Kazánok hangját érdemes elemezni?

Csak egy ötlet felvetés, ami tegnap jutott az eszembe. Éppen ezért még nekem sincsenek vele tapasztalataim, de lehet, hogy egy misét megérne. A kazánok hangját kezdtem el kielemezni. Először azt hittem, hogy a By-ka V8-nak mindig egy oktávval magasabb a szél hangja, mint a V7 - nek, és ez logikus lenne, mert a V7 nagyobb, öblösebb. azután jön a meglepetés. Ugyanis kipróbáltam hidegen is, és úgy szinte semmi különbség, csak amikor jön belőlük a gőz. Még nagyobb meglepetés akkor ért, amikor a elővettem a Cthulhu 1928 -at és annak még mélyebb, öblösebb a hangja, az egyetlen pici furat ellenére, mikor tudjuk, hogy emezeken 5 furat van a levegő bemeneten. Viszont elméletem az, hogy a mélyebb hangja a jobb ízű tankoknak van. Még azt kellene kikísérletezni, hogy csak a kazánon múlik, vagy a tekeréseken, vattázásokon, mert akkor kiderülne, hogy a kazánok vagy a tekerések tesztelésére lehetne alkalmazni a hang elemzést. A Dvarw -okat nem vettem még elő, mert azok erősen íz - tankok, TH alig van, lehet, hogy az alacsony kazántér miatt. Viszont hogy elkezdtem nikotinozni, mert a nélkül még a legmárkásabb aromák is rosszak, az RDA-k és a By-kák kerültek előtérbe. Régi tapasztalatom ugyanis, hogy azok TH terén verhetetlenek.Viszont elő kell vennem a Dvarw -okat is, hogy az igazság kiderüljön. Azokban sajnos még nic mentes folyadék van, a fentebb leírt állításaim miatt. Csak megkérdezném, érdemes ezzel foglalkozni, vagy butaságnak tartjátok? Mert esetleg lehetne kazán tesztelésre használni, ha életképes az ötlet. Jó zenei hallású ember, vagy valami szoftver kellene a kielemzésére? Viszont ha szerinted @Vaperina_Kinga nagyon blőd az ötlet, akkor akár töröljétek ezt a témát.

7 kedvelés

Nem tudom. Mi a baj? V8 pedig dícsértem, hogy jó. 1 nap alatt koromfeketére égette a vattát. Sohasem volt jó annak a lé ellátása sem. Csak azt nem látom be, hogy miért? 7 kazánom van, és a többiek mindig jók? Ma már a liquid is fekete volt benne. V7 -be akármilyen kerítésdrótot tehetek. Príma. Nem eszi úgy a liquidet, és hideg. Még kerítés dróttal is hidegebb a kezemnél. Mindegy, még egy próba, 28 GA szálhuzal. Vattázásban már annyira profi vagyok 7 év alatt. Nem lehet igaz, hogy a V8 3 év alatt nem jött össze, a V7 meg szinte azonnal jó volt, pedig abba mindig vastagabból tekertem, és bírta. Ugyanannak a gyártónak a 2 klónja nem lehet ennyire különböző. Az ízén nem vettem észre tegnap, hogy baj van. Ellenállását megmértem a Swag -ban, 1,16 ohm, príma, azután tettem át mechanikusba.

2 kedvelés

Az én tapasztalatom: klón rta-ban lehetnek nagy különbségek (eredetiben is van).A hang meg egy érdekes dolog minden tanknak van egy minimális.De ez akkor hangosodik ha nem megfelelő a szívási erődhöz az afc ha kicsi szűk visít…És mindenen múlik mert egyik nap a tekerés 5menet akármilyen vattával a másik nap 7menet másik vattával…és akkor még ott van az aznapi kedved is ami megint közre játszik.
Ja és hónapokig tárolni levest tankba amiben benne a tekerés nem jó dolog szerintem szépen kiázik a tekerésből minden a vatta meg szét esik…

