Lezárult út

Viszonylag későn, 18 évesen szoktam rá a dohányzásra 2006-ban (szigorúan analóg cigit értek alatta), ezalatt kb 3 komoly leszokási probálkozásom volt, a leghosszabb 9 hónappal.
Ezután tértem át e-cigire aminek az első két hete nekem pokoli nehéz volt…a cigitől kezdtem megundorodni, de az e-ciginél nem találtam a megfelelő throat hit-et, így folyamatosan nyűgös voltam, de ha analóg cigire gyújtottam rá, csak rontott a helyzeten, úgy éreztem két szék között a padlón vagyok, semmi sem volt igazán jó. Kísértleteztem a kezdő gépem beállításával, aromával, nikotin hozzákeveréssel és két hét után teljesen helyén éreztem a dolgot, a szervezetem átállt e-cigire és elkezdtem sokkal jobban érezni magam. 10 év analóg cigi után 7 év e-cigi következett, imádtam az egészet mert nagyon jól kontrollálható volt. Idén megszületett az elhatározás a teljes leszokásra, a 7 év ecigizés alatt egészen eddig 8-10 havonta csökkentettem egy kicsit a nikotin mennyiségén, így teljesen fokozatsan szűntettem meg a függőségem. Mire az egészet elhagytam, már “csak” a megszokást kellett heylreraknom fejben. Azt hiszem most teljesen sikerült elhagynom a donyáhzást, minden ami e-cigivel kapcsolatos annyira tervezhetően működik nekem, szuper hálás vagyok ezért. Mindenkiért aki segített az alapokban, amikor szenvedtem az akku választással, coilokkal, ízekkel. Szuper időszak volt, talán ez járult a legtöbbet az egészségem helyreállításához és visszaadta a kezembe a kontroll amiről azt hittem, hogy már rég elvesztettem…

33 kedvelés