Köszönöm szépen! (Nem is tudom, hogy hálálhatnám meg.)

Ilyenek vagyunk :stuck_out_tongue_winking_eye:ilyen a Vaperina közösség :wink:
Már tudsz próbálni több féle huzalt,aromát,kazánt amit személyes ízlésedre tudsz szabni.
Ha gáz van valamivel itt leszünk :smiling_face:
Boldog karácsonyt :evergreen_tree:

5 kedvelés

Szia Kinga! Köszönöm hogy ilyen gyorsan válaszoltál. Én is kívánom a Boldog Karácsonyt nektek, bár láttam, van annak is topik. Nekem meg még időm. Tegnap bejgli, ma halászlé, holnap kalácsom. Ja, Karácsony. Holnap ebédre jönnek a gyerekek, és már szaladnak is tova Mélykútra a nászomékhoz. Gondolkoztam azon is, indítok egy topikot az OFF-ba, de már meggondoltam. Azt, hogy Zöld erdőben jártam, elnézést nem locsolkodni jöttem, csak beleszaladtam az erdőbe annak idején azzal a BY-ka V8-cal. Nem láttam a fáktól az erdőt. Még egyszer elnézést @Janos_Groszeibl Jánostól, ha volt valami nézeteltérés bika ügyben, de tényleg ez az én V8 -am annyi sebből vérzett, hogy már az is csoda, hogy feltámasztottam. Sehol semmi jó tömítés, sőt az AFC -k valószínűleg a klónozók hibájából, rövidre sikerültek. Úgy, mint én a szúnyoghálót 65 centi szélesnek mértem, de 55 cm-re szabtam. Azután vissavarrtam a levágott részt varrógéppel. Nagyon úgy néz ki, hogy nem a lyukak száma a fontos, hanem a távolsága. Most is látom a V7 -en. Ennek 1 milliméterrel magasabb a levegőző betétje. Nem kell a huzalt lefelé erőszakolni, nem folyik meg. Mindez megszűnt, a V8 -on is, amikor barkácsolni kezdtem, csak az általam gyártott pin 1 milliméterrel magasabb lett, és csodák csodája minden megjavult. Tehát nem a furat formája miatt, de az a klón selejt volt. Klónnak árulták, nem titkoltan, meg azt is leírták, hogy agyongyötört, ezért volt olcsó.

4 kedvelés

Kicsit korrigálok. A tasakban mellette voltak O-ringek, elegen, talán még sokkal több is a kelleténél, csak a készülék nem volt jól összerakva.

A vape terén még mindenki tanul…egymástól és a hibáinkból. Túl újkeletű a vépelés ahhoz, hogy bármire azt gondoljuk megtaláltuk az elérhető legjobb megoldás. Na meg az, hogy személyenként kinek mi a legjobb szintén nem egy lezárt sztory. Én pl most 12év után elégedett vagyok a szettel…de volt már ilyen érzésem számtalanszor az eddigi utamon. Ettől függetlenül agyalok még más megoldásokon amihez ihletet jelent a csoport összegyűjtött tapasztalata. Mindent meghallgatok és átgondolok mielőtt lesöpröm az asztalról. 9hónapja vagyok a csoportban, de rossz szándékot nem tapasztaltam még úgy sem, hogy az elmúlt 3év antiszociálissá tett…ami itt szerintem nem érezhető rajtam és ettől is kivételes számomra ez a közösség.

6 kedvelés

Az egy tavalyi téma, írom már az ideit. :slightly_smiling_face: Emlékszem mikor vetted, nem gondoltam volna, hogy ilyen állapotban eladja az akié volt. (Tudom ki az, direkt nem írok nevet.)

4 kedvelés

Szerintem azért már sok mindent láttunk, nagyon új dolog nem jöhet. Az elérhető legjobb megoldás is szubjektív. :slightly_smiling_face: Egyébként észlelhető volt a karcosságod mikor csatlakoztál. Én örülök a pozitív változásnak. Csak így tovább. Itt jó helyen vagy. :hugs:

8 kedvelés

Egyébként a By-ka V7 és Dvarw MTL FL felváltva, meg egyszerre szívva, nem érzek sok különbséget. Vagy szinte semmit. Bennem van a hiba? A Byka nem annyira kezdőbarát. Tekerni és vattázni ugyanaz, mint a Dvarw, de mire addig szétszeded. Meg a fedél egyiknél jobb menetes, a másiknál bal, plusz az a léállítás, aminek még mindig nem látom értelmét. A Dvarwot fejre állítom, letekerem az alját, és akár teli tankkal is vattázhatom bármikor. Igaz, a By-ka szebb. Talán kissé hűsebb a gőze is. A TH ugyanaz. Az íze is.

1 kedvelés

Nem volt még léállítós tankom, de ha úgy teszik bele a vattát, hogy az nincs közvetlen kapcsolatban a liquiddel hanem csak csepeg rá egy elszeparált tartályból, állítható mennyiségben akkor az egy jó megoldás…elzárva pl totál folyásbiztos. Gyakorlatilag egy RDA-hoz kapcsolt liquides tartályra gondolok :thinking:

3 kedvelés

A léállitásnak több funkciója van:

  • felső töltésű tankoknál bepréseled a levest a kazántérbe, ami folyást okozhat, itt töltéskor el tudod zárni teljesen a kazántértől a levest
  • sokan hordják zsebben a cuccot, ilyenkor is el tudod zárni, nem kell balesetektől tartani
  • tudod szabályozni mennyi leves folyjon a tekeréshez, melegben kicsit folyékonyabb, ilyenkor szükebre veszed, hidegben meg nyitsz rajta
  • tudod szabályozni az íz és gőz intenzitást is vele mennyira van nyitva

Szóval egy csomó mindenre jó LEHET, van kinek ezek fontosak másnak nem, de hátránya szerintem nincs.

4 kedvelés

Nem vitatom, de azokat csak akkor tudod vattázni, ha kiürül, vagy teljesen kiöntöd. Nekem a Dvarw még soha nem folyt egy cseppet sem a zsebembe. Én is ott hordom, ha kimegyek az utcára. Úgy vettem észre, hogy a lelógatós vattások hajlamosabak a megfolyásra. Azok közt is inkább csak a tágabbak, mint a Siren. A többi főleg csak akkor, ha lezárt levegőzővel erősen megszívom, mert előzőleg dryhitelt. Ettől mindegyik megindul. Néha el is ázik. De akkor a kezemben van, és lenyalom, vagy papírzsebkendővel letörlöm.

1 kedvelés

Én a kayfunt is átvattázom, csak mint a dwarv-ot is, fejjel lefelé szedem szét.
Nekem pl a fellülről utántöltés szimpibb, mint a törpinél a szétszedés.

2 kedvelés

Nekem a dvarw rendszeresen megfolyt, volt olyan is, hogy napokig semmi, aztán meg igen. De mint írtam ez egy opció, én szeretem, ha nagyon vattázni akarok tele tankot, kiöntöm azt a max 1-2 mlt vagy elszívom és kész. Nem izgat nagyon. A zsebrerakás előtt meg elzárom, ha folyna ha nem, azért is van. A v9 és a prime vattázható tele is, a v8 is, csak ott finoman egyben kell letekerni a palástot meg a kéményt, szóval azt inkább akkor vattázom, ha üres, vagy tényleg fogom és kiöntöm. A dvarwval sem volt egyébként bajom, lehet vele élni, én is használtam vagy 2 évig. Szóval a lényeg, lehet miből választani.

2 kedvelés

Majd meglátom, a V7-el hogyan barátkozom meg, mert ez egyből jól működött, csak éppen az ellenkező irányban forog, mint a V8. A nagy Dvarw kibírja fél napig. A V7 -re meg rápróbálom a nagyobbik palástot. Nem tudom, ugyanis melyik hány milliliteres. @Janos_Groszeibl ha tudod, írj. Most kimegyek, mert vár a halászlé. Nélkülem nem csontozza ki magát a pomty. :slight_smile:

1 kedvelés

3,5ml-5ml…

1 kedvelés

Nagyon sok boldog születésnapot kívánok @Mefeca. Kissé megkésve, de remélem még érvényes. :blush:

2 kedvelés

Pont ezért készültem kimenni, a műhelybe, hogy rátegyem a nagyobbat, amikor benézek ide, láttam, hogy írtál. Köszönöm. Az üvegedényes Dvarwhoz is van 3 féle variáns. Gondolom, arra az esetre, ha félted, hogy megsérülhet, ha olyan helyre mész, vagy azért, hogy zsebbe jobban elférjen.

Nekem az a tapasztalatom minél alacsonyabb egy rta annál ízeseb persze ez nem mindig igaz mondjuk nekem szebbek is az meg hogy többször kell tölteni nem zavar…

2 kedvelés

A V8 -hoz csak egy volt, az a műanyag, mert azt a fém betekintőst eltörték. Ha jól rémlik, 3 ml -es lehetett. De most kaptam kettőt olyan betekintőst, majd visszakérem a fiamtól a kazánt, mondom neki válasszon helyette másikat. Úgysem MTL-ezik, de még azt sem tudom, hogy az övére honnan szerezte, vagy csinálta a palást pótlást? Ritkán találkozunk, de holnap jönnek.

1 kedvelés

Az is 2.8 ml…
Kellemes ünnepeket!

Köszönöm,viszont kívánom! :evergreen_tree: :sparkling_heart: