Liquid utólag aromázása

Sziasztok ismét!

Már több, mint egy hete megjött a készülékem, és a keveréshez szükséges anyagok, bekevertem a liquideket, de csak az ajánlott keverési arány alsó határára. Naponta többször rázogattam, szellőztettem, megfelelően tárolom, nincs is rossz illatuk, TH is megfelelő, tökéletes a liquid, azt leszámítva, hogy az ízek kicsit gyengék. Ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogyha a liquidhez utólag adok aromát, azzal pontosan mennyit is kellene várni? Vagy egy rendes rázogatás, és egy kis pihi után már jó is? Erre az egyre nem találtam választ sehol. Vagy ha ez “nincs kőbe vésve”, ti mennyit szoktatok várni, mik a bevált praktikák?

Köszi, szép napot :slight_smile:

2 kedvelés

Szia!

Nem hinném, hogy lenne erre kőbe vésett törvény :slight_smile:
Én várnék vele pár napot, mert így egy érett liquidet kicsit visszanyersítesz. Persze lehet ez úgy is finom :sweat_smile:

1 kedvelés

Erre gondoltam én is, de kellett a megerősítés. Köszi. :slight_smile:
Esetleg arra tipp, hogy mennyit is kellene várni? Vagy így újra várni kéne annyit, mint az ajánlott érlelési idő? Bár a kb. 350 mili liquidnek lesz még ideje érlelődni (MTL készülékkel szívom), csak rápróbálnék már a Heisenbergre így nagyobb arányban. Az első keverés számomra nem volt elég intenzív, elég mentolos. :slight_smile:

3 kedvelés

Ha pont olyat akarsz, akkor sztem az ajánlott érlelési idő.

2 kedvelés

Rendben, megfogadom a tanácsot, várok velük még 1-2 hetet, de azért majd rákóstolok :yum:

1 kedvelés

Nyogodzan kóstolj, nem lesz belőle baj :sweat_smile:

1 kedvelés

Melyik aromáról van szó? Van olyan longfill is, aminek nem árt 4-5 hét pihi sem…gyümölcsösök jók szoktak lenni 3-4 nap után.

1 kedvelés

Gyümölcsös Big Mouth aromákról, illetve VV Heisenberg & Pinkman. A gyártó szerinti ajánlott pihentetési/érlelési időn már túl vagyok. :slight_smile:

1 kedvelés

Egészen pontosan Big Mouth Frozen Grape, Kiwi Chiller, Viva Mexico :slight_smile:

2 kedvelés

Heisenberg és pinkman, szinte nem is kell nekik idő, én ezeket 10%-ban bekevertem, rázogattam pár percig (@Deepfreeze az üveget!), és másnap már mehetett is a tankba. Big mouthot nem ismerem.

6 kedvelés

Big Mouthok közül még csak a Frozen Grapet próbáltam, 7.8%-ban keverve 50/50 alapba, ott kevésnek bizonyult, most felhúzom a maradék aromámmal, és ha erős, visszahúzom egy kis alaplével. Heisenberggel ugyan ez. :slight_smile:

1 kedvelés

Lehet itt inkább a vattázással vagy a levegőzéssel lesz valami? :thinking: Van már aroma, ami jó belőle? Mert a heisenberg azért durva cucc és a 8-10 között nincs nagy különbség, bár az íz érzékelés is más mindenkinél…

1 kedvelés

Gyári porlasztókat használok, a levegőzéssel és teljesítménnyel voltak gondjaim, hogy megtaláljam a nekem megfelelőt, de végül meglett. Itt csak az aroma mennyisége lesz, amin változtatni kell. Rendeltem gyári, kész lötyiket is, hogy tudjak mit szívni, ameddig készülnek a saját liquidek, azoknak bejött a kissé intenzívebb ízviláguk, talán ezért szeretnék kicsit karakánabb ízeket. :slight_smile:

1 kedvelés

Értem, akkor passz, én ezeket már rtaból szívtam. De akkor rakjál még bele, az nem árthat, a több jobb :grin:

2 kedvelés

Valószínűleg minden jó lesz, már csak várni kell. :slight_smile:

1 kedvelés

Aromák utólagos likvidálása? :sweat_smile:
(Avagy: M-Typeusú találkozások :nauseated_face:)

Van ami meg frissen a legjobb.

2 kedvelés

Hónapok kérdése, és likvidálva lesznek. :smiley:

Elméletileg ezek frissen nem jók annyira, legalábbis vélemények alapján. :sweat_smile:

1 kedvelés

Hidd el, erre is tudnék mit írni, de az már nagyon fársztó lenne :sweat_smile:

1 kedvelés

Nem akartam új témát nyitni a kérdésemnek ami majdnem a topic címe csak kifordítva, azaz: Aroma utólagos liquidezése vagy bekevert longfill utólagos higítása. Az alany egy Dinner Lady Smooth tobacco longfill ami nekem túl ízes, túl intenzív. Már majdnem egy hete be van keverve a 60ml de még mindig “erős” nekem. Ha még hozzáadok mondjuk 20ml liquidet azzal rosszat teszek vagy elérhetem a nekem megfelelő ízt?

1 kedvelés

Elérheted. Én első körben csak 10ml adnék hozzá, talán annyit se. Ha túl híg lesz azt már nem tudod visszacsinálni.

5 kedvelés