Kíváncsi voltam, rágyújtottam!

Sziasztok,

Elegem lett, hogy Magyarországon akárkivel beszéltem, a vapehez úgy állt, mintha a falat wc papírral próbálnám meg kifesteni.

Bár ennek a témának nem lenne itt helye. Viszont az előbbi bekezdés miatt kíváncsi voltam mi az istent szívtam éveken át, engem sosem zavart az illata,(Kivéve a ruhán)a dohányzás miatt elég szépen elvesztettem az íz és szaglás érzékemet, ezért is lettem annyira kíváncsi. …
Körülbelül 6 hete raktam le az analóg cigit, hétfőn reggel azzal kezdtem a napom, hogy bemenjek egy piros Marbiért a dohányboltba. Hazának nem gyújtottam rá, otthon megbontottam.
Majd meggyújtottam az első szálat, beleszívtam… Te jó ég, mintha a kutyaszar szaga lett volna a számban szíváskor. Torokhatás sokkal kevesebb volt, mint amit a vapetől kapok.
Aznap három szálat szívtam, semmi mást mellette. Nagyon zavart, hogy bűzlött a pofám a cigitől, ezért minden cigi után elmentem megmosni a fogam. Közben szégyelltem magam, hogy ezt a sz@rt szívom. Ez egészen így ment szerdáig. Csütörtökön már jóval többet kezdtem el szívni, egyre jobban, és jobban kezdtem undorodni az egésztől. Csak cigi mellett kávéztam, vape mellett nem igazán. Azt hiszem 4 kávét csináltam, hogy elnyomjam az undort a cigi felé, így az mellett szívhatóbb volt.
Ma körülbelül 16:38-kor besokkaltam az undor miatt az egésztől, és a kertben megfogtam a cigit, és felgyújtottam.

Azt hiszem, amit a vape nyújt minden slukkjával, az maga a mennyország az analog cigihez képest.
Ezentúl… nem érdekel, ha bárki úgy nézne a vapelésre, mintha a falat wc papírral festeném. Mert kifestem. :smiley:

16 kedvelés

De miért erőltetted napokig?

5 kedvelés

Szia!

Gratula, hogy ilyen eredménnyel sikerült túljutnod a vape-válsághelyzeten. Nagyon pozitív a végső döntésed és elhatározásod, kitartást hozzá. :+1: :clap:

Szép napot, kellemes gőzölést!

PS: Ilyen az a fránya mazochista hajlam, az ember csak kívánja a rosszat, mert az jólesik? :rofl: :rofl: :rofl:

4 kedvelés

Fiatal voltam, és kellett a pénz… :smiley:

Egyébként a puszta kíváncsiság mellett nagyon érdekelt, hogy az istenbe éreztem ezt 12-13 évvel ezelőtt egy jó ötletnek…Emlékszem, hogy mennyit köhögtem tőle, az első 10 doboznál biztosan. Aznap még párat szívtam a sulis szüntekben. Közben megtudtam, hogy hol adják ki. Ekkor még nem volt ez a dohányboltos dolog. Másnap reggel megpróbáltam, és kiadták. Egy kék Bondot vásároltam, mert mindenki az szívta.
Nagyon érdekelt, így 6 hét után, hogy milyen íze lehet azután, hogy visszanyertem nagyjából az íz, és szaglás érzékemet, és az, hogy ezzel 12-13 évvel ezelőtt miért nem foglalkoztam.
Egy másik oldalról, hogy mennyit tompul a szaglásérzékem pár nap alatt, de ez már érezhető volt szerda környékén, az orrdugulásokkal. Harmadrészt válaszokat kerestem arra, hogy akinek nem jön be a vape, hetekkel, hónapokkal később visszamegy analógra, és, hogy megkapja-e azt a finom dohányízt, ami miatt visszament. A válaszom nem, én teljesen megundorodtam tőle, és eleve ezért is kerestem egy alternatívát 12-13 év dohányzás után. A tegnapi besokkalás, pedig csak megerősített benne, ha 6héttel ezelőtt jól döntöttem.

5 kedvelés

Szia,

Nem volt válsághelyzet, csak egyszerű kíváncsiság, amit a wc papíros hasonlat okozott.
Én eleve egy nyitott kíváncsi személyiség vagyok, és a puding próbája az evés.
Viszont ennek a 6 hétnek volt egy pozitív oldala, előtte sosem láttam senki kezében vape eszközt, vagy inkább nem tünt fel. Rengeteget láttam, amit előtte nem. Pár esetben egymás mellett mentünk el, mindketten beleszívtunk, aztán egymásra néztünk teljesen indokolatlanul, és ilyen kiguvasztott szemekkel.

Jelenleg egy 1.5 hete érelt Chill pill xxx nirvana wild berg snv-t szívok, és milyen finom… :smiley:

6 kedvelés