Csengetett a futár

Ma szabadságon vagyok itthon. A délelőtt eltelt a semmivel. Az asztalnál ülünk ketten az oldalbordámmal, esszük az ebédünket. Az ajtónál csengetnek:


Édes jó Istenem, ennyi mindenről nem volt ám szó! Köszönöm szépen, Kinga és Donát.
Pláne, hogy legutóbb több hozzászólásomban eléggé bunkó voltam. Én ezt nem érdemeltem meg. Csak állok és nézek. Azért a mai nap folyamán még ki lesz próbálva, miután magamhoz tértem. Talán meg kellene néznem róla 1 -2 oktató videót is. Látom, 2 oldalt is van rajta levegő szabályzó tekerince.
Én is kívánok nektek nagyon Boldog Ünnepeket!

:heart_eyes: :heart: :heart: :heart: :evergreen_tree:

24 kedvelés

Gratula! :+1:

5 kedvelés

@Mefeca legyen benne sok sok örömöd! @Vaperina_Kinga & @Donat ezanemsemmiakkormegmárezvalami!:+1::christmas_tree:

Fuuu! Jó itt lenni, öröm olvasni ezeket a posztokat (is).:hugs::100:

6 kedvelés

Köszönöm a jókívánságokat! @Ispy, @Balazs_Samu_Nagy.


Úgy kaptam, hogy már előre meg volt tekerve, vattázva.
@Vaperina_Kinga Milyen huzalt tettél bele? Mert a gurigán azt látom, hogy SS316. De a tankban mi van? Beállíthatom SS316 TC módra? Mert úgy nézem, azzal tud TC-t. Hány fokra érdemes? Most azért van 215 beállítva, mert valahol olvastam, hogy annyin még nem éget.
@Baki A Teslacigs Poker köszöni szépen, jól van. Teszi a dolgát hiba nélkül. Neked is Boldog Ünnepeket Kívánok!
Na és az értékelés: Azt hiszem, ennél több ízt semmiből sem lehet kicsikarni, az is csillagos ötös. Hogy miért lehet a levegőzőt sztereóban kinyitni? Azt én még nem igazán értem. De úgy jó nekem, ha mindkét oldalt ki vannak nyitva. Majd még próbálgatom az eggyel kisebb nyílásokat, de ha bármelyik oldalt teljesen lezárom, az már kevés nekem.

10 kedvelés

Szia,

A mod-ot és beállításait nem ismerem, de az ellenállást TC-ben ajánlott fixalni (lock-olni).

Használd megelégedéssel és nem utolsó sorban

Kellemes Ünnepeket! :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Olyan csúnyán írok… Erre ráközelít! :rofl:

A múlt az elmúlt Ferenc! :blush: Ha kérdésed lesz, állok rendelkezésedre. Dobtam bele egy build-ot amivel használni szoktam, az lehet akár sablon is majd. :slight_smile:

Öröm látni, hogy örülsz! :heart_eyes: :heart:

12 kedvelés

Na megint egy tök jó dolog :slight_smile: Kívánnom Ferenc hogy használd jó egészségben még nagyon nagyon sokáig .

7 kedvelés

Ez a hsz csak most került elém, ne haragudj, de ma nem tudtam sűrűn lenni. 215 az alap, én 220-ra szoktam állítani, ha nagyritkán TC-zek, a porlasztás intenzitása és a gőz sűrűsége miatt. Az van benne ami mellette is. :blush: Gondoltam küldök ilyet is, mert nem tudtam hogy állsz ezekkel a dolgokkal, de bátortalan voltam rákérdezni. :slight_smile: Ezek a többi tankodban is helyt fognak állni. :heart:

10 kedvelés

Kedves Jézuska!

Megadom én is szívesen a címem, ha szeretnéd. :rofl: :sweat_smile:

8 kedvelés

Kellene tekerni abból a drótból a másikba is, mert a különböző huzalok miatt hamis az összehasonlítás eredménye. A kis törpe lesz az áldozat, mert azt nem kell kiönteni. Lényeg, hogy azonos drót és vatta legyen bennük. A Galaxyé a legerősebb íz, a Dvarw íze füstösebb (TH?) a By-ka gyengébb, de már a múltkori óta közelebb áll a Dvarw-é -hoz sokkal.

5 kedvelés

Az nem én vagyok, én nem úgy írtam alá. :sweat_smile:

Nálam is kiütötte a Galaxies a Dwarvot a nyeregből, nem tudom már, hogy füstösebb e, de ha fentebb van emelve a tekerés akkor elképzelhető.

Miota van 3 hard core dohany cuccom es jol be vannak erve(2-4 honap) ,nekem nem kerdes hogy a dvarwnak ott a helye minden dohanyos haztartasban.Regen az acel drip tip-et hibaztattam (bizonyos izekkel),de sokan irtak itt hogy a dvarw “Keri a watt-ot”.Szerintem hibasan,ez egy íz dus tank,ha dongeted besokalnak az izlelobimbok=izvaksag.Nalam a dvarw porog minimum 50%-ban az elmult 3 honapban.Lpv sec,Tpa m type ,Sc hawthorne…9-10.5W …durva izek es minden ok…Akartam meg egy clone-t rendelni,de lehet ebbol eredeti lesz.

3 kedvelés

Gratula a kazánhoz @Mefeca
Madjnem hogy meghatodtam, úristen de jó ilyet olvasni, tudni hogy azért vannak még jó emberek.
Respectem @Donat @Vaperina_Kinga
Teljes mértékben emelem a kalapom.

U.i.: cimem: Bp… :stuck_out_tongue_winking_eye::sweat_smile:

6 kedvelés

Mégiscsak dobott egy lapáttal az ízeken a Dvarw - ban az SS316. A menetek között azért elég koksz volt, lehet, hogy az is számított.

Ez így van. A Dvarwba nem töltöttem soha mást a dohányos ízeken kívül. A drót, és a vatta nem számít annyira nála. Nagyon hozza az ízeket mindenképp. Én mindegyiket 10 W körül hajtom. MTL-be szerintem nem is kell több. A fused clapton bírta volna 15 felett is, nem éget, de annyira issza a levest, hogy nekem elég a sima calpton, vagy a sima huzal. A clapton egyetlen előnye, hogy később kokszos, de a menetek közt, ahol nem látom, azért kokszos, és akkor már nem az igazi.

3 kedvelés

Köszönjük a bókot. Igyekszünk emberek maradni. :slight_smile: Öröm volt számunkra, hogy segíthettünk. :heart: Bár kissé késve adtam fel, de ez talán nem is lényeges. :slight_smile:

4 kedvelés

Érdemes lesz ugyanezt a huzalt megvásárolnod a késöbbiekben, szerintem ez a legjobb. :slight_smile: Természetesen a koksz is számít.

2 kedvelés

Ígérem, hogy befejezem az összehasonlítgatást. Nálad nem annyira a dohányos ízek az elsők, ezért ez elképzelhető. Az aromák íze nagyjából ugyanaz. Amit én észrevettem az, hogy a nikotint hozza jobban a Dvarw. Ez pedig a dohányos ízek kedvelőinél nem mindegy. Lásd @Paldeak_Attila hozzászólása. Most már csak azt kellene kitalálni, hogy miért van ez? Az én elméletem szerint a nikotin az olyan anyag, ami egy hideg felületre elsőként kicsapódik. Lásd: pipaszár, füstszűrők, csupa kátrány és nikotin. Mivel itt nincsen kátrány, arról nem beszélünk. A nagy tankok a sok belső fém felülettel valamennyi nikotint visszakondenzálnak. A pici Dvarwban kevés a fém, ezért a gőze nikotinosabb. Úgy lehetne ezt bizonyítani, hogy nikotin mentes lével teljesen el kellene tűnnie a különbségnek. Kevergetni, kiöntögetni, én ezt most nem csinálom meg. Még a levegőzést próbáltam egyformára bejátszani, mert az sem mindegy. Minél hasonlóbb a huzatja, annál egyformábbak az ízek is.

Ebben lehet valami. :arrow_down:

De az én elméletem a szűk kazánteret okolja. Ugyanis minél kisebb a kazantér annál koncentráltabb nem csak az íz, de a nikotinerősség is. Szerintem, ha sok a fals levegő az által az ízzel együtt higul az erősség is.

1 kedvelés

Le vagyok meredve, esküszöm. Az a tény, h vannak ilyen emberek is. Vaperina_Kinga… ne feledjétek, a jó tettek soha nem maradnak el… Gratula!!!

2 kedvelés