Köszönöm nektek @Janos_Groszeibl és @Ispy!

Mármint azt a high-end kazánt, amit nekem ajándékoztatok, a By-ka V7 - et. Azt hiszem, sikerült megfejtenem a kezdetben általam kissé alulértékelt V8 titkát. Hála a testvérének, a V7 - nek köszönhetően. Nem tudom, mi adta az ötletet, neked kedves @Janos_Groszeibl hogy nekem ezt negvásárold, és elküldd. Meg azt sem, hogy @Ispy is volt olyan kedves részemre lemondani erről a kiváló kazánról. Gondolom, János, talán annyira megismertél már az itteni hozzászólásai alapján, hogy azt gondoltad, ha küldtök egy hibátlan példányt abból a sorozatból, nem fog békén hagyni, és kinyomozom a V8-nál miféle hibákat is követtem el? Hogy leírtam, képes voltam egy másmilyen AFC-t is fúrni-faragni bele, ami végül kiderült, hogy zsákutca volt? Igen, van bennem némi makacsság, és ha egy kérdés nem hagy békén, tovább folytatom a nyomozást. Nem tudtam elhinni ugyanis azt, hogy a V7 a kezembe vételtől fogva a legkiválóbb ízt és TH - hozta, miközben a V8 -nál valami még mindig nem stimmelt. Persze, homályosította a képet, hogy a kezdetektől fogva csak az az egy műanyag palást volt hozzá, ami elég hamar szintén eltört. Hogy miért ilyen sokára találtam meg a választ? - Mert itt vannak a többiek, a Dvarw-ok, és ráadásul mind mostanáig nem tekertem meg mind a kettőt teljesen ugyanazzal a huzallal, azonos vattázással. Mert kezdetekben elkönyveltem, hogy a V8 nagy visszalépés volt a gyártójától, amit azonnal észervettem rajtuk, hogy a V8 ugyanis mindenben szűkebb, ami mid a lé, mind a levegő ellátás szempontjából hátrányos. Ráadásul az Afc-n is észrevettem, hogy valamivel rövidebb. Ezt már tavaly láttam, mégsem próbáltam bele a saját legnagyobbját, dupla alátéttel. hogy kicsit feljebb kerüljön. Pedig rájöhettem volna, hogy az első kazánom a Siren2, annyira huzatos, hogy az már majdnem dl. Ne haragudj rám ezért, @Vaperina_Kinga, ezért bántam oly mostohán a Galaxies - sel, és a Berserkerrel is, mer azok mekem szűkek. 1. Tehát a legnagyobb furatú AFC kell nekem mindkettőbe. 2. Olyan huzalt kell használnom, amiből semmiképp nem kell 8 tekerés, csak 7, vagy annál kevesebb, kerek furat probléma ezel megoldva, pláne, ha nem húzom nagyon szét a meneteket. 3. Az AFC és a coil között 1 mm rés legyen, a nekem legjobb íz / th arányt ez biztosítja. 4. Jó minőségű vattából elég lazán vattázni, az átjárhatóságot varrótűvel ellenőrzőm mindig. 5. A tömítések mindenhol rendben legyenek. 6. Jó minőségű liquidek megfelelően bekeverve, érlelve. 7. Minden csavar jól meghúzva, beleértve lent az 510 -es közepén is. Most, ezek után nagyjából tényleg egyformának tűnnek. Kérdéses persze az, hogy kapjon elég folyadékot, miért kellett a léelzáróval állandón fel-le pumpálgatnom, mitől melegedett jobban, mint a V7, miért fogyott a kelleténél gyorsabban a liquid, annak ellenére,hogy nem kerítésdrótból volt tekerve, talán a fentebb általam felsoroltak választ adnak. Még egyszer köszönöm a V7-et, még mindig a kedvencem, még mindig, annak ellenére, hogy a V8 tök olyan, és hogy jó irányba záródik a kupakja. Azért jó, ha van belőle még 1, mert abból ki lehet nyomozni, mi nem jó, ha a másik nem úgy teljesít. Mert ugye izgat azóta is a kérdés, hogy Jánostól miért is pont ezt kaptam, ráadásul pénzt nem sajnálva rá.

12 kedvelés

Örülök Feri,hogy neked tetszik és ez a lényeg.Használd sokat és még sokáig.

9 kedvelés

A V7 még mindig hűvösebb, gondolom a nagyobb átmérőnek, nagyobb levegőfuratoknak köszönhetően. Nem igazán értem, mi értelme volt az átmérőt 23 helyett 22 mm-re csökkenteni, a levegőfuratokat vékonyabbra fúrni, a talpat 2 pici csavarosra átvariálni, vékonyabb falú, gyengébb palástokat adni hozzá. Egyedül a bal menetes fedél a pozitív változás. Remélem ez mind így igaz, mert szerintem így van. A szűkebb levegőzés a minden irányba csökkentett méretek, és a vékonyabb furatok miatt adott a V8 -nál. Ha jól építem meg, ízre most már egyforma, de kicsit jobban melegszik. Remélem, nem képzelődöm. Hogy a kéményhossz is egyezzen, a V7 -en is a rövidebb van most.

5 kedvelés

Jól látod.Szerintem csak az üzlet miatt még egy bőrt lehúztak a V7-ről ezért lett V8.
Igazi Újítás a V9-ben van majd ismét vissza tértek a V7-re a SE-vel és a V10-el.Ez csak a pénz…

5 kedvelés

A V7-nek királyibb a megjelenése, mert az átmérője nagyobb. A masszívabb kinézet több anyagot is takar. Jobban megmunkáltak a tekerői, és nincsen rajta karc. Na ez nem a gyárának köszönhető, hanem Ispynek, mert vigyázott rá. Ha ronda kazán kell, ott vannak a Dvarw -ok a sima henger kinézetükkel. Nem a kinézet a fontos, de mégis a szebbet viszem szívesebben bárhová.

6 kedvelés