Kizoku Shima Mtl Rta Teszt

Sziasztok! Ígértem egy tesztet, nem mintha olyan profi lennék, vannak itt nálam sokkal többet látott emberek az oldalon, de gondoltam megosztom én is a tapasztalataim ezzel a tankkal kapcsolatban.

Hát, hol is kezdjem…Hagytam neki egy kis időt, nem akartam hirtelen pár tekerés után elítélni a tankot, neki mentem többször is.

Kezdem az elején:

A kazán egy szép fém kis dobozban érkezik, egy porlasztóval, (mivel porival is használható a szerkezet) egy bubis palásttal, a szokásos tömítésekkel, egy előre elkészített huzallal illetve vattával.

A kazán meglepően jó minőségű, jó volt kézben fogni, elég sok kazán megfordult már nálam, viszont Kizokuéktól nekem ő volt az első.

Driptipje nagyon jó, kellemes használni, számomra mtl felhasználáshoz tökéletes volt, nagyságra szélességre.

Felülről tudjuk majd tölteni, simán csak le kell tekerni, szerintem ez a legjobb fajta töltési módszer, én ezt kedvelem.

Levegőzése is egészen korrekt, én kedvelem az igazán szűk kazánokat, ezt is be lehet lőni nagyon szűkre. A levegőn szabályozónak van vég állása, illetve minden opciónál “kattan” nem kell nézegetni, hogy éppen hogyan állítjuk, ez sokat segít. Ha tovább tekerjük a levegő szabályzót, a kis furatok helyett egy teljes légbeömlő nyílást kapunk, ez nekem nem tetszett, nem is volt nekem releváns.

Megtekerni, 18mm lévén azt gondoltam, hogy nehéz, de egyébként nem zavaró, könnyen be lehet tenni a huzalt. Alapvetően 28/40 claptont teszek mindenbe, mindennel jól is működik, kivéve ezzel. Itt nekem egy sima ss huzallal volt használható. Vattázása nem nehéz, simán bele kell ejteni a nyílásba.

Na viszont itt kezdődik az, ami már nagyon nem tetszett…

Ilyen kis kazánom nem volt még, nem tudom, hogy mi okból, de 2 egymást követő slukk után ez a tank úgy izzik mint egy kályha, borzasztóan melegszik, ezáltal össze szorul minden is mindennel, pedig nem vapeltem agyon egy huzamban.

A levest issza mint a vizet, egyik mtl tankomnál sem tapasztaltam azt, hogy ilyen mértékben fogy belőle a cucc, tekintve, hogy figyeltem arra, hogy ne szívjam sokat mert akkor forró lesz.

És a legfájóbb pontom az íze. Alapból desszerteket szívok kis dohánnyal, megvannak az alap ízeim amit ilyenkor tesztelek, Journey Ry4-nek konkrétan semmi más íze nem volt csak ez a nagyon kellemetlen száraz íz, pedig a Kayfun Liteból ezt napi szinten használom. Don Cristo Pisztáciája is nagyon keveset mutatott benne magából, édes volt és ennyi, mást nem tudtam belőle kivenni.

Összegezve pro és kontra:

Pro:
-Minőségi összeszerelés
-Jó anyag használat
-Jó levegő beállítási lehetőség
-RTA és Subohm egyben
-Könnyű vattázás,építés
-Jól felszerelt csomagolás

Kontra:
-Harmatgyenge íz
-Forrósodik
-Nagyon szomjas

Köszönöm, hogy elolvastad, írd meg te is észrevételeid a kazánnal, illetve a teszttel kapcsolatban​:smile:

8 kedvelés

Én a melegedés miatt használtam 0.25 mm-es kanthal huzallal.Azzal nem forrósodott fel.Ez még a vape pályafutásom elején volt,szóval nem volt nagy összehasonlítási alapom,de nekem nem volt gondom az ízzel.(sima dohányos íznél)

3 kedvelés

Megkérdezhetem, hogy mikrocoil-t is próbáltad benne? :slight_smile:

1 kedvelés

Az afc-ről is szeretnélek kérdezni, hogy milyen méretű, stb. :slight_smile: