Kiszáradással hogy álltok?

Szisztok!
Most hogy beköszöntöttek a hűvös napok azt tapasztalom hogy bármennyi folyadékot is fogyasztok folyton száraznak érzem a szám és a torkom. Emellett persze egyfolytában mosdóba járok mert a szervezetem nem tudja hasznosítani a sok vizet. Gondolom azért lehet a száradás érzet mert pg többletes liquideket keverek a hideg miatt. Ti is tapasztaljátok? Mi a megoldás?

3 kedvelés

Én nem megyek túl messze a mosdótól! Ezt találtam ki, és működik. :wink:

2 kedvelés

Nálam semmi változás…70vg-s levessel. Amúgy melegebb időben több kellene legyen a folyadékbevitel, pg/vg aránytól függetlenül.
Szerintem urológus a megoldás :smiling_imp::slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Milyen jó annak, aki eleve wc-s nénibácsi, és vaper :joy:

Nekem is van szárazság, de a cigitől is volt.
Az évszak is rátesz.

1 kedvelés

Szia szőlőcukor nekem bevált :slight_smile: na meg a hegymászóknak is akik magukkal viszik kiszáradás ellen :slight_smile:

1 kedvelés

A szőlőcukor a vercukor szintre jó, meg persze nem érzed annyira száraznak a szád, de kiszáradás ellen nem jó szerintem :thinking:

4 kedvelés

Kiszáradás tüneti elleplezésének hatulrólmellbetámadós össznépiönbecsapására átmenetilegvégleges megoldást nyújthat.

Szóval csendben száradsz ki, maradék szőlőcukival a zsebben.

Amúgy inni kell, nincs mese :slightly_smiling_face: mondom bölcsen.

A szölőcukor a legtisztább üzemanyagunk egyike. Az emésztés során az elfogyasztott ételeket is azzá alakítja a szervezet…nagyából. :plate_with_cutlery:

Az elegendő folyadék bevitelt legegyszerübben zoknilevételnél ellenőrizhetjük, látszik-e benyomodás a lábunkon. Ha igen, nem elég. :cup_with_straw:
(…vagy rohadt szoros a zokni.:grin:)

Ha kevés folyadékot viszünk be, a szervezet vizet tartalékol, vizesedünk, kb. úgy mint amikor kezdjük a diétát és lelassúl az emésztés. Így fordulhat elő az a paradoxon, ha elég sok a folyadékbevitel, a szervezet már nem tartalékol, csökken a vizesedés, még akár mérlegre állva is mérhető a víz-súly vesztés. Könnyebbek leszünk. :sunglasses::+1:

Persze, az orvosok mondják “igyunk sok folyadékot”, de azt nem “mikor és hol és hányszor könnyebbüljünk” utána. :wink:

Én pl. egész évben úton vagyok. :woozy_face:

4 kedvelés

Erre viszont nem jó a szőlőcukor…illetve ideiglenesen eltereli a problémát :roll_eyes::grin:

A túlivás is veszélyes lehet, de jellemzően az emberek zöme kevés folyadékot fogyaszt, abból sem megfelelőt, a megfelelő időben.

Az édes liquidek kevésbé szárítanak.

2 kedvelés

Én furán állok ezzel a víz kérdéssel. Anno a cigi azert belőtte nálam hogy utánna mindig ittam. Ilyenkor csak igazán…bár elő elő fordult hogy nem ittam eleget. Mostanában pedig nem iszok. Vagyis iszok, erőszakkal, ugyanis mióta váltottam nem szárít ki úgy a vape-elés mint a hagyományos cigi. Estére, meg tudatosan el kell kezdjek vedelni hogy ne legyek rosszul.

3 kedvelés

Én képes vagyok fél napig nem inni és fel sem tűnik, ha meg erőszakkal iszok, akkor meg jön is ki. Szerintem függ ez attól ki mit csinál, a legnagyobb erőkifejtésem nap közben, hogy az íróasztaltól átülök az ebédlőasztalhoz. :sweat_smile:

1 kedvelés

Ha ez egymástól 3600 méterre volna… :grin:

Van, amikor bosszantó, hogy már megint pi​:reminder_ribbon:ni kell menni, az is igaz.

Kétóránként igyekszem inni, ha kell, ha nem.

(Építs be egy csövet az asztal alá :grin:)

1 kedvelés

Khmm, inkább fölé :joy:

2 kedvelés

Hát nem teljesen értem miről van szó, nem, nem is érdekel. :grin:

1 kedvelés

Átlagos nap…

1 kedvelés

Nekem is!

Megyek is enni valamit…

Én már inkább leülök. :no_mouth:

Melóban egy 1.5l-es ásványvíz azért lecsúszik. Mellette megy a vape mintha muszáj volna.

Szerk.: Nekem is száraz a szám, a víz mellett a rágózás is segít. Plusz én attól mindig frissnek érzem a liquidet.

4 kedvelés

Bocs​:joy:

Jó a rágózás is, de nekem pl. a mentolos elveszi a liquid ízét. A Negro meg fél órára blokkol.

Teva C500 narancsos C-vitamint is szoktam szopogatni.

Ha sokat kv-zik valaki, amúgy is igyon többet, mint az átlag.

2 kedvelés

Én úgy csinálom ha szomjas vagyok iszom ha menni kell pisilni megyek a többivel nem foglalkozom… :no_good_man:

4 kedvelés

Old skúl. :sweat_smile:

1 kedvelés