5 kedvelés

Szia. Amiről én írtam, az nem a levegő áramlás hangja, mert csak gombnyomás után a gőzképzés adja. Független a levegő furatoktól, mert a Chtulhu - nak csak 1 kis furata van, mégis azé a legmélyebb. Nem függ a huzaltól, mert a Chtulhu 1928 -ba 28 GA SS huzalból tekertem, a V7-ben meg fused clapton van, De a V7 ugyanolyan jól megy vékony, és vastag szálhuzallal is. Szerintem a kazántérfogat hangját hallom ilyenkor, a gőzölés hangjára az rezonál. Az AFC-ktől is független ez a hang. Meg kell tudni különböztetni a szél hangjától, amit üresen is, csak szívásra hallasz. Amiről én írok, azt meg szívástól függetlenül a Wattokra serceg, visszhangzik. Egyébként számolj utána: A V8 átérője 1 mm -el szűkebb, ez sugárban már csak fél mm. De! A térfogatnál a különbség harmadik hatványa érvényesül. Azaz, a köbcenti különbség, az már az átmérő különbsége a köbön. Egyébként én is azt mondom, le kellene zárni valamilyen tanulsággal és azt bölcsességként elkönyvelni. Tehát a V7, az működik dl módban, sőt szerintem annak az alsó határát a legnagyobb AFC át is lépi. A V8 viszont elkönyvelendő egy szűk mtl -nek, csak a vékony huzalt és kis teljesítményt bírja. Egy ebben az érdekes, hogy mindkettőt ugyanaz az ember tervezte -e? Amúgy leves volt bennük, de forró vízzel kimostam, és újonnan szereltem mindent. Chtulhut azért vontam be a tesztelésbe, mert állítom, hogy a levegőzéstől független másik hang is van, ami csak gombnyomásra jön elő. V7 - et nem terveztem megépíteni soha fused claptonnal, de azt is küldtetek. Mibe tegyem? Mivel a V7 jól bírja, legalábbis erre az 1 körre marad. Lehet, hogy tovább is.

5 kedvelés

Szia!
Kazántér hangja gondolom függ az űrmérettől és az alakjától és szerintem a kémény mérettől is. Igen szerintem a V7 a gyártó leguniverzálisabb rta-ja…
Nincs itt bölcsesség de érdekes téma…

4 kedvelés

Ebben az a legérdekesebb, hogy a Chtulhu 1928 RDA ezek szerint még a V7-nél is öblösebb. Az RDA szűk levegőzése mellett erre egyáltalán nem gondoltam volna.

4 kedvelés

Egyesek szerint Darth Vader-nek sem lehetett olyan mély légzéshangja attól a viszonylag kisméretű kínai lélegeztetőgéptől :roll_eyes: de lehet hogy a szén szűrő generálta. :rofl:

Öblösebb kazántér, nagyobb basszus, mélyebb hang :wink:
(A kanyarulatok, élek meg generálják a szélzajt).

6 kedvelés

rda-ák elég nagy űrméretűek igazából ők rögtön kazánterek de kell a hely a levesnek is…

4 kedvelés

Hát igen ,ezért nehéz ládát építeni

2 kedvelés

Az 1928-nak a kazántere a kéménye szerintem.
Nincs 7,8-am de azoknak szerintem nagyobb a kazántere is és a kéménye is.(ha csak amim itthon van és azokat nézem)

3 kedvelés

És az produkálja az erősebb ízek mellett a jobb TH -t is. Ez igazán az érdekes. Mert erre jutottam. Miközben a picik az ízesebbek (Mini Dvarw?) úgy látszik nem mindig igaz az se, hogy a kisebb ízesebb. A nagyobbaknál viszont határozottan van TH. Lehet hogy a szúkebb kazántérnél a falak közelsége miatti erősebb hűtő hatás miatt veszít a nikotin az erejéből. Mert a falakra lecsapódik, és gőz helyett ismét folyékony lesz.

5 kedvelés

Nem igaz szerintem sem van olyan rta-ám ami nagy kazán terű de finom.És olyan is van ami nagy kazán terű de nincs Th… :no_good_man:

4 kedvelés

A huzalok meg egyedül a melegedés és a gőz mennyiségére hatnak, de ízek szempontjából szinte közömbös, hogy miből tekerem. Hiszen már kipróbáltam mindent mindennel.Csak amelyik nagyon melegszik, ott kerülendő a clapton.

3 kedvelés

Szerintem azért veszít th-ból a kis kazán terű rta mert hamar fel melegszik.

3 kedvelés

Azoknál a túl erős huzat felhígítja? Erre is tudnék gondolni.

2 kedvelés

Én úgy gondolom minél melegebb a gőz annál gyengébb az íz a gőz mennyiség nem érdekel…Nem a huzathoz kötném a gyenge th-át hanem a meleghez.

4 kedvelés

Azért is melegszik annyira, mert a falára lecsapódik a gőz. Amúgy mint ahogy egy másik fórumon valaki írta: Olyan, mint a kétütemű motor, ott is minden függ mindentől. (Hobbielektronikába írta valaki, nem emlékszem már mire)

6 kedvelés

Ez jó … :grin: Tulajdonképpen igen lehet 2 ütemű motorhoz hasonlítani.Mindenesetre az üzemeltetése egy RTA-nak is ugyanolyan macerás mint a jó Trabinak.

6 kedvelés

Meleg van, kimegyek egyet szívni. Asszonypajtás most kapcsolta be a klmát. Azt hiszi, ezzel spórol, ha csak estefelé kapcsolja be.

6 kedvelés

OFF
Pedig nem, jobb a temperálás. Így hirtelen van mit “ledolgozni” a klímának az egész napi melegböl.
Inkább a hőfokkal játsszatok. Nekem is 26-28 fok közt megy zömmel.