Dolgoztam rajta, azaz barkács rovat


Sőt rengeteget. Mármint a porlasztó felújítással. AzInnokin Zenith tankon. Így szerettem volna használni. Azt a ronda piros festéket lekapartam róla,
fényesre políroztam. Most már illene ahhoz a kis gagyi kínai modhoz, de

Csak így lehet használni. A meghajtásához egy ekkora bivaly kell, a Siren már 10 Watton olyan, mint egy gőzmozdony. Az Innokin melegszik, dupla teljesítményt kíván, és vagy duplán aromázom, vagy íze sincs. Nem igazán értem. Lehet, hogy ezekben a coil körül gyárilag nem is vatta van?

9 kedvelés

Nem ismerem a porlasztóit az innokinnek, de van szinte mindegyik gyártónak kerámiabetétes porlasztója is. Bár azt nem tudnád csak úgy kikapni a poriból, hogy újra tekerd. :slight_smile: Régebben én is újítottam porlasztót, ha tudod borzold meg a vatta kilátszó részét. Nem baj, ha az oldala van az etetőnyításnál, picit megpiszkálod, hogy ne legyen olyan tömör akkor jobban veszi a liquidet. Lehet, hogy ez a baj. Csak egy tipp. :thinking: És lehet, hogy mikor ezáltal több liquidet kap, több watt is kell neki. Hát nem tudom, csak tippelek. :slight_smile:

3 kedvelés

Kap eleget. Töltés után szörcsög. Dupla teljesítménnyel már a gőze is elég. Szerintem a nagyon melegedéssel függ össze a veszteség. Bármivel tekertem,mindig nagyon melegedett. A Sirent újabban már 3 naponta vattázom. Ezt az 1300 Ft-os porlasztókkal nem bírnám. A porlasztókba olyan lapos vatta kellene, mint a papír. De én azt hiszem, lehet, hogy az nem is vatta. Valami, aminek nagyobb a hőszigetelése. Vagy lazábban tekerik rá a coilra. De ez benne az igazán vért izzadós téma. Mert belehúzni 1000x könnyebb, mint a tekercsre tekert vattára a fémsapkát ráhúzni. Én ilyenkor bevizezem. különben bele sem megy, csak gyűrődik. A külső fém hüvely alatt van még egy kilyuggatott fémhüvely, a kettő között szintén vatta? Azután a huzalvégeket az alsó szilikon szigetelő alá, és kívülre illesztve jöhet rá a talpa. Amíg a szigetelők bírják, addig kísérletezem vele. Új porit is csak akkor rendelnék hozzá, ha érdemes volna újítani. De ízre sehol nincs a Sirenhez. Már nncs égett íz, és nem folyik, de mégsem az igazi.

A vízre nem gyanakodnék, az hamar kimegy belőle. Talán még a huzal az ami befolyásolhatja a csalódásod okát. :confused: Hány mm vastag az a huzal? No meg milyen anyagú? Mond, hogy nem kanthal:thinking:

1 kedvelés

Szia. a legszívesebben töröltetném az egész témát. Döntöttem. Beszerzek magamnak még egy Siren tankot, a többi megy a szemétbe. Csak azért nem dobtam eddig ki őket, mert ha a Sirenben valami megint eltörik, kétségbe leszek esve. Még ha büdösek is, rosszak is, addig velük kihúzom, amíg az új megérkezik. Csak mert a huzalt kérdezted. Az eredeti gyári porlasztóban 1,6 ohm kanthal volt. Először avval próbálkoztam. Talán háromszor kanthal. Majd négyszer próbálkoztam Ni80 claptonnal. Utoljára már duplán. Égési sérülések a számon, és valami büdös műanyag (szilikon?) szag fél óra után az utolsó menetben. Valaki sorolta itt a bő levegőzésű MTL rta kazánokat, Brünhilde, Siren2 és Ares2. A Brünhilde szerinted hajlamos melegedni. Meg drága is. A Sirent lehet kapni valahol olcsóbban is. A Siren mindig teljesen hideg, bármikor, bármivel, akármilyenre tekered, még egy óra! szívás után is. A teljes kazán külsejét be tudom kapni a számba, nem éget. Kiveszem belőle a drip-tiet, és aszondom most dl-ezek. rányitom a levegőt, és tényleg. Ezek a patronosak annyira sütnek, hogy még a kezemmel sem lehet hozzáérni, nemhogy a számba drip-tip nélkül. Az Ares meg Innokin, ettől a névtől is kiráz a hideg, olyan rosszak a tapasztalataim mindenükkel.

