Sourcemore-ról érkezett. A Quest 2.0-ás chip-pel ellátott Lost Vape Centaurus M100 5-100 wattig terjedő teljesítménye szinte bármilyen single coil-os RTA-hoz, vagy épp porlasztós tankhoz tökéletes választás lehet, akár DL-ről, vagy akár MTL-ről legyen is szó. Az egybeöntött fém ház a mágneses fém oldalpanelekkel együtt 97,2x38x26mm-es méretekkel rendelkezik, ebből a 26mm a tank-befogadó képességét hivatott jelölni. Nagyon érdekelt már ez a mod, hogy mit tud, vagy épp mit nem tud, ugyanis a hiányosságai ellenére rengeteg pozitív interakció található a neten az M100-al kapcsolatban.

8 színt kapott, kétféle kivitelben. Van a sima, amik a Midnight Blue, Knight Black, Lunar Pink, Gunmetal Gray és Interstella fantázianeveken futnak, illetve van a dombormintás verzió amik az Icy Mint, Dusty Rose és Galaxy Beige neveket kapták. Hozzám a dombormintás variánsok közül a csajosnak mondható Dusty Rose érkezett. Nézzük is meg, mizu van az M100-al.

Lost Vape Centaurus M100 élménybeszámoló


A doboz tartalma és ismerkedés a készülékkel

Ha lehúzzuk a dobozról a színes fedlapot, majd kinyitjuk, legfelül a garanciakártyát és használati utasítást találjuk. Ha ezeket kivettük, már meg is pillanthatjuk a Centaurus M100-at. A készüléktől jobbra pedig, egy külön kis fakkban, megtalálhatjuk a töltőkábelt is.

Érdekes dizájnt kapott ez a stílusú M100. Az oldallapok alsó és felső részén található domborminta szélei szépen le vannak kerekítve, kellemes tapintásúak, viszont középen a szürke logó már ennél azért érdesebb, lekerekítés nélküli domborminta ami még akár karcolhat is, de abszolút szokható és nem mellesleg jól néz ki.

Szemből a mod nem tartogat túl sok mindent, többek között a 3 az 1-ben léptetőtárcsás interface gombot, ami azért 3 az 1-ben mert ebben van az akkuszint jelző led, ezzel tudjuk forgatással a wattot állítani, és persze ez a tűzgomb is egyben. A gomb alatt továbbá megtalálhatjuk a 0.96 colos TFT kijelzőt is, szintén alatta a ki,- és bekapcsoló gombot, és végül az USB-C csatlakozó is itt kapott helyet.

Center 510 csatlakozót kapott, aminek köszönhetően bármilyen tankot is tegyünk rá, tökéletesen fog mutatni és illeszkedni a modon, természetesen 26mm-ig bezárólag, ami tegyük hozzá, nem is olyan kevés. Ráadásul a full fém ház miatt 100 grammot nyom maga a mod, akkuval persze többet, ami azért lényeges, mert így szettben nem válik olyan könnyen fejnehézzé.

A kijelző felöli bal oldalon semmi nincs az oldallap alatt. A jobb oldalon is csupán az akkufészek, ami egy 18650-es akku fogadására képes. Az akkut pozitív érintkezővel felfelé helyezzük be, ahol is csatlakozik a mod rugós pozitív érintkezőjéhez. Itt is megtalálható egy szalag, amivel könnyedén kivehető az akku, ami a rugós érintkezőnek köszönhetően tökéletesen befeszül a helyére.

Itt már az első bekapcsolás után vagyunk. Meglepően élénk kék szín fogadott, viszont kellemes a szemnek. Alapból normál módusban találjuk a modot, ami a porlasztós tankokhoz van kalibrálva. (Ha szettben vásároljuk meg a terméket, a Centaurus Sub Coo tank jár hozzá gyárilag.) A tűzgombot 5x gyorsan megnyomva át is vált a mod a piros színben pompázó DIY módusra, ami pedig a felújítható tankokhoz a legmegfelelőbb választás.

A ki,- és bekapcsolás a kijelző alatt található tológombbal történik. Meglepően gyors ez a metódus, ami hatalmas pozitívum számomra.

