Egy borzalmas 'démontól' szabadultam meg, a dohányzástól

Itt olvashatod Zoli sikeres átszokását cigarettáról, elektromos cigarettára. Az e-cigi képes jobbá tenni az ember egészségi állapotát, mivel köztudottan 95% -kal egészségesebb a dohányzásnál! Ha Te is érintett vagy, küld be a történeted az oldal alján látható űrlap kitöltésével vagy az oldalon található :heart: Jobban vagyok! gombra kattintva! Ha csupán érdeklődő vagy akkor ez segíteni fog a tisztánlátásban. Ha teheted oszd meg, hogy felnyissuk az emberek szemét, miszerint az ellenség nem az elektromos cigaretta! A történeteket érkezési sorrendben osztom majd meg veletek minden kedden, pénteken és szombaton 18:00-kor.

Sziasztok!
Zolinak hívnak, és szeretnék róla beszélni, igyekszem rövid lenni. Lakótelepen nőttem fel, és már 12-13 évesen belecsöppentem egy 'gangbe', egyenes út vezetett a dohányzáshoz (is)! Rossz leírni, 22 évig cigiztem, kezdetekben erős cigit, napi 1, volt napi 2 doboz, sokáig poén, 'hobby' volt. Tudjátok, úgy se lesz bajom, még fiatal vagyok , majd leteszem, és amúgy is, szeretek cigizni. Szép és jó, így is volt a 22-ből 20 évig, szívtam asztma, élsport mellett, ha kellett, ha nem.

Sokáig semmi negatív hatását nem éreztem, néha köhögés, váladék, elhanyagolható dolgok. Majd jött a magas vérnyomás, sípolás, elég sok köhögés, ezeket se vettem túl komolyan, mindaddig, amíg szívritmus zavarom lett, ingadozó, kimaradó pulzus, gombóc a torkomban, időszakosan nem kaptam levegőt, rosszul éreztem magam, majd pánik betegség, rettegés, folyamatos rosszullétek. Nem volt orvos, vizsgálat, ahova nem mentem el, két évig éltem önmagamba zárva, de még így is gyenge voltam letenni a cigit. Hiába mart a lelkiismeret minden szál cigi után, hiába gyűlöltem az egészet.

Majd elegem lett a rettegésből, hogy tönkretettem a szívem, felcsaptam a google-t, egy óra múlva már életem első elektromos cigijével sétáltam haza. Szűk egy hét volt az átállás, azóta egy slukkot sem szívtam, sőt elképzelhetetlennek tartom, hogy valaha rágyújtsak. Nem egészen fél év után száműztem a nikotint is a likvidekből, és a kezdeti 1000+(!!!) puff mára 100-150. Nem függök tőle, mint a cigitől, de ami a legfontosabb, rengeteg pozitív hatását érzem, sőt nem csak érzem, hanem tapasztalom.

Vérnyomásom helyreállt, pulzusom tökéletes, nincs többé szívritmus zavar, nem fulladok, nincs gombóc a torkomba, se váladék, köhögés. Tüdőm kapacitása megsokszorozódott, nem hörgök, nem sípolok, vérkeringésem javult, egy régebbi sérülésből adódó bevérzések szívódtak fel 90%-ban vádlijaimon. Noha -sajnos- híztam, de elkezdtem futni, simán bírom 'tüdővel', remélem lemennek a kilók is! Egészségesnek érzem magam, hatalmas teher esett le a vállamról, és egy borzalmas 'démontól' szabadultam meg, a dohányzástól, pánik betegségtől! Lett egy új hobbym, és ha arról lenne szó, simán le tudnám tenni a vape-et, nem okozna nehézséget.

Ne dőljetek be a sok butaságnak, ésszel, felelősségteljes felhasználás mellet, senki se fog belehalni az elektromos cigarettázásba.

Ennyi lett volna, életem egyik, ha nem a legjobb döntése volt!

A történetet beküldte :

Matejka Zoltán


Borítókép: timesofsandiego.com

3 kedvelés