2 kedvelés

A Brünhilde csak SS-el melegszik, ni80-al nem. De azért azt is el lehet rontani. Az Ares-ek hiába Innokin termékek jónak bizonyulnak. Sokunknak volt/van. Nekem az első Ares volt és nagyon szerettem, az sem melegedett. Egyébként én is úgy választok tankot, hogy a levegőzése tegye lehetővé, hogy mindig hideg gőzt kapják. A mostaniakkal ez a feltétel kipipálva. A Siren egy nagyon jó kazán, volt szerencsém hozzá. De azt kell mondjam, ha klónt veszel előbb utóbb “szétesik”. Egy eredeti nem igazán szokott eltörni. :confused: Mindenesetre ami tapasztalataim szerint megfelelne Neked a Siren mellett vagy helyett az Ammit MTL, Intake MTL is megfelelne. Majd meglátod melyik szimpatikusabb. Ezek akár egy light-os DL-re is behangolhatóak. :slightly_smiling_face: De érdemes szét nézni jobban, vagy feltenni egy kérdést a Közösség, mert biztos van még ezeken kívül, csak most nem jutnak eszembe. :thinking:

3 kedvelés

Én bátran ajánlom amit Kinga ír @Mefeca !
mtl-re használom őket és megfelel mind ízben mind gőzben Intake ,Ares 2, vagy az Ammit és nem meleg a gőz ! Igaz olyan 16-20 watton hajtom mert itt a legjobb az íz nekem :blush:A fene az ízlésemet :rofl::rofl::rofl::rofl:
Ss 316 28 -ga 8 karika ,vagy ni80 klassz ízes ,és 4 ml az nem kevés​:smiling_face:
Az is igaz hogy szirénem még nem volt ,bár van pár kazán amit kipróbálnék :joy:

3 kedvelés

Én A Hellvape MD RTA tudom ajánlani. MTL/DL felhasználás is. És a csokihoz hasonló befogatás!:grinning:

3 kedvelés

Hamár MD akkor Fresia. :blush: De jut eszembe az Aromamizer Lite, az volt nekem. Számomra MTL-re sok volt, az inkább DL, de ez csak az én ízlésem. A lefogatás nem nehéz, ízben, gőzben egy igazi szörnyeteg. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés


Na ez így már használhatónak tűnik. Azt mindenesetre kijelenthetem, hogy a gyári porlasztók házi felújítása 100% kudarc. Az is érdekes, hogy egy 9 mm-es csőbe, ahol függőlegesen is 7-8 mm hely van, mit lehet bealkotni. Csavaros rögzítést a huzalvégeknek semmi esetre sem. Ebben a kazánban a prlasztó helyére találtam pont egy szilikondugót, aminek válla van. Anélkül könnyen becsúszik, és zárlatos lesz, vagy kifordul. A dugó közepét kifúrtam 2 mm-es rézcsavarnak, felülről megy rá az anya. Ismét a rugós, ezüstözött integrált áramköri foglalatból törtem ki egy hüvelyt, és a csavaranyára ráforrasztottam. a coil közepe ebbe megy. a coil széle, maradván a patronos megoldásoknál,a ház és a szilikondugó közé megy. Coil: Ni80 26GA 2,5 mm átmérőn 5 menet, 0,4 ohm, vízszintes. A megoldás bőséges gőzt ad, és nem nagyon melegszik. A vatta az rta kazánoknál szokásos módon a coil közepén lett áthúzva. Ezután a vattavégek át lettek húzva a fém palást furatain is. Szerencsére ez a kazán szétszedhető annyira, hogy hozzáférjek. Tesztelés kezdődik.

4 kedvelés

SAM_0023
A gyári porlasztó. Ilyeneket nem éri meg újítgatni.