A léptetőtárcsa lezárása 3 gyors gombnyomással történik, aminek köszönhetően nem tekeredik el, illetve nem állítódik el a beállított watt érték. Közben a tűzgomb ugyanúgy aktív marad. Ajánlott lezárni, ugyanis zsebben, vagy táskában könnyen eltekeredik.

A normál és DIY közötti váltás 5 gyors gombnyomásra történik, viszont csak úgy lehetséges, ha nincs lezárva a léptetőtárcsa.

Puff nullázásra is van lehetőség, bár picit kacifántosan oldotta meg a gyártó. Kikapcsolt állapotban nyomva tartjuk a tűzgombot, majd visszakapcsoljuk a készüléket, persze a tűzgombot végig nyomva tartjuk, és voilá!

A tesztet a két számomra legízesebb tankommal vezényeltem le, ami nem más mint az Ambition Mods Bishop és a DotMOD DotMTL. A Bishop általában a szintén Ambition Mods Hera-n szokott honolni, de gyakran volt a Dicodes Dani társa is. A DotMTL-t pedig kizárólag a Dani-val hajtom, így a már jól ismert és számomra tökéletes élményt fogom ezzel a moddal és az említett tankok segítségével megkeresni. Hogy megtaláltam-e? Na majd minnyá’ írom…


Élménybeszámoló

A dobozból kivéve első ránézésre keskenynek tűnt, viszont használat közben a megszokás miatt ez a benyomás teljes mértékben eltűnt. A fogása kényelmes, mivel mindegyik oldala lekerekített, a kissé keskeny formának köszönhetően pedig minden oldalról és mindegyik ujjal tökéletesen el lehet érni a tűzgombot, ami kényelmi szempontból nem utolsó. A gyártó, elmondása szerint, allumíniumot és rozsdamentes acélt használt a házhoz, de az oldalsó fém fedlapok alatt azért van műanyag borítás is. Bár ez abból a szempontból nem fontos hogy állandó takarásban van. Az oldalpanelek mágnesei eléggé erősek, ahogy azt már megszokhattuk a Lost Vape-től. A mágnesek a házban a műanyag borítás alatt kaptak helyet, az oldalpanelekben pedig csak simán be vannak raggasztva. Mivel az összes mágnes középen van, ezért az oldallapokat megmozgatva jelen van egy kis lötyögés, de az ilyen kialakítás mellett normálisnak mondható, hisz legalább kétszer ennyi mágnes kéne ahhoz, hogy tényleg fixen tartsa az oldalpaneleket és picit se lötyögjenek, viszont ez használat közben nem jelentkezik. A center 510-es csatlakozó pontosan középen van, ami miatt az összkép bármilyen tankkal tökéletes lesz. Emellett, ami szerintem hatalmas pozitívum, a csatlakozó egész felülete egy lehelletnyit kiemelkedik a házból, annyira, hogy szinte lemérni sem lehet, de szabad szemmel azért látható, viszont ez pont elég ahhoz, hogy a tankok ne koptassák le az egyébként kopásra hajlamos festéket.

A 3 az 1-ben léptetőtárcsás tűzgomb valójában egy dupla nyomáspontú billenőgomb. Ezt onnan lehet észrevenni, hogy középen megnyomva is lágyan kattan, a szélein megnyomva pedig még lágyabban kattan. A lágy kattanás pedig azt jelenti, hogy alatta egy finommechanikus kapcsoló található. Azért így már szerintem duplán menő az egész mod, ugyanis ezzel a gombbal a használat is hordoz némi élvezeti faktort. A benne lévő akkuszint jelző led 5 színben váltakozik az akku töltöttségétől függően. A teljes töltöttségtől, tehát 100%-tól 80%-ig lila, 79%-tól 60%-ig zöld, 59%-tól 40%-ig kék, 39%-tól 20%-ig fehér, 19%-tól 0%-ig piros színben tudatja velünk a mod, hogy most épp melyik szakaszban jár az akku. A gomb forgására a legjobb szavak a masszív és magabiztos, ami a használata közben teljes mértékben érezhető is. Maga a léptetőtárcsa nem lötyög, nem forog túl könnyen, viszont zsebben, vagy táskában hajlamos elforogni, ha valami ezt előidézi, így minden esetben érdemes 3 gyors gombnyomással lezárni. A tűzgombra is a fent írtak a jellemzőek. Nem túl érzékeny, viszont könnyű benyomni, az izzítás azonnali. Az egész 3 az 1-ben gomb igazán minőségi hatást kelt, mint anyaghasználatban, mint használhatóságban. A tológomb szintén masszív, ezt már külső behatás sem tudja eltolni. A mérete és a kialakítása könnyen használhatóvá teszi. Egynél több szóval: Az a két darab gomb ami a modon található anyaghasználat és használhatóság terén egyszerűen tökéletes!

