KIZOKU Limit rta építés, tanácskérés

Sziasztok!
Megint én vagyok. Sajnos mindig a problémáimmal fordulok hozzátok.
Megint a segítségetek kellene.
Kizoku limit rta egy nagyon jó kis tank, ami nagyon bejött és ezzel együtt az MTL vonal is.
De most szerintem vagy én vagyok megint béna vagy csak a liquidjeim rosszak és ezért nem érzem olyan jónak, mint amilyennek van mondva.
Vandyvape coilokat használok, super sorb vattával.
Eddig párszor próbáltam az építést, de nem nagyon sikerültek faszán.
Túl sok vatta – semmi íz, Kicsivel kevés vatta – már köpköd, de van íz nagyjából. Mit rontok el?
Esetleg tudnátok küldeni, hogy kinek hogyan néz ki egy ilyen építése? Néztem megannyi videót, de egyszerűen nem sikerül úgy.
50/50es lötyi nagyon köpköd, 70/30as szokott, de az már kevésbé

6 kedvelés

2,5 magos ss vagy kanthal mehet bele vatta meg érzéssel​:wink::blush:de ha othol leszek csinàlok neked képet hogyan kell építeni mert melózok most nem megy a kép csinálás csak este 6
után​:sweat_smile:

5 kedvelés

Szia!
Egy trükköt tudok ajánlani, ami nekem bejött. 1. A huzalon ne nehezen menjen át a vatta, de ne is lazán. 2. Csipesz hegyével “fesüld” meg a vattát főleg a végein. 3. Ha még így sincs íz, akkor a huzalnal is fesüld meg egy picit a vattát. És ellenőrizd, hogy a vatta 2 vége elég hosszú e és leér a levesbe. A szupersorb különben nagyon jó vatta. Én a 2,5 magba kb a felét veszem.

7 kedvelés

Nem ismerem a Kizokut, de a képeket elnézve ez is olyan, mint a Vapefly Galaxies, olyan vályúba tömködős. A képet egy youtube-os videóból szedtem le.


Valóban nehezebb az ilyet vattázni, mint egy Dvarw, vagy a By-ka, de még egy Siren-nél is csak egyszerűen lelógatod a vattavégeket. Itt viszont, ha a vége nincs jól fésülve, ha vastag, ha hosszú, összecsomósodik, és dryhit lesz, ha kevés a vatta, akkor meg a huzal fele szárazon ég. A köpködést is szerintem a vattába zárt levegő buborékok okozzák. Még én is próbálgatom bele a tutit. Az afc (levegő beömlő) nyílástól ne húzd el nagyon messze, 1 mm-en belül vannak a jó ízek. Ennél a tank típusnál még a vatta sem mindegy. Talán inkább a lágy vattákat szereti, és jól be kell áztatni, amikor a végek már a helyükön vannak. Még újaban megszúrkálom varrótűvel is, hogy nincs-e benne csomó? A többi tankomnál ilyet nem teszek. Amazok vattázása gyerekjáték, ennél viszont oda kell figyelni, mert mikor egy zárt helyre tömködöd, azt könnyebb elrontani. Amit a @Szabolcs_Barna írt tömören, kb. én is aláírom, és talán a kép is segít. Jó videók vannak a Youtube-on, igaz, ennél a tanknál rajtam sem sokat segített, inkább csak a saját tapasztalat. Ha nem fésülöm összecsomósodik, ha meg nagyon fésülgetem, annyira megritkul a vége, hogy túl kevés marad a vattavégekből.

4 kedvelés

Milyen magasan van a tekercs? Hány ohm és hány watton hajtod? Csak azért kérdem, mert lehet túlhűl… :thinking:

4 kedvelés

Uh azt megköszönöm!
Várom a képeket :wink:

2 kedvelés

0.70ohm 17-18 watton szoktam hajtani
Itt egy kép a coil magasságáról.

5 kedvelés

2.5es magba még leszoktál szedni a super sorbbol? De hat szinte méretre van vágva nem?
Ha abbol a kis vattából még leszedsz, akkor nem lesz kevés?
Melyik a helyes, akkor? Teljesen érjen le a vatta a végére és legyen ott sok vatta vagy csak épp hogy?
A fésülést megszoktam csinálni, de ezekszerint nem jól…:confused:

1 kedvelés

A fésülgetéssel szerintem mindig nagyon ritka marad vagy túl sok…
Szerintem én túl sok vattát teszek azokba a nyílásokba, de ha meg keveset teszek, akkor az megint csak rossz.
Vályús megoldást se nagyon értem, pedig nem most hallom először.:roll_eyes:

1 kedvelés

Bevattázva ez hogy néz ki?

Sokat segítenének olyan képek is.

3 kedvelés

Ha tényleg ez a betömködős típusú a tank, akkor igen meg kell ritkítanod! Én a berserker-nél igen megszenvedtem mire eltalaltam. Jaj bocsánat kevertem a vattákat, én a cotton cloudot használom :blush:. Szóval akkor annyira vegyél le belőle hogy könnyen atmenjen a huzalon, de ne lötyögjön! És igen azért kell megritkitanod, főleg ahol belemegy a vályúba, mert leszoritja a vattát, és normálisan, nem kell hosszan, leerjen a levesbe.

3 kedvelés

a tank szélénél vágom el a vattát kicsit fésülöm de
én pl tegnap tekertem meg az asszonnynak és titanium fiber vatta van benne de haza érek le fotózom​:blush::wink:mindenképp

3 kedvelés

abba a kis résbe kell a vattának leérnie majd amit be színeztem​:wink:

4 kedvelés

Itt van egy gyors próbálkozás.
Jól kifésültem a végeit és úgy mentek bele a lyukba…


5 kedvelés

Elég korrektnek néz ki :+1: Itt a vonalnal nem szorul? És az alján picit nyomkod lejjebb, de jónak kéne lenni!

2 kedvelés

ezt tekertem így van meg csinálva nekem igaz előre tekert coil van benne 2,5 magon van mtl clapton van benne ez




4 kedvelés

A Cotton clouds-ból sem kell sztem annyit leszedni​:wink:

Hát nekem nem fért bele csak a fele a 2,5 magba

Sodrod ahogy húzod át?

Igen, azt is szoktam