Kísérletek - megoldások

A Siren2 tank teljes belseje abból van. Ezt leírtam már mindenkinek, de senki nem reagált rá. Csak egyedül a By-ka tank bolhaürüléknyi kis toldaléka izgatta fel mindenki fantáziáját. Pedig ahhoz van több afc. Még visszatehetem bele a gyárit is, és ha lesz kedvem, alkotok bele valamit. De azt nem tudtam még elképzelni, hogy milyen tekerést készítsek, ami a kerek lyuk felett ad annyi ízt, mint a másikban a 2 lyukú. A Siren2 viszont tényleg aggasztó. A törékenysége a spiáteré. A színe a sárgarézé. Jól forrasztható, tehát réz több, mint valószínű, van benne. 3 év használat után rúgja le magáról a nikkelezést az afc tájékán. A letört huzalbefogó szintén réz csokiszorítóval lett pótolva. Ráadásul ez az alkatrész házilag nem legyártható, mert az 510 közepe, a levegőző csöve, az afc, és a huzalbefogatás egyetlen egy darabból lett kiöntve, valószínűleg a bonyolultsága miatt ilyen spiáterszerű réz ötvözetből. Ebben nem tudtok segíteni? A By-kát max. visszaalakítom eredetivé. Egyelőre mind a kettőt lekentem kályhaezüsttel. Még nem jutottam el az első vattacseréig sem. @Szabolcs_Sebestyen azt írta: próbáljam meg be galvanizáltatni. Régen volt a közelben, de a rendszerváltás óta nem tudom, hová költöztek? Ráadásul ilyen bolha méretű alkatrészt nem tudom, vállalnának -e? Vagy a méreteihez képest horror áron? Kerékpár és autók nikkelezett dolgait látva, hogy azon előbb átüt a rozsda, mint a festésen, én a nikkelezésben nem bízom meg. Kályhaezüstre rá van írva: 700 C fokig hőálló. Kérdés, hogy tartós-e illetve egybefüggő bevonatot ad, vagy mikrorepedésekkel van tele?

3 kedvelés