A kijelző szép nagy, viszont véleményem szerint túl nagy hangsúlyt kapott a watt érték és a dizájn, ami jelen esetben annyit tesz, hogy a watt érték természetesen jól kivehető rajta, viszont minden másra rá kell zoom-molnunk (legalábbis nekem), ha le akarjuk olvasni az akku százalékot, vagy a slukk hosszának idejét, vagy a többi értéket. A kijelző látványa kellemes a szemnek, a színek nem erőteljesek, viszont természetes fénynél csak a fehérrel írt értékek látszanak, a háttérszínek nem. A kijelző 20 másodpercig aktív, utána elsötétül, majd 3 perc elteltével kapcsol alvó állapotba a mod, ami annyit jelent, hogyha le van zárva a léptetőtárcsa, akkor alap esetben forgatáskor kiírja a locked azaz lezárva feliratot, viszont, ha várunk 3 percet, akkor forgatásra már nem írja ki, illetve feloldott léptetőtárcsa mellett sem reagál a forgatásra, tehát elmegy pihenni, aminek következtében az akkut sem meríti állásában. Természetesen egy tűzgomb nyomással életre is kel, és alvó állapotból felébresztve is azonnali a tüzelés.

A menü, ami jelen esetben sem létezik, szóval inkább úgy fogalmaznék: A módusok között nagyon gyorsan vált, ahogy ki,- és be is gyorsan kapcsol a mod. Ez szerintem előny, mivel gyorsabban célt ér az akaratunk. Csupán a léptetőtárcsa lezárása az, ami lassabb folyamat, de az erre vonatkozó locked és unlock feliratot sem kell 3 másodpercnél több ideig néznünk, viszont mivel csak a tárcsát zárjuk, ezért, ha a felirat közben nyomunk tűzgombot akkor azonnal el is tűnik, tehát enged tüzelni a mod üzenet közben is, ami szintén pozitívum, ugyanis rengeteg mod van a piacon aminél meg kell várjuk, hogy eltünjön a fent említett üzenet, és csak utána enged tüzelni. A puff nullázása bár nem bonyolult, de időbe telt mire felfedeztem, vajon hogyan oldotta meg a gyártó, ugyanis azért az egy fontos dolog, hisz sokan használják arra, hogy mennyit bír az akku vagy a porlasztó, illetve arra, hogy nyomon kövessék a fogyasztásukat. Meglepett volna, ha kihagyják a buliból a puff nullázását, de szerencsére nem tették, és mivel különleges módon oldották meg (fentebb látható róla egy videó), így szerintem még ez is tök menőre sikeredett. A watt állítása gördülékeny és akár egy ujjal is kivitelezhető. Ami szokatlan benne, viszont logikus, hogy 40 wattig egyesével tudjuk léptetni az értéket, 40 watt felett, egészen 100 wattig pedig kettesével lépkedhetünk, ami azért jó, mert DL tank esetén a vastag huzalok és sok tekercses porlasztók miatt egyetlen wattal megnövelni a teljesítményt mondhatni értelmetlen.

