Liquid keverés, érlelés

Sziasztok, június 5.-én szívtam el az utolsó szál cigarettámat, 19 évnyi dohányzás után.
Többször próbálkoztam már a leszokással, idáig sikertelenül.
Most azonban eredményes vagyok, mert egyetlen szálat sem szívtam el június 5 óta. :slight_smile: egy Innokin Zlide Tube MTL Kit 3000mAh-s készülékkel nyomom, számomra ez megfelel.
Eddig kész liquideket rendeltem, viszont sajnos azt tapasztaltam, hogy néhány nap alatt annyira megszoktam őket, hogy teljesen elment az ízük. Rendeltem shake and vape-t, a Chill Pilltől a pirosbogyó mixet, és a kiwi-dinnyét. Plusz alapot, 70VG/30PG. Bekevertem, semmi gond. Kettő napot még vártam is velük. A pirosbogyós három nap alatt megölte a kazánt. 1.2ohm-os porlasztót használok, gyárilag is ilyennel volt szerelve a készülék. A kiwidinnye pedig konkrétan nekem nagyon undorító ízű valamiért.
Ezeket félretettem, visszamentem a maximum smoke gyári eper liquidjéhez. Rendeltem ezek után egy vampire vape pinkman aromát, és ismét alapot, ugyanúgy 70/30ast. 15%ban kevertem be, a következőképp : 10ml volt az aroma, ezért ehhez igazodva 57ml alap, 10 ml aroma, így 67 ml kész liquidem lett. Ez tegnap este készült.
Kérdésem az lenne, % tekintetében tudom, hogy mindnekinek más a megfelelő, azert is kezdtem 15%al, hogy ha esetlegesen kell még higítani, akkor lehessen. Tehát lényegében azt nem tudom, hogy az érlelés idő mennyi kellene, legyen? Illetve szellőztetni ezt kell-e? Egyáltalán… Jól kevertem úgy, ahogy csináltam? Mi a véleményetek? Megtisztelő lenne, ha kapnék néhány tanácsot, tippet, mit javíthatnék, vagy egyáltalán. Jól csináltam-e valamit is. :sweat_smile: Köszönöm szépen előre is, ha válaszol valaki.

6 kedvelés

Szia Edina,

persze, jól csináltad, ha túl erős az íz, hígíthatod majd.

Én nem szoktam szellőztetni, de van aki igen.

Pinkmannak nem kell sok 1-2 nap.

4 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm a választ, s ezzel a megerősítést, hogy nem rontottam el akkor ezt kapásból. :sweat_smile: Következő kazán cseréig várok azt hiszem, három-négy nap múlva esedékes, akkor szépen új kazánnal próbálom majd ki a Pinkmant. Van még alapom, ha kell hígítanom, szóval nem lesz baj. Nagyon ráfeszültem erre a keverés témára most, sokkal inkább csinálnám magamnak a liquideket, mint hogy készen rendeljem őket. És a választék is sokkal szélesebb aromából, mint kész liquidből.
Legalábbis én úgy látom. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Ez így van, hajrá, hajrá. Az elején én is maximum smokoztam, de hamar rájöttem, hogy ez így túl drága.

4 kedvelés

Köszönöm még egyszer a segítséget, szerintem a keverés lesz az én utam. Anyagilag mindenképpen kedvezőbb, ez tény. Előbb-utóbb csak rátalálok az igazira, hacsak nem most ez a pinkman lesz az éppen. Biztosan érkezem még kérdésekkel, amint látom, igazán hozzáértő és kedves társaság van, rengeteg hasznos dolgot olvastam, és sok segítséget találtam már itt. Köszönöm szépen. :blush:

5 kedvelés

Szia Edina!
Gratula a döntéshez és a kitartásodhoz, csak így tovább!!!
A Pinkman kicsit csúszós terep, három fajtával is találkoztam már, itt láthatsz is belőle kettőt:


Mindkettő Pinkman, mindkettő “gyári” csomagolás, kicsit eltérő a szín és az íz… :upside_down_face:
Ha nem lesz elég “ízes” nyugodtan ugorj még feljebb az aromatartalommal, nálam van olyan aroma, amit a gyári ajánlás majd háromszorosával használok. Viszont van olyan is, amit a hivatalos ajánlás felére kell hígítanom. Macerás, de megéri! :grinning:
Az érlelési időt többnyire megtalálod az aromák leírásában, néhány napot mindenképpen érdemes várni a szippantgatással. Szellőztetni pedig akkor szellőztetek, amikor épp eszembe jut. :wink:
Mindent jól csináltál, gratulaaa! :+1:

4 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, és a gratulációt :blush: az én aromám kifejezetten élénk rózsaszín volt, brutál intenzív illattal, egy fekete, kissé áttetsző flakonban végeztem a keverést, de így is szép élénk rózsaszín lett a kész liquidem. Olvastam neten, hogy van ez a narancssárgás, másmilyen ízű pinkman dolog is, picit tartottam tőle, hogy belefutok. Kíváncsi leszek az ízére, de nekem ez a piros gyümölcsös-bogyós téma nagyon bejött eddig.

2 kedvelés

Akkor érdemes a red astairt kipróbálni vagy a mentol nélküli változatát a red berriest. :+1:

3 kedvelés

Ilyen volt a bontatlan aroma színe.

3 kedvelés

A narisarim is ilyen volt, csak az lett belőle, ami… :cold_face: :wink: Jó próbálgatást!!! :smiling_face_with_three_hearts:

1 kedvelés

Úú, olvastam ezekről is, igen pozitív ajánlásokat, semmiképpen sem akarom kihagyni őket se, sort fogok keríteni rájuk is, az tuti. :grin::blush:

3 kedvelés

A kész liquidem is rózsaszín lett, csak a flakon sötétsége miatt nem látszik rendesen a képen.

2 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.