Az IC foglalat, amiből tördelem az érintkezőket. Mivel csavarok nem férnek el ilyen szűk helyen. Ebbe dugom a coil egyik végét, a másikat a szilikondugó és a ház közé dugom. Elég jó kontaktot ad, akár kanthal, akár Ni huzallal, az ellenállás nem változik menet közben.

A coil anyaga. Mivel elég sok claptont elpazaroltam porlasztókba, gondoltam, most merevvel kísérletezem. A végeit természetesen görbítgetni kell, hogy a tekercs maga kb. a palást furatainak magasságába kerüljön.

Végül a kis heli, hogy tényleg van, és csináltam. Ez volt a kuka mellett, és most repül.

Ez volt a drágábbik fajta, amelyik irányítható minden irányba, álló helyben megtartható, motorhibás lett, és donorrá vált. Mivel ezek rokonok, pár alkatrész átcserélése nem olyan nehéz, mint a kazánok fúrkálása átalakítgatása.

6 kedvelés

Azt hiszem ez lesz a megoldás az ilyesfajta porlasztókra:

Na jó. Addig nézegettem, tuti beszerzek egyet, ha már elérhető lesz.
És a liquid betöltést is javították a Dead Rabbit V2-hoz képest.

Ez csak a döglött nyúlnak a reklámja. :grinning: Mesht meg ne lássak legalább 10 évig. Az a lapos fehér vatta, az micsoda? Azon át nem ázik be? A vertical coil nálam nem jött be. Majd lesz műszaki rajz, arról, hogy én hogy oldottam meg. Csak legyen rá időm.

Nekem sikerült meshel megbarátkoznom.
Picit kényes volt nálam, túl durva voltam vele​:rofl:

Nekem porlasztóban volt. Első szívás, égett íz. Szétszedési próbálkozás: letéptem a lábát. Az üres porlasztóba meg nem fogadja el a drótot helyette. Hely nincs, zárlatot okozó szűkítés a belső paláston, az van. 2 próbálkozás után ment a szemétbe. Ugyan elmondhatom, egyetlen slukkot sem szívtam mesh -el, de már nem is akarok. Ezek 0,4 ohm alatti cuccok mind. Nem valók MTL -be.

Igen, én dlezek, és nekem nagy élmény a Profile Unity. Bár szoptam vele eleinte én is. De mindegyik tankommal szopok mire bejáratom​:grinning:

3 napja volt. Előtte volt vagy 10 variáns, ami nem jött be: Függőleges coilok, külső vatta, mindkét lába foglalatba a tekercsnek, fém talp, műanyag talp, gumi talp, mire végül is találtam a 9mm-es szilikondugót, és a coil test felőli vége, akár a porlasztóknál, a mellé lett kidugva. Volt egy újravattázás a 0,4 ohm miatt, meg azért mert folyt a tank. A hibái kijavítása után kijelenthetem, hogy mind ízre, mind gőzmennyiségre kiváló. Már volt velem 1 napot melóban is. Úgy néz ki, a jelenlegi megoldás bevált. Az újravattázás nem volt nehéz. Jó lesz a második, melós szettbe, a Siren mellé.


Sziasztok! Na mi ez? Az alkotásom. Belülről. Szétszerelve. Porlasztós tankból átalakított RTA kazán. Remélem látható a képen, mit műveltem. Ugyanis ez az egyetlen egy, aminél sikerült is a dolog. Gondolom, újra kellene vattáznom. Lehet, hogy utoljára. Mivel a dolog egy kicsit vért izzadós. Ő nyírta ki a Teslacigs Poker előtti egyetlen régi használható modom. Kísérletezés közben. Ugyanis a vízszintes coil a kevés hely miatt nem fér el benne, marad a függőleges elrendezés, és a kínlódás. De már nem sokáig. Azután lehet, hogy nyugdíjba megy. Most vásároltam @anon40018559 -tól 2 db rta kazánt. Csak amíg azok ideérnek szórakozom egyet ezzel. Lehet, hogy többé nem kínlódom vele, hideg gőz ide vagy oda, nem éri meg sokszoros ideig kínlódni a vattázással.

5 kedvelés