Ami az élményt illeti, hihetetlenül egyenletesen izzítja a tekercset, ami azt jelenti, hogy jobb ízt és több gőzt lehet kicsikarni a tankokból, persze ez a build-től és levegőzéstől is függ. Ehhez természetesen a tűzgomb gyorsasága is rátesz egy lapáttal, tehát amint megnyomjuk a tűzgombot már izzít is. Elég szuper ez a Quest 2.0 ahhoz, hogy szinte nullára redukálja a huzal rámpaidejét. Az akkuval jól bánik. Folyamatos, tényleg folyamatos (alig tettem le) használat közben is lazán bírt nagyjából 1.5 napot az akku ami azt jelenti, hogy reggel 6-tól este 22-ig folyamatos használatban volt, és még így is kihúzta másnap kb. 11 óráig. Mindezt 1 ohm körüli ellenállással 10-12 watton. Fentebb volt azért pár negatívum, mint a festékkopás, vagy a túl kicsi betűméret, viszont van még valami ami kissé zavaróbb és direkt hagytam utoljára. A tűzgomb néha gondol egyet és egy pillanatig nem izzít. Használat közben leáll a folyamat, de csupán egyetlen pillanatra. Igaz, csak néhányszor tapasztaltam, és talán a billenőgomb sajátossága, de azért mégis említésre méltó, mert ez ha netán szériahiba, akkor a gombnak idővel kampó, amit nagyon sajnálnék, mert ezen kívül a többi negatívum eltörpül és valószínűleg azok csak számomra negatívumok, mindenki másnak pedig jelentéktelen. De ez, hogy kihagy a tüzelés, ha csak egy pillanatra is, őszintén szólva rosszul érintett, mert ezt leszámítva egy nagyon jól szuperáló készülékről van szó. Remélem, hogy csak ismét én vagyok ilyen szerencsés, és hozzám került pont egy ilyen.

Most pedig foglaljuk össze a fent írtakat egy pró és kontra listában.


Pró :white_check_mark:

  • 3 az 1-ben léptetőtárcsás tűzgomb, és a tológomb. Ez a fajta tűzgomb nekem nagyon bejött. A funkcióit tökéletesen ellátja, a led sem túl éles, a kattanás lágy, nem zavaró. A léptetőtárcsa pedig tökéletesen gördülékeny és egyszerű vele akár egyetlen ujjal is wattot állítani. A kijelző alatt található tológomb is igencsak masszív darab, szintén egy ujjal is használható, ami a jó kialakításnak köszönhető. Tehát a gombok szerintem tökéletesek!
  • Megemelt center 510. Azért ilyet sem látni mindenhol. Csupán nagyjából egy tized milliméterrel emelték meg az 510 csatlakozót, mégis nagy dolog ez. Ennyi kellett csupán ahhoz, hogy minél tovább az eredeti, gyönyörű állapotában használhassuk az M100-at, remélhetőleg sok-sok éven át. Az pedig egy csepp ráadás, hogy az 510-en lévő csavarok miatt rendkívül tartós is marad.
  • Alvó állapot. Bár ezzel gyakran találkozhatunk a mai modokban, ezért talán mindennaposnak mondható, viszont annak érdekében, hogy se az elektronikát ne járassuk feleslegesen, se pedig az akkut ne merítse a mod tényleges használaton kívül, ahhoz ez kell, tehát mindenképp pozitívum.
  • Könnyen elérhető tűzgomb. A ház méretei miatt teljesen mindegy hogyan vesszük kézbe a modot, minden oldalról és minden ujjunkal elérhető a tűzgomb, ami kényelmi szempontból tök jó.
  • Gyors be,- és kikapcsolás, gyors váltás a módusok között. Akinek elege van abból, hogy hosszú másodperceket várjon, hogy beköszönjön, vagy épp elbúcsúzzon a mod, illetve, hogy a módusok között matasson, annak szívből ajánlom az M100-at. Számomra meglepő volt ez a gyorsaság, és, hogy őszinte legyek, a teszt után erősen hiányolni is fogom.
  • Egyenletes és azonnali izzítás. Majdnem olyan érzésem van, mintha ebben a modban alap lenne az előfűtés, és ezt tartani is tudja, szépen egyenletesen, a slukk végéig. Bár talán emiatt nem hozza le a két napot az akku MTL-ben, és RDL-ben, de ugyebár mindennek ára van, és az a kb. fél napnyi akkuidő mínusz teljesen elfogadható a tökéletes élmény érdekében.
  • Erős mágnesek. Szerintem ez is pozitívum, ugyanis így tökéletes összképet alkot a mod a többi bombabiztos alkatrészével együtt.
  • Megfelelő súly. Maga a mod 100g, amire persze még rájön az akku súlya, de még így sem lesz zavaróan nehéz, nem fog lehúzni semmilyen zsebet, tehát ezt is tökéletesen eltalálta a gyártó.
  • Jól bánik az akkuval. Úgy gondolom, amellett, hogy gyors és egyenletes izzítás jellemzi, teljesen vállalható az a maximum 1.5 napos üzemidő, cserébe a gyorsaságért és precizitásért. Megjegyzem a Dani-nak is nagyjából ennyi nálam az üzemideje, szóval nem csalódtam, sőt, abszolút ideálisnak gondolom.

