Kigyulladt Mod vagy ki tudja !?

Az előbb láttam egy mod kigyulladásával kapcsolatos hírt.

Igazából akár Iqos vagy neo is lehetett, hiszen nem derül ki szinte semmi a cikkből.
Egy ebben a témában laikus újságíró vagy átlagember pedig nem képes megkülönböztetni egy iqost vagy vape terméket sem.
(Múltkor hevített dohánytermékekről beszélt egy orvos egy videóban és az volt odaírva, hogy “káros-e az ecigi”)
Szóval ez is tisztázásra szorul, nyílván eciginek hívjuk mindkét terméket, viszont ez a vape esetében csúsztatás, mert dohányról szó sincs.
“Vaping is not tobacco” szólt néhány éve a Vaperina kezdeményezés(ha jól tudom).

Persze sehol sincs hozzátéve, hogy ez 99%, hogy nem rendeltetésszerű használat eredménye.
Ami viszont a negatív oldala a dolognak, hogy emberi és tárgyi sérülés is történt.
Illetve sokakat ez riaszt el ettől a kevésbé káros alternatívától, meg a sok hasonló felületes cikk mind a kigyulladásokkal, mind a kutatási eredményekkel kapcsolatban.
Azt hiszem néhány éve láttam egy videót, melyben néhány középkorú férfit is vizsgáltak, akik vapeltek már több éve és vissza kellett szokniuk 1 hétre analóg cigire.
Egy tüdőgyógyász professzor vizsgálta őket.
Ők videót is készítettek erről, de már nem tudom annak mi lett az eredménye.
Elnézést ha picit kesze-kusza lett, meg elkanyarodtam a témában.

8 kedvelés

Remélem a napkitörési csúcsok zavarták meg a modok érzékeny elektronikáját … :grin:

Én már annyi csúsztatást és hülyeséget olvastam az ecigiről úgy unblock, hogy lassan a szemem SE rebben :roll_eyes: de valahogy hivatalis publikált orvosi állásfoglalást pl. nem sokat. Bar amit meg igen, az pro volt.
Sok minden kigyullad, robban manapság, 1-10 millió példányokra kivetítve.
De amikor pár éve egy kókányolt mecha robbant fel valami szellemi hajléktalan kezében, arra is ugrott a média :rage:

7 kedvelés

Aha már megint …és azt tök érdekes hogy régen volt egy statisztika fent katasztrófa védelem hónapján hogy hányan haltak meg abban hogy elaludt az ágyban cigivel :frowning: de konkrétan az egész oldal oda van . Ne hogy már pontosan tudjuk hányan haltak meg az alkohol miatt pontosan .Én pl már tv se nézzek mert undoritó ahogy a képedbe tolják a sok pia reklámot. Aztán meg megy a csodálkozás hogy a fialtok isznak . :scream: kicsit eltért a tárgytól tudom . bocs . De nekem már ez az egész UNDORITÓ

4 kedvelés
9 kedvelés

@Lsxtom
Ez az, felismertem a csávót az indexképen.

3 kedvelés

Sok-sok kutatást lehetne csinálni, és kellene is.
Viszont jelenleg annyi van, hogy évente 1-2szer lehozza a média, hogy káros az ecigi, vagy kigyullad.
Szélesebb körben nem érdekli az embereket ez a dolog, sokkal inkább az, hogy elmondhassák a nemdohányzók hogy ez is mennyire káros a dohányosok meg hogy ugyanannyira vagy még károsabb, mint az analóg.

6 kedvelés

Nem csávó, ő Charlie régi Vaper! :grinning: :wink:

5 kedvelés

Okés, elnézést a pontatlanságért. :grinning:

2 kedvelés

Nekem doki mondta: tegyem le azonnal és oltassam be magam…:smiley: mondom magamban, akkor elköszönhetsz az éves zsebpénzedtől, mert megdöglök…(kibaxásból persze, hogy máshogy…? :smiley: )

1 kedvelés