Létezik ilyen kazán?

Sziasztok!
Egy ismerősöm egy érdekes kérdést dobott fel nekem amire tippem van de biztos válaszom nincs, így hozzátok fordulnék.
Szóval létezik olyan mtl kazán ami dual coil vagy mesh lappal építhető?
Én arra tippelek hogy igazából nincs mert már a kellő hűtést se lehetne megoldani, de lehet hogy csak az én képzelőerőm a gyenge :smiley:
Illetve még azt a kérdést is itt hagynám hogy ki tud ízesebb kazánt egy mtl Brünhildénél?

Előre is köszi a válaszokat!

Aligha létezik ilyen. Az MTL jellemzően nagy ellenálláson működik, duálnál meg ugye feleződik. És igen a levegőzés miatt se igen működne.

Az íz kérdés meg ízlés kérdése :sweat_smile:
Én imádom a Brünhildét, nem csak az íze miatt.
Sok hasonló van, csak más-más érzést adnak, szóval az, hogy ízesebb, elég relatív.

3 kedvelés

Hááát, nagy jóindulattal a UD Bellus megfelel egy dual coilos mtl tanknak. Elméletileg dl, gyakorlatilag pedig rdl. És van hozzá szűkítő, hogy egy coillal is működhessen. A hybridek hybride. :sweat_smile: Az építése teljes ember és idegrendszert igénylő feladat. :joy:

6 kedvelés

Ez az ismerős az aromamizer valami v3-at nézte, külön dekken lehet dualba és meshbe építeni és állítható tán mtl és dl között. De attól hogy állítani lehet a fizika része szerintem nem működne, ha jól gondolom. Tehát hiába lehet megépíteni, ha annyira meleg lenne hogy nem lehet mtl-ként használni.

5 kedvelés

A kémény szélessége sem mindegy. Hiába állítja MTL-re, ha a kéményen keresztül úgy felhigul a gőz, hogy plusz wattot kell ráküldjön. A Bellust én mtlben használtam dual tekeréssel. Szerintem nem sok ilyen van. Talán a wotofo-nak volt egy mtl tankja ami meshel működik, de dual… Aligha.

3 kedvelés

Melyik az a wotofo tank ha szabad megkérdezni?

3 kedvelés

Volt egy ilyen, csak a nevét még nem sikerült megjegyeznem.

A wotofo-t keresem, pillanat.

3 kedvelés

Elnézést kérek, rosszul emlékeztem. A cog-ra gondoltam, de a lefogatást kevertem az intense-el. :roll_eyes::pensive:


3 kedvelés

Az RDA is érdekesen hangzik alapban… Csak egy új squonk kell hozzá :joy:

Köszönöm a tippeket, ismét sokat segítettél!

Nincs mit, szívesen. Remélem tényleg segít valamit. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Pont erről az intense meshről,volt egy kérdésem, hogy bárkinek van- e bármi tapasztalata róla. Nem jött válasz. :sob::sob::sob::sob::sob:

1 kedvelés

Mert sajna nincs senkinek. Én is óckodom picit. Nálam az első használat után porfogó lenne belőle.

3 kedvelés

Szia!

Igen létezik, illetve nem, nem létezik. Amiről a barátod beszélt, az valószínűleg a Steam Crave gyártó Aromamizer Supreme V3 tankja lehet. Az Advanced kiszerelésben ahhoz adnak single, dual, és mesh decket is. Naponta használom, így van vele tapasztalatom. Az igaz, hogy akár egy kicsit erősebb MTL tekeréssel is szépen eldolgozik, de nem a klasszikus szájból-tüdőre tank. Valójában nagyon szűk DL-től a viszonylag tág DL-ig használható. A levegőzést teljesen elzárva is “átlevegőzik”, de még így sem a klasszikus MTL.

Ebben a termékcsaládban lelhető fel az Aromamizer Lite v1.5 tank, ami viszont már valós MTL-től a közép DL-ig használható. Ehhez azonban (tudomásom szerint) nem adtak ki mesh decket. Ennek ellenére lehet vele MTL-ezni, DL-ezni.

További szép napot, kellemes gőzöket!

2 kedvelés

Igen, ezt nézte volna. Köszönöm, így már tényleges tapasztalatot is kaptam erről a tankról!

2 kedvelés

Nekem a középút a nyerő…a picit szűkebb single dl tank levegőnyílását elzárva egy fikarcnyi levegőt sem enged át, bármennyire horpad a homlokom. Belehet állítani úgy, hogy még éppen elég levegőt kapjon a 0.65 Ohmos szálhuzalos tekerés MTL -ként szívva is. Én gyakran így is használom. Még 810/510es átalakító is járt hozzá gyárilag (!), gondolom nem potyára. Összegezve, tökéletes hibridmegoldást nyújt számomra. Pláne ha még növelném a nic-et is az erősebb TH miatt. Íz rendben van és gőzmennyiség is 3-4x az MTL-hez képest. De letesztelem egy kimondott MTL tekeréssel + 510es drip tip-pel is a napokban…mert még így nem próbáltam soha :slight_smile:

6 kedvelés

Szintén zenész (középutas) :+1:. Számomra az Aromamizerek minden igényt kielégítenek. Lite-al is lehet vákumozni, azt lazább MTL-ben használom, tipikusan a KV mellé, mert összeillenek. Lóti-futi közben jobb a Supreme szűk DL-je, könnyebb levegőt venni :grin:.

Figyelemre méltó, hogy milyen széles határok között lehet használni őket (mondjuk sokat tesz a gyári kéményszűkítő). Kérdezik: milyen az íze-gőze. A válasz kézenfekvő: amilyenre megtekered/megépíted. Lehet a fullasztóan töménytől a tavaszi szellőig setupot rakni beléjük.

2 kedvelés

Hátha megér pár célzottabb kérdést az Úriember felé :wink:

1 kedvelés

Azon a mod-on tényleg nagyon király az összkép :+1:

Damn Vape Intense Mesh sokáig a kedven MTL RDA-m volt… a maga kis hibáival együtt.
Bármi kérdés van felőle szívesen válaszolok.
Dual coil MTL meg… hát én is a Bellust használtam mtl-nek (reggel MTL délutánra RDL-be megy át ha nem vigyázol) továbbá még a Le Magister klónom volt sokáig dual coil MTL-re fogva… de az még nagyon a kezdetek kezdetén.