Kontra :negative_squared_cross_mark:

  • Jellemző a festékkopás. Festett mod, úgyhogy nem meglepő, viszont az alján kialakult pár apró és mélynek mondható karc és pötty, ami arra enged következtetni, hogyha nem vigyázunk eléggé, akkor hamarabb megszabadulhatunk a festéktől mint gondolnánk.
  • Helyenként túl kicsi betűméret. Igazából a watt értéken kívül számomra az összes adat túl kicsi amit megjelenít a kijelző. Pedig szerintem lett volna hely két pixellel nagyobb betűknek, de a dizájn oltárán is áldozni kellett.
  • Még mindig a fapados menü! Ezen egyszerűen nem tudok túllendülni. Szívesen kípróbálnám a TC-t, vagy a Bypass-t, de a Lost Vape sajnos jelen esetben sem ad erre lehetőséget. Bár a Grus után talán jobb is így? Viszont amit tud, azt nagyon tudja, de a menüvel kapcsolatos hiányérzetem ettől még nem szűnt meg.
  • Kihagyó tüzelés. Emellett minden más negatívum eltörpül, és csupán az én kritikus hozzáállásomnak tudható be, viszont elég zavaró, mikor egy pillanatra kihagy a tüzelés. Azt azért hozzátenném, hogy mivel alapból azonnali az izzítás, így úgymond ugyanonnan folytatja a mod, tehát az élménynek nincs ideje csorbulni, de azért akkor is, ez a hiba jelentős!

Végezetül még annyit, nagyon remélem, hogy a random kihagyó tüzelés csak nálam ütötte fel a fejét, és nem lesz belőle komoly szériahiba, és a gomb sem fog használhatatlanná válni. Ugyanis ennek ellenére azt kell írjam, hogyha valaki MTL, vagy RDL alá keresne egy kompakt, vagány és egy akkus modot, ami bika módjára képes túrbózni az élményt, akkor én mindenképp ajánlanám a Lost Vape Centaurus M100-at!

A modot az alábbi linken tudjátok megvásárolni:

https://www.sourcemore.com/lost-vape-centaurus-m100-mod.html

:exclamation: Az LCMM kuponkóddal $30.69-re csökken a termék ára :exclamation:

Köszönöm, hogy elolvastátok. Legyen szép napotok! :hugs:

20 kedvelés

Jó írás ismét (micsoda szókincsem van :joy:) @Vaperina_Kinga , köszönjük​:hugs: úgy tudsz írni, azt éreztem, mintha én kezelném a modot közben :grin:

Szerintem az árát nézve, best buy a fogyóeszköz -kategóriában. Bírjon 2 évet, és akkor nem kell agyonfélteni.

4 kedvelés

Eddig idegenkedtem tőle a kinézete miatt, de most már nem is annyira.
De egy ilyen színű készülék teszteléséhez igazán festhettél volna babakék körmöket, hogy kellően stílusos és autentikus legyen. Így csak 9 és fél csillag :sweat_smile:

4 kedvelés

Köszönöm, de nincs körömlakkom. :smiley: Remélem azért így is megteszi. :blush:

4 kedvelés

Sejtettem :rofl:

4 kedvelés

Köszönöm. :blush: Szerintem is jó áron van, és elég masszív darab, bírnia kell. :smiley:

4 kedvelés

Kár, hogy a domborfelületű csak lehetetlen színekben van. Gunmetalban is jól nézne ki.

2 kedvelés

A pinkhez van dripem :star_struck:

Amúgy Interstella​:+1: (az a név… :joy:)

2 kedvelés

Egy fehér meg egy szürke még elfért volna szerintem is, és akkor vagy a fehéret választottam volna, vagy a szürkét. :sweat_smile:

2 kedvelés

Az Interstella a szürke. Így ránézésre.

1 kedvelés

Igen, nekem is úgy tűnik. Csak a dombormintára is kíváncsi voltam. :slight_smile:

2 kedvelés

Jahogy úgy érted, hogy a domborosból fért volna el ilyen színű :grinning:

1 kedvelés

Úgy. :blush:

2 kedvelés

Nem értem, ha egyszer már tudtak egy tökéletes tűzgombot produkálni (B80) akkor minek túlvariálni…értem én, hogy újat kell virítani, de ne menjen a funkció kárára mert akkor “kiöntik a lavórból a vízzel a gyereket is”
Talán csak szoftveres a hiba amit update-el javítanak vagy tényleg csak te fogtál ki egy hibás darabot…mindenesetre bosszantó.
Egyéb gondom az, hogy túl magas. Rámegy még egy 5cm-es tank és magázni kell a szettet egyből :rofl: Vajon miért hagytak az akku felett még 1cm helyet? :thinking:

5 kedvelés

Az 1cm arra jó, hogy oda lehet tenni a vizet ha sivatagba mész :upside_down_face:

4 kedvelés

Kedves Kinga :hugs: nagyszerűre sikeredett ez az èlmènybeszámoló is,köszönjük szèpen!
Lehet,csak az èn problèmám,de azt látom,hogy az utóbbi időben gyártott mod-ok nagy többsège Wattonkènt lèptethető.Én szemèly szerint mtl felhasználókènt hiányolom,a legalább 0.5-es váltást.
Neked a teszt során,nem volt ezt illetően hiányèrzeted?

5 kedvelés

Köszönöm John! :smiling_face_with_three_hearts: A teljesen őszinte válaszom a kérdésedre az, hogy annyi mod megfordult már a kezemben az évek során, hogy nem okoz hiányérzetet a tizedek hiánya, mert egy idő után hozzászoktam mindkét véglethez, és egyébként is mindent wattonként vagy fél wattonként léptetek, akkor is, ha tizedenként is lehetne. :slightly_smiling_face: Viszont igazad van, mert az igazi finomhangolás csak akkor lehetséges, ha tizedenként lehetne mindegyik modot léptetni. De sajnos amíg a DL irányzat a mérvadó, addig egyre több mod lesz amit csak wattonként lehet. Például az M100-hoz is DL tank van szettben, oda meg nem kell a tized. :confused:

4 kedvelés

Szerintem a megerősített 510 és az interfancy gomb miatt van ott az 1cm. :thinking: Ergo sok a kábel…

3 kedvelés

Érdekes a felvetés tényleg. Én úgy vettem észre, hogy a felhasználó is finomhangolja saját magát :slightly_smiling_face: szóval a slukk hosszal meg a szívás erejével simán kompenzálok 1-2 Wattot :grin: (csak az stabil legyen, amit belősz…) ettől függetlenül szeretem a tizedes osztást. (Yihi üdvözöl :wink:)

4 kedvelés

Ha a saját felhasználásomat nézem, akkor elég a fél wattonkénti is, de van az a huzal amivel pont 9.7 watton a király. De amúgy nem lenne nagy erőfeszítés mindenkire gondolni. :thinking:

Szerk.: Yihinél volt amikor számított, ha csak 2 tizeddel mentem feljebb, az M100-nál is tudna számítani az elektronika miatt. Daninál is érezhető ha 10 watt helyett 10.5-el hajtom. Tényleg érdekes téma. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés